Ilgiausiai šį sezoną žaidęs D.Motiejūnas dėjimu iš vietos pakėlė D.Howardą

Antrąją Kalėdų dieną Donatas Motiejūnas sulaukė dovanų. Lietuvis rungtyniavo ilgiausiai šį sezoną, atliko blokuotų metimų rekordą, dėjimu pakėlė iš vietos nuliūdusį Dwightą Howardą ir prisidėjo prie „Houston Rockets“ (20/11) pergalės 100:92 (26:23, 19:30, 21:19, 34:21) namuose prieš „Memphis Grizzlies“ krepšininkus (12/16).

D.Motiejūno dėjimas įaudrino D.Howardą.<br>AP nuotr.

Dec 27, 2013, 6:43 AM, atnaujinta Feb 19, 2018, 4:45 PM

Kai trečiojo kėlinio pradžioje pagrindinis „Rockets“ „centras“ D.Howardas užsidirbo 5-ąją asmeninę pražangą, į jo vietą po krepšiu stojo D.Motiejūnas.

Net ir be lyderio Hjustono klubas sugebėjo atsigauti nepaisant deficito 50:61, o D.Motiejūnas žaidė iki pat mačo pabaigos. Treneris Kevinas McHale‘as buvo taip patenkintas 23 metų aukštaūgio žaidimo vidurio puolėjo pozicijoje, jog D.Howardo nuo atsarginių suolo taip ir nebepakėlė.

D.Motiejūnas žaidė 23 minutes (ilgiausiai šį sezoną. – Red.), pasižymėjo 4 taškais (2/3 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo net 3 metimus (iki šiol per visą sezoną atliko 3 blokus. – Red.), atliko rezultatyvų perdavimą ir prasižengė 5 kartus.

Lietuviui būnant aikštėje, „Rockets“ sekėsi geriausiai. Įmestų ir praleistų taškų santykis rungtyniaujant D.Motiejūnui +17 (daugiausiai komandoje. – Red.).

Beje, ketvirtojo kėlinio viduryje D.Motiejūnas efektingu dėjimu iš savo vietos pakėlė D.Howardą. Emocingai į epizodą reagavęs amerikietis džiūgavo ir dėl to, kad „Rockets“ padidino trapų pranašumą iki 3 taškų (83:80).

Jamesas Hardenas nugalėtojams pelnė 27 taškus. Didžiąją dalį jų gynėjas surinko baudų metimais – pataikė net 22 iš 25.

Terrence‘as Jonesas pridėjo 20, Jeremy Linas – 18, Chandleris Parsonsas (11 atk. kam.) – 15 taškų.

D.Howardo sąskaitoje – 2 taškai ir 6 atkovoti kamuoliai per 18 minučių.

Pralaimėjusiems Zachas Randolphas (17 atk. kam.) surinko 23, Jamesas Johnsonas – 12, Mike‘as Conley – 11 taškų.