„Lietuvos rytas“ be R.Seibučio ir D.Songailos pranoko „Jenisej“ komandą

Nors ir darė nedovanotinų klaidų, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iš Krasnojarsko išsiveržė pergalę. Sekmadienį Dirko Bauermanno auklėtiniai, tarp kurių nebuvo ilsėtis išleistų Renaldo Seibučio bei Dariaus Songailos, Jungtinės lygos rungtynėse 83:77 (19:20, 29:20, 20:18, 15:19) nugalėjo A grupės autsaiderę „Jenisej“ komandą.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai A grupėje užima antrąją vietą.<br>M. Kulbio nuotr. iš archyvo

Nov 24, 2013, 1:08 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 4:41 AM

Pergalė „Lietuvos ryto“ krepšininkams leido šiek tiek atsipūsti po pratęsto nesėkmių maratono Eurolygoje. Ketvirtadienį Vilniaus komanda Atėnuose pralaimėjo „Panathinaikos“ ekipai.

Tai buvo trečioji iš eilės „Lietuvos ryto“ pergalė A grupėje. Vilniaus klubas yra patyręs du pralaimėjimus ir užima antrąją vietą. „Jenisej“ komanda su viena pergale – turnyro lentelės dugne.

Starto penketai. „Lietuvos rytas“: O.Cookas, M.Gecevičius, S.Babrauskas, T.Lydeka, J.Palacios.

„Jenisej“: A.Fisheris, A.Komarovskis, E.Kikanovičius, C.Burnsas, V.Zavorujevas.

Išsibaudavo. Rungtynes neblogai pradėjęs Tautvydas Lydeka savo pasirodymą baigė trečiojo kėlinio viduryje. Krepšininkas surinko penkias pražangas. Po penkias pražangas surinko O.Cookas ir J.Palacios.

Statistika.

„Jenisej“: C.Burnsas (8 atk. kam.) - 22, G.Renfroe – 20, A.Fisheris – 11, K.Perovičius – 8, E.Kikanovičius – 6, A.Komarovskis – 5, V.Zavorujevas ir M.Krivošejevas – po 2.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius – 21, J.Palacios – 17, A.Glyniadakis – 10, S.Babrauskas ir S.Jelovacas (8 atk. kam.) bei T.Lydeka - po 9, M.Tepičius – 5, O.Cookas (9 rez. perd.) - 3.

Nebuvo Po Eurolygos rungtynių su Atėnų „Panathinaikos“ D.Bauermannas leido R.Seibučiui ir D.Songailai keliauti namo, kad krepšininkai pailsėtų ir galėtų pilnai rengtis kitoms kovoms.

Rungtynės.

Komandos nuo pat pradžių kibo vienai į gerkles. Tiek „Jenisej“, tiek „Lietuvos ryto“ metimai skriejo į krepšį, todėl vyko kova taškas į tašką. Sužaidus beveik keturias minutes „Lietuvos rytas“ pirmavo 9:7, tačiau šeimininkai greitai išlygino. Įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos ryto“ krepšininkai jau turėjo rimtesnį pranašumą (15:10).

Kurį laiką pranašumą turėję D.Bauermanno auklėtiniai jį prarado, kai A.Komarovskis pataikė dvitaškį, o C.Burnsas įsmeigė tritaškį (17:17). Netrukus pastarasis pataikė dar vieną tolimą metimą (20:19).

Antrajame kėlinyje madas jau diktavo „Jenisej“ krepšininkai. Šie vis turėdavo ne itin didelę persvarą, o įpusėjus ketvirčiui pirmavo 31:27. Netrukus „Lietuvos ryto“ komanda spurtavo – dukart baudas sumetė M.Gecevičius, dvitaškį pataikė J.Palaciosas. Sužaidus šešias minutes dar kartą prabilo M.Gecevičius, pataikęs tritaškį (35:31).

Po S.Jelovaco baudos metimų svečiai pasiekė kol kas didžiausią mačo skirtumą - 37:31.

43:36 išsiveržęs „Lietuvos rytas“ vėl pradėjo klysti ir netrukus varžovai skirtumą sumažino iki trijų taškų. Po O.Cooko tritaškio ir greitos M.Gecevičiaus atakos svečiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 48:40.

Įpusėjus trečiajam kėliniui „Lietuvos rytas“ turėjo persvarą – 58:49.

Nors „Jenisej“ krepšininkai įvairiais būdais mėgino sulaikyti vilniečius, jiems nesisekė. Kėlinys vyko taškas į tašką, tad „Lietuvos rytas“ išsaugojo savo pranašumą. Į lemiamą ketvirtį „Lietuvos ryto“ krepšininkai išėjo pirmaudami 68:58.

Ketvirtajame kėlinyje „Jenisej“ ėmėsi šturmuoti „Lietuvos ryto“ krepšį, privertė D.Bauermanną prašyti minutės pertraukėlės, tačiau vilniečiai paleisti pergalės iš rankų neketino. Įpusėjus kėliniui po J.Palacios metimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 78:66.

Netrukus D.Bauermanno žaidimo schemos ėmė byrėti ir varžovai „Lietuvos rytą“ pasivijo iki 74:79.

Tačiau Vilniaus klubo krepšininkai paskutinę atkarpą sužaidė užtikrintai.