„Lietuvos rytas“ Donecke iškovojo triuškinančią pergalę

Rezultatyviausiai vilniečių ekipoje žaidė Martynas Gecevičius, jis surinko 18 taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynių akimirka.<br>VTB United league nuotr.

Nov 17, 2013, 2:20 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 8:02 AM

Buvusiai savo komandai Darius Songaila nebuvo gailestingas. Praėjusį sezoną „Doneck“ ekipos garbę gynęs puolėjas sekmadienį „Lietuvos rytui“  pelnė 12 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

„Doneck“: M.Killingsworthas ir B.Kingas – po 14, M.Kornienko – 11, D.Jekovlevas ir D.Gliebovas – po 7, B.MC Cauley – 6, A.Lypovijus – 5, G.Cincadzė – 4.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius – 18, S.Jelovacas – 15, R.Seibutis – 13, G.Orelikas ir D.Songaila – po 12, J.Palaciosas – 8, M.Tepičius – 4, O.Cookas – 3, S.Babrauskas ir A.Glyniadakis – po 2.

10.Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 5 1 4

„Lietuvos rytas“: O.Cookas, M.Gecevičius, G.Orelikas, D.Songaila, J.Palaciosas.

Rungtynės

Rungtynes dvitaškiu pradėjo J.Palacios, išvesdamas "Lietuvos rytą" į priekį. 4 taškais iš eilės atsakė aikštės šeimininkai (4:2). Rungtynes starto penkete pradėjęs G.Orelikas švystelėjo tritaškį, persvėrusį rezultatą vilniečių naudai (7:6). 4 iš 7 "Lietuvos ryto" taškų kėlinio pradžioje pelnė J.Palaciosas. Antrąjį savo tritaškį pataikęs G.Orelikas padidino svečių persvarą iki 7 taškų (15:8). Vilniečiai laimėjo atkarpą 8:2. Kėlinio pabaigoje 5 taškus be atsako pelnę aikštės šeimininkai priartėjo iki 2 taškų (21:23).

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, tačiau skirtumas nesikeitė (24:26). Dar du tritaškius iš eilės pelnęs G.Orelikas padidino "Lietuvos ryto" persvarą iki 8 taškų (32:24). G.Oreliko sąskaitoje jau 12 taškų, visi jie pelnyti tritaškiais metimais. Įpusėjus kėliniui nesportine pražanga buvo nubaustas B.MC Cauley. S.Jelovacas realizavo abu baudos metimus, o M.Gecevičius pataikė dvitaškį. Vilniečių persvara išaugo iki dviženklės – 40:27. Po dviejų kėlinių "Lietuvos rytas" pirmavo 14 taškų (49:35).

Po ilgosios pertraukos "Lietuvos rytas" toliau didino savo persvarą. Vilniečiai įpusėjus trečiajam kėliniui pirmavo jau 17 taškų (55:38). Vis dėlto, ketvirčiui artėjant link pabaigos "Doneck" komanda sumažino skirtumą iki 11 taškų (49:60), o netrukus skirtumas tapo vienženklis (51:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiams pavyko susigrąžinti dviženklę persvarą (65:55). Pirmąją ketvirtojo kėlinio pusę vilniečiai laimėjo 18:11 (78:62). Besibangiant kėliniui 21 taško persvara nebeleido abejoti "Lietuvos ryto" pergale (85:64). Vilniečiai ukrainoje iškovojo užtikrintą pergalę 89:68.