Į LKL sugrįžęs „Lietuvos rytas“ užtikrintai laimėjo Alytuje

Du mėnesius LKL arenose nesirodęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ grįžo varžovams sukaupęs užtektinai pamokų. Tiesa, antrajame kėlinyje nuo Alytaus „Dzūkijos“ atitrūkę šalies vicečempionai vėliau turėjo atlaikyti entuziastingų dzūkų bandymus sukurti intrigą. Bet „Lietuvos rytas“ (4/0) pasinaudojo patirtimi bei aukštesniu meistriškumu ir 89:71 (23:22, 22:8, 20:20, 24:21) nugalėjo „Dzūkijos“ komandą (3/8).

J.Palaciosas buvo naudingas kiekviename aikštės kampe. Kolumbietis ir sėkmingai rinko taškus, ir puikiai kovėsi dėl kamuolių, ir dalijo rezultatyvius perdavimus.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Dec 8, 2013, 5:30 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 10:24 PM

Spalis. Paskutinį kartą „Lietuvos rytas“ LKL pirmenybėse kovėsi spalio 10-ąją. Vilniečiai tada 98:76 nugalėjo Kauno „LSU-Atletą“.

Ambicijos. „Dzūkijos“ ekipos įžaidėjas P.Dambrauskas prieš šį mačą turėjo papildomos motyvacijos. 21 metų gynėjas sezoną pradėjo „Lietuvos ryte“, bet dar šią savaitę buvo paskolintas „Dzūkijai“. Lietuvis turėjo sužavėti Dirką Bauermanną. P.Dambrauskas per 33 minutes pelnė 19 taškų (8/12 dvit.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“: G.Orelikas ir J.Palaciosas (10 atk. kam., 5 rez. perd.) po 16, S.Jelovacas 13, Z.Dowdellas 9 (7 rez. perd.), D.Songaila 8, T.Lydeka 7, S.Babrauskas, ir M.Gecevičius po 6, A.Glyniadakis ir R.Seibutis po 4.

Dzūkija“: P.Dambrauskas 19 (4 rez. perd.), D.Gvezdauskas 14, T.Lekūnas 11, E.Žukauskas 7, G.Staniulis ir A.Lapeta po 6, M.Paliukėnas ir T.Šležas po 3, G.Kurtinaitis 2.

Statistika. „Dzūkija“ – „Lietuvos rytas“ 71:89

Dvitaškiai: 21/39 (54 proc.) – 26/43 (60 proc.)

Tritaškiai: 4/15 (27 proc.) – 9/18 (50 proc.)

Baudų metimai: 17/25 (68 proc.) – 10/14 (71 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 26 – 32

Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 24

Perimti kamuoliai: 6 – 9

Blokuoti metimai: 3 – 2

Klaidos: 14 – 11

Pražangos: 18 – 23

Padėtis. LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

11.Panevėžio „Lietkabelis“ 11 2 9 18

Spardėsi. Ketvirtojo kėlinio pradžioje kovingieji Alytaus krepšininkai buvo sumažinęs atsilikimą iki 11 taškų (61:72).

Paleido. Skylėta „Dzūkijos“ gynyba nebepaliko vilčių šeimininkams kabintis į rungtynes. Anksčiau D.Songaila, o po pertraukos J.Palaciosas ėmė lengvais metimais iš po krepšio ir dėjimais rinkti taškus ir taip trečiojo kėlinio viduryje „Lietuvos ryto“ persvara jau nebekėlė abejonių (56:35).

Spurtas. Nuo antrojo kėlinio vidurio „Dzūkija“ ėmė klimpti „Lietuvos ryto“ gynyboje. Per 5 minutes įmetę vos du taškus, alytiškiai nebepajėgė sulaikyti 10:2 spurtavusio Vilniaus klubo ir prieš pertrauką „Lietuvos rytas“ susikrovė solidų pranašumą (45:30).

Įsiliejo. Puikiai į aikštę pirmą kartą įžengė „Lietuvos ryto“ puolėjas D.Songaila. 14-ąją minutę ant parketo pasirodęs veteranas per dvi minutes pelnė 6 taškus ir pagyvino vilniečių puolimą (37:28).

Drąsiai. Taip P.Dambrauskas pradėjo susitikimą prieš savo komandą. Per 8 minutes jis buvo pelnęs 7 taškus ir sukūręs porą puikių progų komandos draugams.

Penketai. Aikštėje rungtynes pradėjo bent aštuoni esami ar buvę „Lietuvos ryto“ žaidėjai. Vilniečių penkete buvo M.Tepičius, R.Seibutis, G.Orelikas, J.Palaciosas ir T.Lydeka. „Dzūkijos“ – „Lietuvos ryto“ paskolintas P.Dambrauskas, anksčiau Lietuvos vicečempionams priklausę du aukštaūgiai T.Šležas ir G.Staniulis, bei D.Gvezdauskas ir E.Žukauskas.

Rungtynių eiga:

2 min. „Lietuvos rytas“ sėkmingiau pradėjo susitikimą ir pirmavo 5:0.

4 min. Pirmuosius taškus pelnė P.Dambrauskas, įmetęs dvitaškį su pražanga ir išlyginęs rezultatą (7:7).

5 min. „Dzūkija“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 11:9.

7 min. Pirmuosius taškus LKL pelnė „Lietuvos ryto“ naujokas Z.Dowdellas (15:14).

10 min. Paskutinė kėlinuko minutė prasidėjo lygiai (20:20). Vis dėlto pirmąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ sugebėjo laimėti minimalia persvara (23:22).

11 min. „Lietuvos rytas“ sėkmingiau pradėjo antrąjį kėlinį (27:22).

13 min. „Lietuvos rytas“ ėmė labai nesunkiai rinkti taškus ir pasiuntė rimtą pavojaus signalą pabėgti (31:24).

14 min. Pirmąjį kartą aikštėje pasirodė D.Songaila (31:25).

16 min. D.Songaila per porą minučių pelnė 6 lengvus taškus.

18 min. R.Seibutis dvitaškiu pirmą kartą padidino „Lietuvos ryto“ persvarą iki dviženklės (39:28).

20 min. Pertrauka prasidėjo „Lietuvos rytui“ pirmaujant 45:30.

22 min. Pirmieji taškai trečiajame kėlinyje krito tik prabėgus pusantros minutės. Tai dėjimu padarė J.Palaciosas (47:30).

24 min. P.Dambrauskas dviem dvitaškiais buvo pagyvinęs „Dzūkijos puolimą“ (34:47), bet „Lietuvos rytas“ neleido šeimininkams įsibėgėti (51:34).

25 min. „Lietuvos rytas“ ėmė triuškinti varžovus. Po J.Palacioso dvitaškio komandas skyrė jau 21 taškas (56:35).

28 min. T.Lydeka dviem dėjimais iš eilės sudrebino „Dzūkijos“ krepšį, „Lietuvos rytas“ pirmavo 64:39.

30 min. Tiesa, ketvirčio pabaigoje „Dzūkija“ pričiupo atsipalaidavusį „Lietuvos rytą“ ir gerokai apkarpė deficitą (50:65).

32 min. „Dzūkija“ nepasidavė ir bandė vytis „Lietuvos rytą“ (56:68).  34 min. P.Dambrauskas dvitaškiu su pražanga sumažino atsilikimą iki 11 taškų (61:72).

37 min. Mažėjant minutėms mažėjo ir „Dzūkijos“ entuziazmas. „Lietuvos rytas“ pirmavo 76:63. 38 min. Z.Dowdello tritaškis laidojo „Dzūkijos“ viltis (81:66).

40 min. „Lietuvos rytas“ susitikimą laimėjo 89:71.