„Lietuvos ryto“ puolimas nuginklavo K.Kemzūrą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pasistengė, kad treneris Aleksandras Petrovičius 55-ąjį gimtadienį atšvęstų su šypsena. Tuo tarpu Kęstutis Kemzūra Lietuvą paliks taip ir neperkandęs vilniečių puolimo. Jungtinėje lygoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai užtikrintai 104:86 (26:19, 27:29, 26:18, 25:20) nugalėjo Nymburko ČEZ.

Vilniečiai pasikrovė teigiamų emocijų prieš lemiamas Europos taurės turnyro rungtynes.<br>M.Kulbio nuotr.

Feb 16, 2014, 4:15 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 5:59 AM

„Lietuvos rytas“ sutvirtino savo pozicijas A grupėje. Su 9 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais vilniečiai įsitvirtino antrojoje vietoje. ČEZ rikiuojasi priešpaskutiniai.

Pirmajame rate Čekijoje „Lietuvos rytas“ taip pat užtikrintai nugalėjo ČEZ 76:61.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – R.Seibutis ir J.Palaciosas (7 atk. kam.) po 18, S.Jelovacas 13, M.Gecevičius ir O.Cookas (6 rez. perd.) po 12, Z.Dowdellas 7, G.Orelikas ir S.Babrauskas po 5, T.Lydeka 2.

ČEZ – R.Mahalbašičius 16, R.Rančikas ir Ch.Simmonsas po 14, V.Hrubanas 10, T.Massamba 9, P.Houska 7, J.Welschas 6, V.Ilievskis 5, P.Benda 3.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – ČEZ 104:86

Dvitaškiai: 30/55 (55 proc.) – 20/42 (48 proc.)

Tritaškiai: 9/15 (60 proc.) – 9/19 (47 proc.)

Baudų metimai: 13/29 (42 proc.) – 5/18 (23 proc.)

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 18

Perimti kamuoliai: 3 – 3

Blokuoti metimai: 1 – 0

Klaidos: 7 – 6

Pražangos: 24 – 25

Situacija. BNS A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Rungtynių eiga:

1 min. Mačas prasidėjo M.Gecevičiaus tritaškiu (3:0).

3 min.  „Lietuvos rytas“ nuo pat mačo pradžios nesusidūrė su sunkumais ir prabėgus vos pustrečios minutės susikrovė 9 taškų persvarą – 11:2.

4 min. K.Kemzūros paprašyta minutės pertraukėlė pažadino ČEZ komandą - 11:7.

8 min. Čekai atkakliai priešinosi ir neleido šeimininkams atsiplėšti - 17:14.

10 min. Vis dėlto baigiantis kėlinukui „Lietuvos rytui“ pavyko įgyti apčiuopiamą persvarą – 26:19.

13 min. Skylėta Vilniaus klubo gynyba leido ČEZ įsibėgėti. Varžovai pirmąjį kartą išsiveržė į priekį - 31:30.

16 min. „Lietuvos rytui“ pavyko susigrąžinti iniciatyvą, bet tai nesuteikė progos šeimininkams atsipūsti (38:35).

19 min. Nors ČEZ nuolat kvėpavo į nugaras, „Lietuvos rytui“ baigiantis kėliniui pavyko vėl kiek atitrūkti. Daugiausiai dėl taiklių tritaškių, A.Petrovičiaus auklėtiniai įgijo 8 taškų persvarą – 51:43.

20 min. Kėlinuko pabaigą apkartino rezultatyvios čekų atakos ir dvitaškis su sirena – 53:48.

23 min. Po pertraukos kova ir toliau vyko taškas į tašką. „Lietuvos rytas“ nežymiai pirmavo 58:55.

24 min. Du iš eilės „Lietuvos ryto“ tritaškiai ČEZ klubą pasiuntė į greitą nokdauną – 66:55.

27 min. K.Kemzūra prikelti auklėtinius bandė minutės pertraukėlė, bet ji didelių vaisių nedavė - 71:61.

30 min. Vilniečiai taip paprastai nebeišleido iniciatyvos ir privertė ČEZ prisitaikyti prie jų žaidimo. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos ryto“ pranašumas buvo solidus - 79:66.

32 min. „Lietuvos rytas“ tvirtai laikė persvarą savo rankose – 84:68.

34 min. Vilniečiai įgijo didžiausią turėtą pranašumą (86:68). K.Kemzūra griebėsi paskutinio šiaudo ir paprašė minutės pertraukėlės.

40 min. Per likusį laiką „Lietuvos rytui“ beliko sutvarkyti formalumus.

„24/7“: prezidento rinkimai – intriga išlieka?