Žalgiriečiai į „Top 16“ etapą žengė iškovoję pergalę Bamberge

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai paskutines Eurolygos B grupės rungtynės pradėjo neramiai. Kelialapis į „Top 16“ etapą dar galėjo išslysti jiems iš rankų. Tačiau vos įpusėjus rungtynėms situacija pasikeitė. Madrido „Real“ ekipos pergalė Stambule užtikrino kauniečiams vietą kitame etape. Tačiau Lietuvos čempionams to neužteko. Jie iki išvykoje 84:80 (21:28, 23:15, 16:26, 24:11) nugalėjo Bambergo „Brose“ ekipą ir B grupėje pakilo į trečiąją vietą.

Rungtynių akimirka.<br>EPA-ELTA nuotr.

Dec 19, 2013, 8:03 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 6:18 PM

Madrido „Real“ ekipa išvykoje 86:61 sutriuškino Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą ir atvėrė žalgiriečiams kelią į „Top 16“ etapą.

Pasibaigus šioms rungtynėms „Anadolu Efes“ krepšininkai su viltimi laukė mačo pabaigos Bamberge. Žalgiriečių pergalė padovanojo turkams bilietą į kitą etapą.

Atkarpa. Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo laimėdami atkarpą 10:0 ir persverdami rezultatą 70:69.

Lyderis. „Žalgiryje“ rezultatyviausias buvo amerikietis Justinas Dentmonas. Jis per 36 minutes pelnė 26 taškus (2/7 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai, 7/7 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir surinko 27 naudingumo balus.

6. Strasbūro SIG

„Brose“: A.Gavelis – 16, R.Sandersas – 14, D.Fischeris – 12, M.Zirbesas – 10, J.Smithas – 9, J.Goldsberry ir C.Jacobsenas – po 6, Z.Wrightas – 4, N.Velickovičius – 3.

„Žalgiris“: J.Dentmonas – 26, A.Milaknis – 14, K.Lavrinovičius – 11, P.Jankūnas ir Š.Jasikevičius – po 9, R.Javtokas – 8, V.Lipkevičius – 4, T.Dimša – 2, T.Klimavičius – 1.

„Brose“ - „Žalgiris“ 80:84

Dvitaškiai: 21/40 (52 proc.) - 17/32 (53 proc.)

Tritaškiai: 8/22 (36 proc.) - 11/25 (44 proc.)

Baudos metimai: 14/19 (73 proc.) - 17/23 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 32

Perimti kamuoliai: 6 – 2

Klaidos: 10 – 12

Rezultatyvūs perdavimai: 20 - 14

Rungtynės

„Žalgiris“: J.Dentmonas, V.Lipkevičius, A.Milaknis, P.Jankūnas, R.Javtokas.

1 min. P.Jankūnas rungtynes pradėjo dvitaškiu 2:0.

3 min. A.Milaknis pelnė pirmąjį savo tritaškį, išvesdamas "Žalgirį" į priekį 5:2.

5 min. Po P.Jankūno tritaškio žalgiriečiai pirmavo 12:7.

6 min. J.Goldsberry tritaškis nubraukė „Žalgirio“ pranašumą iki minimumo (14:13).

7 min. Žalgiriečiams vėl pavyko pabėgti į priekį 6 taškais, tačiau ketvirtasis aikštės šeimininkų tritaškis sumažino skirtumą iki 3 taškų (16:19).

8 min. 4 iš eilės taškus pelnęs D.Fischeris persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai 20:19.

9 min. Du tritaškius iš eilės sumetęs R.Sandersas išvedė "Brose" į priekį jau 6 taškais (26:19).

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi dar vienu D.Fischerio dvitaškiu (28:21). Per pirmąjį kėlinį šeimininkai metė 7 tolimus metimus, iš kurių pataikė 6. Žalgiriečiai metė 6 tritaškius, pataikė – 3.

13 min. Kauniečiai antrojo kėlinio pradžią laimėjo 8:5 ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (29:33).

14 min. Po J.Dentmono tritaškio skirtumas sumažėjo iki minimumo (32:33).

17 min. Antroje kėlinio pusėje "Brose" pirmavo 4 taškais (38:34).

19 min. J.Dentmono tritaškis persvėrė rezultatą "Žalgirio" naudai (39:38).

20 min. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 44:43.

24 min. Po T.Klimavičiaus baudos metimo kauniečiai vėl sumažino skirtumą iki 2 taškų (51:53).

26 min. Įpusėjus kėliniui „Brose“ pabėgo į priekį 8 taškais, tačiau Š.Jasikevičiaus dvitaškis sumažino skirtumą iki 6 taškų (53:59).

28 min. 2 taškus su pražanga pelnęs R.Sandersas sukrovė "Brose" ekipai dviženklę persvarą (65:55).

29 min. J.Dentmonas išprovokavo pražangą prie tritaškio linijos ir sumetė visus 3 baudos metimus (58:65).

30 min. P.Jankūnas bandė kėlinį užbaigti dvitaškiu, šis buvo netikslus, tačiau metimą pataisė  K.Lavrinovičius (60:69).

32 min. 5 taškus be atsako kėlinio pradžioje pelnę žalgiriečiai priartėjo iki 4 taškų (65:69).

33 min. Privertę prasižengti varžovą puolime žalgiriečiai priartėjo iki minimumo.  Dar vieną tritaškį pelnė J.Dentmonas (68:69). Tai buvo jau 9 svečių taškas iš eilės.

34 min. J.Dentmono dvitaškis iš po krepšio persvėrė rezultatą (70:69).

35 min. Pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai pelnė tik sužaidus 4 minutes (71:70).

36 min. Po R.Javtoko dvitaškio "Žalgiris" padidino savo pranašumą iki 5 taškų (76:71).

38 min. Po J.Dentmono baudos metimų žalgiriečiai pirmavo 9 taškais (80:71).

39 min.  Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkams pavyko priartėti iki 3 taškų (77:80). Žalgiriečiai atsakė dvitaškiu.

40 min. Tiksint paskutinėms sekundėms "Brose" pelnė tritaškį sumažinusį skirtumą iki 2 taškų (80:82). Š.Jasikevičius sumetė 2 baudos metimus, o šeimininkų tritaškis buvo netaiklus. Žalgiriečiai iškovojo pergalę 84:80 ir užsitikrino trečiąją vietą grupėje.