K.Maksvyčio treniruojamas „Neptūnas“ mače su CSKA buvo arti sensacijos

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai prieš Naujuosius metus vos nepadovanojo sau ir sirgaliams vienos didžiausių dovanų – pergalės prieš Maskvos CSKA komandą. Likus žaisti mažiau pusę minutės iki ketvirto kėlinio pabaigos „Neptūnas“ pirmavo 71:70. Netrukus Klaipėdos ekipa pridėjo dar tašką. Maskvos CSKA išlygino – 72:72. Kazio Maskvyčio auklėtiniams buvo likusios keturios sekundės, tačiau išsimetimo derinys nesuveikė. Jungtinės lygos B grupės devintojo turo mače prireikė pratęsimo. Per jį geriau pasirodė CSKA komanda – 90:77 (14:22, 23:14, 18:16, 17:20, 18:5)

K.Maksvyčio auklėtiniams Jungtinėje lygoje kol kas pavyko iškovoti tik dvi pergales.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

2013-12-30 17:35, atnaujinta 2018-02-19 15:59

„Neptūno“ komandoje labiausiai žibėjo Valdas Vasylius. Daugybę problemų CSKA gynybai pridaręs krepšininkas pelnė 19 taškų.

„Neptūno“ komandai tai buvo septintasis pralaimėjimas, o CSKA ekipai – aštuntoji pergalė per devynis turus.

Statistika.

„Neptūnas“: V.Vasylius (8 atk. kam.) - 19, M.Girdžiūnas ir M.Runkauskas – 15, V.Šarakauskas (13 atk. kam.) - 11, E.Ulanovas – 8, S.Galdikas – (7 atk. kam.) - 5, J.Sinica ir A.Eitutavičius – po 2.

CSKA: A.Kaunas (6 atk. kam.) - 20, M.Teodosičius ir S.Weemsas – po 13, N.Krstičius – 11, V.Micovas ir V.Chriapa – po 8, J.Pargo – 7, V.Fridzonas ir A.Voroncevičius – po 5.

CSKA - „Neptūnas“

Dvitaškiai: 25/52 (48 proc.) - 15/36 (42 proc.)

Tritaškiai: 7/15 (47 proc.) - 13/28 (46 proc.)

Baudų metimai: 19/25 (76 proc.) - 8/11 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 42 (15 – puolime)

Perimti kamuoliai: 15 – 6

Rezultatyvūs perdavimai: 25 – 15

Klaidos: 8 - 23

Mačas.

„Neptūno“ komanda rungtynes pradėjo taip, kaip nesitikėjo niekas. Nors pradžia buvo lėtesnė, netrukus svečiai išsiveržė į priekį 9:4. Nors įpusėjus ketvirčiui po M.Teodosičiaus baudos metimų CSKA persvėrė rezultatą į savo pusę (13:11), jos išlaikyti Ettore Messinos kariaunai nepavyko. Po V.Vasyliaus ir V.Šarakausko tritaškių serijos „Neptūnas“ pirmąjį kėlinį laimėjo 22:14.

Antrajame CSKA ekipa susikaupė ir susigrąžino pranašumą. Ekipos dėl jo stumdėsi iki pat paskutinės minutės. Po V.Šarakausko dvitaškio rezultatas buvo 34:34. Netrukus M.Teodosičius pataikė tritaškį ir CSKA pirmavo 37:34. Tačiau Klaipėdos krepšininkai surengė paskutinę rezultatyvią ataką – 36:37.

Trečiajame kėlinyje po V.Micovo tritaškio CSKA pirmą kartą įgavo keturių taškų pranašumą, tačiau jį greitai nubraukė V.Šarakauskas (41:42).

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui CSKA daugiau kontroliavo situaciją, tačiau toli pabėgti nesugebėjo. Šeimininkai pirmavo 49:46.

Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms tolimą metimą pataikė M.Runkauskas, išlyginęs rezultatą – 49:49. CSKA atsakė dvitaškiu, tačiau greitai E.Messina susiėmė už galvos – S.Galdikas pataikė du taškus su pražanga ir „Neptūnas“ išsiveržė 52:51.

Į lemiamą kėlinį CSKA išėjo pirmaudama 55:52.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo galingu M.Runkausko tritaškiu iš maždaug dešimties metrų atstumo – 55:55.

Klaipėdos komanda 10:0 laimėjo seriją ir išsiveržė 65:61.

Likus žaisti penkias minutes V.Vasylius pataikė tritaškį, neleisdamas greitai priartėti CSKA komandai – 68:63. Netrukus M.Teodosičius dviem baudos metimais skirtumą sumažino iki 65:68. Tačiau CSKA tuo ilgai nesidžiaugė – V.Vasylius įsmeigė dar vieną tritaškį – 71:65.

Likus porai minučių iki mačo pabaigos CSKA priartėjo 69:71. Netrukus Klaipėdos komanda galėjo pabėgti toliau, bet V.Vasylius nepataikė tritaškio. „Neptūnui“ pasisekė, nes ir CSKA atakavo netaikliai. Per paskutinę minutę V.Šarakauskas galėjo pagerinti „Neptūno“ padėtį, bet metė pro šalį, nors padėtis buvo gera.

Netrukus S.Kaunas stojo prie baudų metimo linijos. Pirmasis metimas skriejo pro šalį, antrasis buvo taiklus. Iki mačo pabaigos likus 26 sekundėms „Neptūnas“ pirmavo 71:70.

Prie baudų metimo linijos stojo V.Šarakauskas. Jis pataikė vieną metimą – 72:70. Netrukus S.Weemsas pelnė du taškus – 72:72. Klaipėdos komandai dar buvo likę keturios sekundės. Išnaudoti laiko K.Maksvyčio auklėtiniams nepavyko – prireikė pratęsimo. Pratęsime per beveik tris minutes CSKA susikrovė solidų pranašumą – 82:74.

Klaipėdos ekipai pakilti į lemiamų sekundžių mūšį nepavyko ir CSKA šventė pergalę 90:77.