Vos tris taškus ketvirtajame kėlinyje surinkęs „Žalgiris“ Eurolygoje šventė pergalę

Įtampa, nervai, intriga ir griausmingai nuaidėjusi pergalė. Visa tai – ketvirtadienio Kauno „Žalgirio“ rungtynėse. Lietuvos čempionai tris kėlinius žaidė gražiai ir užtikrintai, tačiau ketvirtajame kėlinyje sirgaliai išvydo krūvą klaidų, netaiklių metimų ir keistų sprendimų. Nepaisant to, Sauliaus Štombergo kariaunai pavyko atsilaikyti. Apie Eurolygos „Top 16” etapą galvojantis „Žalgiris“  65:63 (16:16, 18:20, 28:16, 3:11) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ komandą, į kurios krepšį paskutiniame kėlinyje įmetė tik tris taškus.

Rungtynių akimirka.<br>M.Patašiaus nuotr.

Dec 12, 2013, 5:57 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 8:45 PM

S.Štombergo komentaras.

Amerikietis. J.Dentmonas puikiai pradėjo rungtynes ir iškart pagriebė lyderio etiketę. Per keturias minutes jis pelnė 8 taškus. Tačiau tada nutilo – įžaidėjas kitus taškus pelnė jau antrajame kėlinyje, likus žaisti tris minutes, kuomet pataikė tritaškį. Per du kėlinius J.Dentmonas surinko 11 taškų (dvitaškiai: 1/1, tritaškiai: 3/6). Po didžiosios pertraukos jis savo tritaškiais džiugino sirgalius, nors lemiamomis akimirkomis sugebėjo nepataikyti trijų baudos metimų. J.Dentmonas iš viso pelnė 23 taškus (dvitaškiai: 2/4, tritaškiai: 6/11, baudų metimai: 1/ 4).

Tritaškiai. Per pirmąją rungtynių pusę abi ekipos iš viso metė 29 tritaškius. „Žalgirio“ krepšininkai iš toli metė 19 kartų ir pataikė tik keturis tolimus metimus (21 proc.). Turkijos komanda pataikė tris tolimus metimus (30 proc.). J.Dentmonas per tą laiką pataikė tris tritaškius iš šešių. Keturis kartus netaikliai atakavo Artūras Milaknis. Iš viso „Žalgiris“ metė 28 tritaškius ir pataikė 8. Varžovai – 21-ą. Šeši buvo taiklūs. A.Milaknis prametė septynis tolimus metimus.

Baudos. Šiek tiek baimės „Žalgirio“ gerbėjams įvarė Robertas Javtokas. Pagrindinis Kauno ekipos „centras“ įpusėjus antrajam kėliniui jau turėjo tris pražangas. Tačiau tai nesutrukdė aukštaūgiui sužibėti. R.Javtokas surinko dvigubą dviženklį – jis pelnė 11 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Statistika.

„Žalgiris“: J.Dentmonas – 23, R.Javtokas (10 atk. kam.) - 11, K.Vecvagaras – 10, T.Klimavičius – 5, V.Lipkevičius, P.Jankūnas (8 atk. kam.) ir K.Lavrinovičius – po 4, M.Pocius ir A.Milaknis – po 2.

„Anadolu Efes“: S.Erdenas – 14, S.Hopsonas – 13, D.Savanovičius ir J.Gordonas – po 7, T.Dragičevičius ir Z.Planiničius bei K.Vasileiadis – po 6, K.Gonlumas – 4.

„Žalgiris“ - „Anadolu Efes“

Dvitaškiai: 17/35 (48 proc.) - 18/45 (40 proc.)

Tritaškiai: 8/28 (28 proc.) - 6/21 (28 proc.)

Baudų metimai: 7/12 (58 proc.) - 9/18 (50 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 44 – 40

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 10

Perimti kamuoliai: 2- 5

Klaidos:  15 - 11

Starto penketai. „Žalgiris“: M.Pocius, V.Lipkevičius, P.Jankūnas, R.Javtokas, J.Dentmonas.

„Anadolu Efes“: S.Erdenas, J.Gordonas, S.Hopsonas, T.Dragičevičius, Z.Planiničius.

Mačas. Reguliarųjį Eurolygos sezoną „Žalgiris“ užbaigs Vokietijoje, kur susitiks su rimtais konkurentais - „Brose“ ekipos žaidėjais.

Rungtynės

1 min. Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė „Anadolu Efes“ komanda. Dvitaškį pataikė T.Dragičevičius.

3 min. Žalgiriečiai pelnė 7 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 7:2.

5 min. 2 taškus pelnę svečai ir vėl pritilo. Žalgiriečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir susikrovė 9 taškų persvarą (14:5).

7 min. Tokia pat sėkminga atkarpa, kaip prieš tai žalgiriečiai, atsakė "Anadolu Efes" ir sušvelnino skirtumą iki minimumo (13:14).

9 min. S.Hopsono dvitaškis su bauda persvėrė rezultatą svečių naudai (16:14).

10 min. Kėlinio pabaigoje dvitaškį pelnęs A.Milaknis išlygino rezultatą 16:16.

12 min. Į J.Gordono dvitaškį tuo pačiu atsakė K.Lavrinovičius, išlyginęs rezultatą 18:18.

13 min. „Anadolu Efes“ pelnė 6 taškus be atsako ir padidino savo pranašumą iki 6 taškų (24:18).

14 min. Po K.Lavrinovičiaus ir K.Vecvagaro dvitaškių „Žalgiris“ priartėjo iki 2 taškų (22:24).

16 min. M.Pocius pataikė du baudos metimus ir išlygino rezultatą (26:26). Netrukus šeimininkai apsigynė, bet progos neišnaudojo – P.Jankūnas metė pro šalį.

17 min. M.Pocius aidint sirenai paleido kamuolį nuo trijų taškų linijos. Jis įkrito, bet teisėjai nenorėjo vienareikšmiškai pripažinti metimo. Po peržiūros buvo nuspręsta, kad lietuvis kamuolį paleido po laiko. Z.Planiničius netrukus laisvas metė tolimą metimą, bet parmetė. Svečiai pirmavo 28:26.

18 min. Ilgą laiką tylėjęs J.Dentmonas prabilo - tritaškiu, išvedusiu žalgiriečius į priekį 29:28.

19 min. S.Hopsonas tritaškiu išlygino rezultatą, tačiau K.Vecvagaras taip pat įsūdėt tolimą metimą - 34:31. Netrukus K.Vasileiadis atsakė tuo pačiu - 34:34.

20 min. Likus penkioms sekundėms S.Hopsonas dar pridėjo du taškus - 36:34.

21 min. K.Vasileiadis stojo prie tritaškio linijos ir pataikė (39:34). Netrukus R.Javtokas pelnė du taškus su pražanga – 37:39. Netrukus P.Jankūnas išlygino rezultatą (39:39).

23 min. J.Dentmonas paskutinę atakos sekundę smeigė tritaškį ir privertė pašokti „Žalgirio“ gerbėjus, tačiau netrukus šie nurimo, nes S.Hopsonas taip pat atsakė tolimu metimu (42:42).

24 min. J.Dentmonas smeigė dar vieną tritaškį (45:44). S.Erdenas atsakė dviem taškais iš po krepšio, tačiau R.Javtokas padarė tą patį (47:46).

25 min. J.Dentmonas sukėlė dar vieną euforiją – įžaidėjas pataikė šeštą tritaškį iš devynių ir pelnė dvidešimtąjį tašką (50:46).

26 min. J.Dentmonas nusprendė pailsėti nuo tritaškių ir pademonstravo, kad moka puikiai veržtis (54:48).

27 min. T.Klimavičius stojo prie baudų metimo linijos. Jis pataikė vieną kartą – 55:49.

29 min. V.Lipkevičius pergudravo varžovą ir pridėjo dar du taškus (57:49). Netrukus kauniečiai apsigynė ir K.Vecvagaras pataikė tritaškį (60:49).

30 min. Paskutinėmis sekundėmis K.Vesvagaras savo sąskaitą padidino dviem taškais (62:52).

32 min. Po T.Klimavičiaus dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 64:62, bet svečiai skirtumą sumažino dviem taškais, kai J.Gordonas sėkmingai sužaidė po krepšiu.

34 min. Žaidimas sustojo – komandos dėl įtampos atakavo netaikliai, nervinosi. Po trečiosios J.Dentmono klaidos Z.Planiničius stojo prie baudų metimo linijos ir skirtumą sumažino iki 60:64.

37 min. Komandos ir toliau žaidė sunkiai – rezultatas vos keitėsi. Per šį laiką „Anadolu Efes“ pirmavo 8:2, bet persvara priklausė „Žalgiriui“ - 60:64.

38 min. S.Erdenas pataikė dvitaškį (62:64).

39 min. J.Dentmonas stojo prie baudų metimų linijos, tačiau nepataikė nė karto.

40 min. Z.Planiničius metė tritaškį, likus žaisti septyniolikai sekundžių, bet buvo netaiklus. P.Jankūnas atkovojo kamuolį. Varžovai prasižengė, bet mesti baudų dar nereikėjo. Po keleto pražangų J.Dentmonas stojo prie baudų metimo linijos. Jis pataikė tik vieną metimą – 65:62. Netrukus Turkijos ekipos žaidėjas metė baudos metimus. Jis nepataikė pirmojo, o tada antrojo metimo.