„Lietuvos rytas“ turėjo gelbėtis ir Prienuose

Kai Aleksandras Petrovičius kalbėjo apie kitokį žaidimą ir susitelkimą, Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgaliai tikėjosi ne to, ką išvydo Prienuose. Gynyba – vis dar prasta, puolimas – padrikas. Dvikovoje su „Tonybet“ krepšininkais vilniečiai dar dalį ketvirtojo kėlinio turėjo galynėtis.  Galiausiai „Lietuvos rytui“ pavyko iškovoti jau vienuoliktąją pergalę iš eilės LKL turnyre – 70:57 (17:11, 22:17, 12:21, 19:8)

Rungtynių akimirka.<br>R.Vyšniausko nuotr.

Feb 9, 2014, 11:28 AM, atnaujinta Feb 16, 2018, 1:15 PM

Tačiau toks žaidimas nenuramino daugybę klausimų turinčių sirgalių, kurie dar neatsigavo po dvikovos su „Nevėžiu“, kai „Lietuvos rytas“ vos išnešė sveiką kailį.

Statistika.

„Tonybet“: A.Valeika – 17, M.Lukauskis – 15, L.Kisielius, G.Kadžiulis – po 8, P.Ivanauskas – 4, M.Linkevičius – 3, V.Čepukaitis – 2.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas (7 atk. kam.) - 20, D.Songaila – 14, G.Orelikas (7 atk. kam.) - 12, S.Babrauskas (8 atk. kam.) - 8, O.Cookas – 6, R.Seibutis – 4, M.Gecevičius ir S.Jelovacas – po 2.

Rungtynės.

1 min. Dvikovą taškais pradėjo M.Gecevičius ir A.Valeika – 2:2.

3 min. Po G.Oreliko dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 8:2.

5 min. S.Jelovasas sužaidė užtikrintai ir pelnė dvitaškį – 12:7.

8 min. Vilniaus ekipos sirgaliai sušuko garsiai, kai S.Babrauskas pataikė tritaškį, leidusį „Lietuvos rytui“ nutolti 17:9.

9 min. Pirmasis kėlinys baigėsi šeimininkams atsiliekant 11:17.

11 min. Prienų komanda skirtumą sumažino iki 13:17. Netrukus šeimininkai galėjo priartėti, bet nepataikė jau septintojo tolimo metimo. Atsaką duoti mėgino J.Palaciosas, bet jo metimas atšokus nuo varžovo skriejo pro šalį.

12 min. A.Valeika skirtumą sumažino iki 15:17.

13 min. Pirmuosius taškus pelnė J.Palaciosas, „Lietuvos rytą“ pastūmėjęs iki 19:15. M.Gecevičius turėjo progą skirtumą padidinti, bet tritaškis skriejo pro šalį. Galiausiai tylą nutraukė O.Cookas, pelnęs tris taškus.

14 min. Jam tuo pačiu atsakė M.Lukauskis, bet netrukus J.Palacios lengvai pelnė dvitaškį (24:18). Po šio metimo M.Lukauskis ir vėl pataikė tritaškį – 21:24. Bet tada tritaškį pataikė G.Orelikas - 27:21, bet šeimininkai vėl atsakė tuo pačiu.

15 min. L.Kisielius prisidėjo prie savo ekipos tolimu metimu - 27:27.

17 min. Po minutės pertraukėlės tritaškių seriją pratęsė G.Orelikas, pataikęs nuo lentos. Netrukus komandos dar apsikeitė netaikliais tolimais metimais. Svečiai pirmavo 30:27.

19 min. Po J.Palacioso dviejų asmeninių reidų „Lietuvos rytas“ pirmavo 36:28. O.Cookas dar pridėjo tritaškį ir „Lietuvos rytas“ į didžiąją pertrauką išėjo primaudamas 39:28.

21 min. D.Songaila dvikovą pradėjo taškais, jam tuo pačiu atsakė A.Valeika (30:43). Netrukus M.Lukauskis perėmė kamuolį ir pridėjo dar du taškus (32:43).

23 min. A.Valeika suklaidino varžovą ir pataikė dvitaškį (34:43). Netrukus L.Kisielius perėmė kamuolį iš M.Gecevičiaus.

24 min. G.Kadžiulis pataikė tritaškį (37:43).

27 min. Po G.Kadžiulio baudos metimų šeimininkai priartėjo 46:49.

29 min. M.Lukauskis šveitė tritaškį ir išlygino rezultatą (49:49). Tačiau kėlinį vilniečiai laimėjo 51:49.

31 min. Komandos apsikeitė dvitaškiais. „Lietuvos rytas“ pirmavo 53:51.

33 min. Vilniečiai pirmavo 57:53

35 min. Šeimininkai skirtumą sumažino iki 55:57, tačiau tada vilniečiai šoktelėjo į priekį - 61:55.

36 min. P.Ivanauskas pataikė du baudos metimus (57:63).

38 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 67:57.

39 min. Dvikovą svečiai laimėjo 70:57.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):