Puikiai lemiamą kėlinį sužaidusios „Aistės-LSU“ parklupdė „Fortūną“

Kauno Aistės-LSU-Paradis“ išvykoje kiek netikėtai parklupdė tragiškai krepšį atakavusią Klaipėdos „Fortūną“. Puikiai ketvirtąjį kėlinuką sužaidusios studentės įveikė varžoves rezultatu 77:59 (14:23, 10:11, 23:17, 30:8) ir atsirevanšavo už nesėkmę pirmajame LMKL čempionato rate. Turnyro lentelėje kaunietės (5 pergalės ir 8 pralaimėjimai) grįžo į penktąją vietą, uostamiesčio komanda (7 pergalės ir 6 pralaimėjimai) - ketvirta.

Kaunietės ketvirtąjį kėlinį laimėjo net 22 taškų skirtumu.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.

Dec 20, 2013, 6:37 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 5:58 PM

Lygi kova pirmajame kėlinuke truko iki 5-osios minutės, kai po Lauros Svarytės dvitaškio „Aistės-LSU“ pirmavo minimalia persvara - 12:13. Eglė Šikšniūtė pradėjo „Fortūnos“ spurtą, per kurį aikštelės šeimininkės be atsako pelnė 11 taškų ir susikrovė dviženklę persvarą (23:13)

Labai nerezultatyvaus antrojo kėlinuko viduryje klaipėdiečių puolimas pateko į duobę. Jos iš eilės prarado 4 kamuolius ir per 5 minutes pelnė vos 2 taškus, bet „Aisčių-LSU“ merginos tuo nesugebėjo pasinaudoti, nežymiai sumažindamos atsilikimą - 28:22. Prieš pat didžiąją pertrauką „Fortūna“ atstatė turėtą pranašumą (34:24).

Trečią ketvirtį kaunietės pradėjo labai aktyviai. Jolanta Marmienė pataikė tritaškį su varžovės pražanga, o „Aistės-LSU“ per tris minutes priartėjo vieno metimo atstumu - 36:34. Aikštelės šeimininkėms dar kartą pavyko atitolti ir susikrauti 9 taškų pranašumą, bet iniciatyvą perėmusios viešnios galingai užbaigė kėlinuką, per minutę pelnydamos 7 taškus - 51:47.

Įsibėgėjusios kaunietės nesustojo, todėl, likus mažiau nei 5 minutėms iki rungtynių pabaigos, „Fortūnos“ trenerei Ramunei Kumpienei teko prašyti minutės pertraukėlės, kai 4-ias minutes jos vadovaujamai komandai nepavyko pelnyti taškų. Kaunietės ne tik persvėrė rezultatą, bet ir susikrovė 8 taškų persvarą - 56:64. Be to, dėl pražangų limito aikštelę buvo priversta palikti geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovojusi Monika Grigalauskytė.

Po jos situacija aikštelėje nesikeitė. Nors Lina Aglinskaitė tolimu metimu nutraukė tuščią „Fortūnos“ atkarpą, likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes (59:66), bet penktąją pražangą surinkus antrajai klaipėdiečių aukštaūgei Eglei Šikšniūtei, aikštelės šeimininkių situacija visiškai komplikavosi. Bandymai gelbėtis tolimais metimais prastai atakavusiai krepšį komandai sėkmės neatnešė, o baudos metimus „Aistės-LSU“ realizavo beveik be klaidų.

„Fortūnai“ L.Aglinskaitė pelnė 17, M.Grigalauskytė - 11 (10 atk. kamuolių), K.Druskytė ir E.Šikšniūtė - po 10 taškų.

„Aistės-LSU“ gretose išsiskyrė 21 tašką ir 14 atšokusių kamuolių surinkusi L.Svarytė. J. Marmienė pridėjo 19 (8 atk. kamuoliai), N.Skadaitė - 15 taškų.