„Žalgirio“ puolimo mašina nepaliko vilčių „Partizan“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėl džiaugiasi pergale Eurolygoje. Po penkių pralaimėjimų iš eilės, galingai puolime žaidę Lietuvos čempionai namuose 89:77 (29:16, 29:25, 19:18, 12:18) nugalėjo Belgrado „Partizan“. Tai buvo pirmoji žalgiriečių pergalė „Top 16“ etape.

J.Dentmonas pelnė 23 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 33 naudingumo balus.<br>M.Kulbio nuotr.

Donatas Urbonas

Feb 13, 2014, 7:05 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 8:39 AM

„Žalgiris“ pakilo iš aštuntosios F grupės vietos į septintąją ir į dugną nustūmė būtent taip pat tik kartą laimėjusį „Partizan“.

Padidinti pergalių kraitį kauniečiams bus nelengva. Kitą penktadienį Madride „Žalgirio“ laukia galingasis „Real“.

Pergalės pamatus žalgiriečiai susidėjo puikiu pataikymu. Dar per du pirmuosius kėlinius „Žalgiris“ pelnė net 58 taškus ir susikrovė 17 taškų pranašumą (58:41). Po pertraukos „Partizan“ aptirpdė skirtumą, bet grėsmės pirmajai kauniečių pergalei nesukėlė.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“ – J.Dentmonas 23 (5/10 trit., 33 naud. bal., 6 rez. perd.), M.Pocius 18 (7 rez. perd.), R.Javtokas 14, P.Jankūnas ir T.Dimša po 12, V.Lipkevičius 6, T.Klimavičius 4.

„Partizan“: B.Bogdanovičius 24 (2/10 trit.), J.Lauvergne 14, N.Milutinovas 10, D.Musli 9, M.Andričius 7, D.Gagičius 5, N.Bezbradica 4, M.Tepičius (36 min., -4 naud. bal.) ir B.Dallo po 2.

Statistika. „Žalgiris“ – „Partizan“ 89:77

Dvitaškiai: 20/29 (68 proc.) – 26/41 (63 proc.)

Tritaškiai: 11/26 (42 proc.) – 3/16 (18 proc.)

Baudų metimai: 16/21 (76 proc.) – 16/22 (72 proc.)

Naudingumas: 110 – 64

Situacija. F grupės turnyro lentelė (BNS, vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Partizan“ (Serbija) 1 5 427:487

Sugrįžimas. Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodė Š.Jasikevičius. Dėl nugaros skausmų 37 metų veteranas buvo praleidęs tris pastaruosius Eurolygos susitikimus. Vis dėlto Šaras liko savo šešėlyje. Per 13 minučių jis prametė po dvitaškį ir tritaškį, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 3 kartus, 2 sykius prasižengė ir surinko -5 naudingumo balus.

Impulsas. Prie „Žalgirio“ spurto pirmajame kėlinyje, kai šeimininkai susikrovė dviženklę persvarą, svariausiai prisidėjo jaunasis T.Dimša. 20 metų gynėjas pelnė 8 taškus, šaltakraujiškai pataikydamas du tritaškius. Iš viso T.Dimša per 19 minučių pelnė 12 taškų ir surinko 10 naudingumo balų.

Uraganas. „Žalgiris“ puolė it NBA komanda. Per pirmus du kėlinius į „Partizan“ krepšį S.Štombergo auklėtiniai įmetė net 58 taškus. Tikslą pasiekė net 76 proc. dvitaškių (13/17) ir 57 proc. tritaškių (8/14). Tai leido pirmauti 17 taškų skirtumu (58:41).

Netektis. „Žalgiris“ prieš pat rungtynes su „Patizan“ išretėjo. Komandą paliko puolėjas Kšyštofas Lavrinovičius, persikėlęs į „Valencia“ ekipą.

Traumos. Daugybę problemų turėjo ir „Partizan“. Net keturi jų žaidėjai traumuoti – T.Kinsey (14,9 tšk.), D.Milosavljevičius (12,1 tšk.), L.Westermannas (7 tšk.) ir D.Bertanis (šį sezoną dar nežaidė).

Veidas. „Partizan“ komandai atstovauja šį sezoną Vilniaus „Lietuvos ryte“ pradėjęs gynėjas M.Tepičius.  Tiesa, serbas per 36 minutes sukrapštė vos 2 taškus ir pasižymėjo -4 naudingumo balais.

Rungtynių eiga:

1 min. Nuo pirmųjų minučių žalgiriečiams nesisekė stabdyti varžovų lyderio B.Bogdanovičiaus - 3:4.

3 min. Mačas klostėsi labai rezultatyviai - 9:9.

5 min. Komandos jau buvo pelnę 30 taškų – „Žalgiris“ pirmavo 17:13. M.Pociaus sąskaitoje buvo 7, B.Bogdanovičiaus – 6 taškai.

7 min. T.Dimša „smeigė“ du tolimus metimus ir padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 9 taškų – 25:16.

10 min. T.Dimša su sirena pataikė dvitaškį, pelnė 8-ąjį tašką ir padidino skirtumą iki 13 taškų - 29:16.

12 min. „Žalgiris“ padrikai pradėjo antrąjį kėlinį ir leido Serbijos komandai tirpdyti persvarą (29:22).

13 min. „Žalgirio“ negelbėjo S.Štombergo minutės pertraukėlė. „Partizan“ pratęsė spurtą iki 10:0 ir gerokai apkarpė deficitą – 26:29.

14 min. Vis dėlto „Žalgirio“ taškų badą „kabliu“ nutraukė R.Javtokas, o J.Dentmono tritaškis privertė D.Vujoševičių griebtis už galvos – 34:26.

15 min. Kauniečiai stabilizavo situaciją aikštėje. M.Pocius dvitaškiu grąžino dviženklį pranašumą – 36:26.

17 min. „Žalgiriui“ užduotis lengvino pats „Partizan“ treneris D.Vujoševičius. Serbas užsidirbo techninę pražangą. Kauniečiai pirmavo 45:32.

20 min. „Žalgiris“ įspūdingai baigė pirmąją mačo pusę. Su sirena tritaškį pataikęs M.Pocius prieš pat pertrauką padidino žalgiriečių persvarą iki 17 taškų – 58:41.

22 min. „Žalgiris“ po pertraukos neketino sustoti – 62:41.

23 min. „Partizan“ surengė spurtą 6:0 ir privertė S.Štombergą prašyti minutės pertraukėlės (62:47).

25 min. M.Pocius ir T.Dimša surengė „operaciją žemė-oras“. Pirmasis greitoje atakoje pakabino kamuolį dvidešimtmečiui virš lanko ir T.Dimšai beliko sugrūsti jį į krepšį – 69:50.

30 min. „Žalgiris“ tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Prieš lemiamą rungtynių dalį S.Štombergo kariauna užtikrintai pirmavo 77:59.

32 min. Nepatenkintas teisėjų darbu Š.Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą. Blankiai rungtyniavęs atakų organizatorius netrukus buvo pasodintas ant suolo, o „Partizan“ artinosi – 77:64.

35 min. Belgrado klubas neleido žalgiriečiams atsipalaiduoti. „Partizan“ kovojo iki galo ir bandė atkurti intrigą – 68:80.

37 min. „Žalgiriui“ leido atsipūsti R.Javtokas ir J.Dentmonas – 86:70.

40 min. Baigiantis susitikimui „Partizan“ aptirpdė skirtumą, bet grėsmės „Žalgirio“ pergalei nesukėlė. Kauniečiai laimėjo.