„Lietuvos rytas“ Stambule sutriuškino „Besiktas“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai turkus privertė laikytis jų parašyto scenarijaus. Dėl vietos Europos taurės turnyro aštuntfinalyje kovojantys vilniečiai išvykoje 84:63 (22:16, 16:17, 20:9, 26:21) sutriuškino Stambulo „Besiktas“ komandą ir atsirevanšavo už Vilniuje patirtą skaudų pralaimėjimą.  Po šios pergalės vilniečiai pakilo į pirmąją vietą P grupėje.

Rungtynių akimirka.<br>O.Taftali nuotr.

Feb 12, 2014, 4:51 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 10:01 AM

Vilniečius į priekį vedė Juanas Palaciosas. Iš Kolumbijos kilęs puolėjas per 28 minutes pelnė 22 taškus (10/14 dvitaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, kartą suklydo.

Rungtynės. Pirmosiose rungtynėse Vilniuje „Lietuvos rytas“ turkams pralaimėjo 101:103.

Debiutas. Rungtynių pabaigoje Aleksandras Petrovičius į aikštę išleido Edviną Šeškų. 18-mečiui 194 cm ūgio gynėjui tai buvo debiutas Europos taurės  turnyre.

„Besiktas“: D.Perkinsas – 17, C.Iversonas – 13, Ch.Loftonas, T.Ruzičius ir O.Sirinas – po 8, M.Yagmuras – 3, M.Guleras, R.Broekhoffas ir C.Topaloglu – po 2.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas – 22, Z.Dowdellas – 13, D.Songaila – 8, R.Seibutis ir M.Gecevičius – po 7, S.Babrauskas, O.Cookas ir S.Jelovacas – po 6, G.Orelikas – 5, T.Lydeka – 4.

„Besiktas“ - „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 20/45 (44 proc.) - 28/46 (60 proc.)

Tritaškiai: 5/29 (17 proc.) - 7/18 (38 proc.)

Baudos: 8/18 (44 proc.) - 7/9 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 41

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Klaidos: 11 – 12

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 23

Varžovai. Kitose P grupės rungtynėse Zagrebo „Cerevita“ 74:77 (16:20, 19:15, 15:15, 24:27) nusileido Saragosos CAI klubui.

Paskutiniąsias P grupės rungtynes vilniečiai žais su „Cedevita“.

P grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 3 2 414:412

2. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 3 2 356:373

3. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 2 3 320:312

4. Saragosos CAI (Ispanija) 2 3 334:327

Rungtynės

„Besiktas“: M.Yagmuras, M.Guleras, R.Broekhoffas, T.Ruzičius, C.Iversonas.

„Lietuvos rytas“: O.Cookas, M.Gecevičius, J.Palaciosas, G.Orelikas, D.Songaila.

1 min. Rungtynes tritaškiu pradėjo O.Cookas.

4 min. Vilniečiai rungtynių pradžią laimėjo 11:4 ir susikrovė 7 taškų persvarą.

6 min. Griaudint Stambulo arenoje susirinkusiems sirgaliams C.Iversonas pelnė 2 taškus su D.Songailos pražanga. Realizavęs baudos metimą jis sumažino skirtumą iki 3 taškų (10:13).

7 min. O.Cookas švystelėjo dar vieną tritaškį ir sugrąžino vilniečiams 6 taškų persvarą (16:10).

8 min. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Į C.Iversono dvitaškį tuo pačiu atsakė S.Jelovacas (22:15).

9 min. C.Iversono baudos metimas sumažino skirtumą iki 6 taškų (15:22).

10 min. Besibaigiant kėliniui vilniečiams pavyko apsiginti nuo varžovų atakos, tačiau patiems nieko sukurti nepavyko. Po pirmųjų dešimties minučių "Lietuvos rytas" pirmavo 22:16.

11 min. Antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo D.Perkinsas (18:22).

12 min. T.Ružičius smeigė dar vieną dvitaškį. 4:0 atkarpą laimėję aikštės šeimininkai sumažino skirtumą iki 2 taškų.

14 min. Vilniečiams daugiau nei tris minutes nepavyko pelnyti taškų. Netaiklus buvo ir tolimas O.Cooko metimas. Tuo tarpu R.Broekhoffas atkovojo kamuolį po nesėkmingo komandos draugo metimo ir pats pelnęs dvitaškį išlygino rezultatą 22:22.

15 min. Įpusėjus kėliniui "Lietuvos ryto" tylą nutraukė baudos metimus sumetęs M.Gecevičius (24:22).

17 min. J.Palacioso dvitaškis padidino svečių persvarą iki 4 taškų, tačiau netrukus sekusi "Lietuvos ryto" puolėjo klaida gynyboje kainavo laisvus 2 varžovo taškus (30:32).

19 min. Ch.Loftono tritaškis persvėrė rezultatą turkų naudai, tačiau Z.Dowdellas grąžino vilniečiams persvarą (35:33).

20 min. Po tikslaus O.Cooko perdavimo, G.Orelikas pelnė 2 taškus iš po krepšio su varžovo pražanga (35:33).

22 min. 6 taškus be atsako trečiojo kėlinio pradžioje pelnę vilniečiai pirmą kartą šiose rungtynėse susikrovė dviženklę persvarą (44:33).

24 min. C.Iversonas sužaidus beveik keturias minutes pelnė pirmuosius "Besiktas" taškus po ilgosios pertraukos (35:44).

25 min. Į varžovo dvitaškį tuo pačiu atsakė D.Songaila (46:35).

26 min. Puikus T.Lydekos žaidimo epizodas. Pelnęs 2 taškus iš po krepšio, netrukus jis puolime privertė suklysti varžovą.

28 min. Vilniečiai antrajame kėlinyje laimėjo atkarpą 16:4 ir susikrovė 17 taškų persvarą (54:37).

30 min. Po trijų kėlinių vilniečiai pirmavo 58:42.

33 min. C.Topaloglu grubiai sustabdė J.Palaciosą ir užsidirbo nesportinę pražangą.

34 min. J.Palaciosas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų, o netrukus Z.Dowdellas smeigė dvitaškį (73:47).

38 min. Užtikrintą persvarą susikrovusių vilniečių treneris A.Petrovičius į aikštę išleido ir Edviną Šeškų. Jaunajam "Lietuvos ryto" krepšininkui tai - debiutas Europos taurės turnyre.

40 min. "Lietuvos rytas" iškovojo pergalę 84:63.