EUROLYGA

K.Bryanto sugrįžimas pergalės „Lakers“ neatnešė, J.Valančiūnas pasirodė kukliai

Sekmadienio naktį NBA dėmesio centre atsidūrė Los Andželas. „Lakers“ ir „Toronto Raptors“ rungtynėse po aštuonių mėnesių pertraukos sugrįžo NBA žvaigždė Kobe Bryantas. Vis dėlto, lyderio sugrįžimas komandos gerbėjams pergalės džiaugsmo nesuteikė. „Lakers“ savo aikštėje 94:106 (20:30, 27:21, 21:22, 26:33) nusileido „Raptors“ ekipai.

K.Bryantas į aikštę grįžo po aštuonių mėnesių pertraukos.<br>AP nuotr.

Dec 9, 2013, 6:55 AM, atnaujinta Feb 19, 2018, 10:20 PM

K.Bryantas aikštėje praleido 28 minutes, per kurias pelnė 9 taškus (2/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 5/7 baudų metimai), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo varžovo metimą, 3 kartus prasižengė ir padarė 8 klaidas.

Jonas Valančiūnas nugalėtojų komandai per 28 minutes pelnė 5 taškus (2/6 dvitaškiai, 1/2 baudos metimas), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo vieną metimą ir tris kartus prasižengė.

„Raptors“ (7/12): A.Johnsonas – 32, D.DeRozanas – 26, K.Lowry – 23, T.Rossas – 11, J.Stone'as – 6, J.Valančiūnas – 5, S.Novakas – 3.

„Lakers“ (10/10): N.Youngas – 19, X.Henry – 17, J.Meeksas – 14, J.Hillas – 11, K.Bryantas – 9, P.Gasolis – 7, S.Blake'as – 3, W.Johnsonas ir R.Sacre – po 2.

Pradžia. Rungtynes starto penkete pradėjęs K.Bryantas sužaidus mažiau nei pusę minutės pirmajame kėlinyje atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio Robertas Sacre pelnė pirmuosius „Lakers“ taškus ir išlygino rezultatą. Tai buvo vieninteliai krepšininko taškai šiose rungtynėse.

Taškai. K.Bryantas pirmuosius savo taškus pelnė trečiąją antrojo kėlinio minutę, pataikęs vieną baudos metimą iš dviejų ir sušvelninęs skirtumą iki 6 taškų (36:42). Pirmuosius taškus iš žaidimo gynėjas pelnė įpusėjus antrajam ketvirčiui. Po K.Bryanto dvitaškio „Raptors“ pranašumas sumažėjo iki 4 taškų (40:44).

Tritaškis. Besibaigiant pirmajam kėliniui įspūdingą tritaškį po J.Valančiūno perdavimo kitos aišktės pusės su sirena pataikė Terrence'as Rossas.

Skaičius. DeMaras DeRozanas pelnė savo 5000 tašką NBA. Iš viso krepšininkas šiose rungtynėse surinko 26 taškus.

Rungtynės

„Raptors“ jau rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį ir nė karto neleido varžovams persverti rezultato. Pirmąjį kėlinį svečiai pradėjo laimėdami atkarpą 9:2, o ketvirčiui artėjant link pabaigos turėjo 13 taškų persvarą (25:12).

Antrajame ketvirtyje K.Bryantas pelnė savo pirmuosius taškus, o „Lakers“ pavyko sumažinti skirtumą iki 4 taškų (47:51).

Po ilgosios pertraukos rungtynių švytuoklė toliau svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. „Raptors“ trečiąjį ketvirtį pradėjo 6 taškais be atsako ir susigrąžino dviženklę persvarą (57:47), tačiau kėlinio pabaigoje vėl turėjo tik 5 taškus (73:68).

Ketvirtajame kėlinyje po K.Bryanto baudos metimų „Lakers“ atsiliko vos 4 taškais (85:89), tačiau NBA superžvaigždei pergalės Los Andžele išplėšti nepavyko.

***

J.Valančiūnas šiemet turi galimybę patekti į NBA „Žvaigždžių dienos“ varžybas, kurios vasario 16-ąją vyks Naujajame Orleane.