D.Adomaičio debiutas „Lietuvos ryto“ pralaimėjimų serijos Eurolygoje nenutraukė

Dainiaus Adomaičio pakilimas pareigose Vilniaus „Lietuvos ryto“ į pergalių kelią nesugrąžino. Pirmajame kėlinyje antausį Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams skėlęs „Lietuvos rytas“ neišlaikė tempo, neatrado sprendimų Davido Blatto pateiktiems rebusams. Eurolygos rungtynėse išvykoje „Lietuvos rytas“ 71:78 (19:11, 13:26, 19:24, 20:17) pralaimėjo „Maccabi“ komandai. Vilniečiams šį Eurolygos sezoną liko dar vienas paguodos mačas. Aštuntąją nesėkmę iš eilės patyrę vilniečiai kitą savaitę namuose susitiks su Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa.

„Lietuvos rytui” šį sezoną „Maccabi“ riešutas – per kietas.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Dec 12, 2013, 4:13 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 8:49 PM

D.Adomaičio komentaras.

S.Babrausko komentaras.

Statistika.

„Lietuvos rytas“:Z.Dowdellas – 16, S.Babrauskas – 12, J.Palacios – 11, D.Songaila (9 atk. kam.) ir R.Seibutis – po 9, T.Lydeka – 7, M.Gecevičius – 5, S.Jelovacas – 2.

„Maccabi“: T.Rice'as, D.Smithas ir R.Hickmanas – po 15, D.Blu – 11, Sh.Jamesas ir A.Tyusas (7 atk. kam.) - po 9, Y.Ohayonas – 4, J.Inglesas (7 atk. kam.) - 2, S.Schortsanitis – 1.

„Maccabi“ - „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 28/50 (56 proc.) - 25/49 (51 proc.)

Tritaškiai: 2/15 (13 proc.) - 3/18 (16 proc.)

Baudų metimai: 16/18 (88 proc.) - 12/17 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 34

Perimti kamuoliai: 5 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 17

Klaidos: 12 – 9

Pokytis. Šią savaitę Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą paliko treneris D.Bauermannas. Jis padėjo komandai iškovoti kelialapį į Eurolygą, laimėdamas atrankos turnyrą. Pirmajame elitinio čempionato mače jo auklėtiniams pavyko iškovoti pergalę, tačiau tada „Lietuvos ryto“ rezultatai tik prastėjo.

Mačas. „Lietuvos ryto“ komanda pirmajame susitikime turėjo puikią progą palaužti „Maccabi“ ekipą, tačiau paskutinę minutę vilniečiai neišlaikė įtampos ir leido svečiams išsivežti pergalę 76:74.

Starto penketai. „Maccabi“: D.Smithas, J.Inglesas ,G.Pnini, Y.Ohayonas, S.Schortsanitis.

„Lietuvos rytas“: Z.Dowdellas, M.Gecevičius, S.Babrauskas, D.Songaila, T.Lydeka.

Rungtynės.

1 min. S.Babrauskas pamėgino savo laimę iš toli ir jam pasiekė – 3:0. Netrukus S.Schortsanitis stojo prie baud ų metimo linijos. Jis kartą atakavo taikliai, bet „Lietuvos rytas“ turėjo jam atsakymą – Z.Dowdello dvitaškį (5:1).

2 min. M.Gecevičius atakavo iš vidutinio nuotolio ir buvo taiklus (7:1).

3 min. D.Blattas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes vilniečia išisiveržė 9:1.

4 min. D.Songaila dvitaškiu „Lietuvos ryto“ pranašumą padidino iki 13:3.

8 min. S.Jelovacas pelnė du taškus. „Lietuvos rytas“ pirmavo 19:5.

10 min. Šeimininkai sugebėjo skirtumą sumažinti iki 11:19.

12 min. Pirmoji rungtynių minutė apsiėjo be taškų, tačiau antrojoje kamuolys krito. Po T.Rice'o metimo „Maccabi“ priartėjo 14:19.

13 min. R.Hickmanas pataikė tris baudos metimus ir smarkiai sumažino vilniečių pranašumą iki 17:19. Tačiau jam atsakė J.Palacios (21:17).

15 min. M.Gecevičius metimu iš po krepšio po T.Rice'o klaidos pelnė dvitaškį – 23:20.

16 min. T.Rice'as pelnė du taškus ir šeimininkai pirmą kartą išsiveržė į priekį - 24:23. J.Palaciosas stojo prie baudų metimo linijos ir turėjo progą sugrąžinti pranašumą „Lietuvos rytui“, tačiau pataikė tik kartą (24:24).

18 min. D.Smithas dvitaškiu padidino „Maccabi“ pranašumą, kuris siekė 32:26.

20 min. D.Smithas pelnė du taškus ir privertė prasižengti T.Lydeką. Jo metimas nuo baudų zonos – taiklus – 37:30. Paskutinė „Lietuvos ryto“ ataka baigėsi dviem taikliais S.Babrausko baudų metimais. Varžovai taškais atsakyti nesugebėjo. „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo 32:37.

21 min. D.Blu iškart dvitaškiu padidino „Maccabi“ pranašumą. Jam tuo pačiu atsakė Z.Dowdellas (39:34).

23 min. Tel Avivo ekipa skirtumą pdidino iki 45:36.

25 min. S.Babrausko metimo vilniečiai atsilikinėjo 42:45, tačiau „Maccabi“ iškart atsakė dvejomis sėkmingomis atakomis – 49:42.

27 min. Po R.Seibučio metimo „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo 45:50.

30 min. Kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 61:51.

31 min. Kėlinį taškais pradėjo Z.Dowdellas, tačiau netrukus „Maccabi“ susigrąžino dešimties taškų pranašumą – 63:53.

32 min. D.Songaila galingai krovė į krepšį. Netrukus prie „Lietuvos ryto“ sąskaitos buvo pridėti dar du taškai ir vilniečiai atsilikinėjo 57:63.

36 min. D.Songaila puolime prasižengė. D.Adomaitis susiėmė už galvos. „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo 60:70.

37 min. D.Songaila pataikė vieną baudos metimą ir „Lietuvos ryto“ atsilikimą sumažino iki 64:72.

39 min. Tel Avivo „Maccabi“ sirgaliai atsipalaidavo. Jų dievaičiai pirmavo 76:66.

40 min. Finalinė sirena nuaidėjo „Maccabi“ ekipai pirmaujant 78:71.