„Žalgiriui“ teko paprakaituoti su blogiausia LKL komanda

Kauno rajono „LSU-Atletas“ tris kėlinius kvėpavo Lietuvos čempionui Kauno „Žalgiriui“ į nugarą, bet lemiamoje mačo atkarpoje išsikvėpė. Žalgiriečiai pernelyg nesidraskė, tačiau LKL autsaiderius namuose pranoko 80:71 (18:18, 22:21, 21:16, 19:16).

S.Štombergas davė daugiau pasireikšti Š.Jasikevičiui, atsigaunančiam po nugaros traumos.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Feb 16, 2014, 4:30 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 5:59 AM

„Žalgiris“ pratęsė košmarišką „LSU-Atleto“ seriją LKL čempionate. 3 pergales ir 17 pralaimėjimų turinti Kauno rajono komanda pralaimėjo jau vienuoliktąjį kartą iš eilės. Paskutinį sykį „LSU-Atletas“ pergale LKL džiaugėsi lapkričio 26-ąją.

Tuo tarpu „Žalgiriui“ tai buvo devintoji pergalės per 13 rungtynių.

Rezultatyviausi. „Žalgiris“ – V.Čižauskas ir P.Jankūnas (7 atk. kam.) po 12, M.Kupšas 11, V.Lipkevičius 10, Š.Jasikevičius 8, J.Dentmonas ir R.avtokas po 6, A.Gudaitis 5, T.Klimavičius ir T.Dimša po 4, M.Pocius 2.

„LSU-Atletas“ – K.Bapkauskas 20 (6 rez. perd.), A.Birgelis 16 (5 rez. perd.), T.Urbonas (12 atk. kam.) ir Ž.Skučas po 10, Š.Vingelis 8, Š.Beniušis 4 (8 atk. kam.), P.Malašauskas 3.

Statistika.  „Žalgiris“ – „LSU-Atletas“ 80:71

Dvitaškiai: 30/60 (50 proc.) – 18/42 (43 proc.)

Tritaškiai: 3/16 (19 proc.) – 7/17 (41 proc.)

Baudų metimai: 11/14 (79 proc.) – 14/23 (61 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 41 – 41

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 19

Perimti kamuoliai:  12 – 8

Blokuoti metimai: 5 – 4

Klaidos: 12 – 19

Pražangos: 24 – 12

Situacija. BNS LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

Rungtynių eiga:

3 min. Rungtynės prasidėjo labai nerezultatyviai. „Žalgiris“ pirmavo 4:1.

5 min. „LSU-Atletas“ parodė, kad nesileis lengvai triuškinamas ir išsiveržė į priekį 8:4.

10 min.  „LSU-Atletui“ pavyko atsilaikyti pirmąjį kėlinį – 18:18.

14 min. Kai iniciatyvos ėmėsi labiau patyrę „Žalgirio“ žaidėjai – J.Dentmonas, Š.Jasikevičius, T.Klimavičius ir R.Javtokas, šeimininkai atitrūko – 32:25.

19 min. Vis dėlto tai neįbaugino jaunųjų „LSU-Atleto“ krepšininkų, kurie kibo čempionams į atlapus ir išlygino rezultatą – 38:38.

20 min. Po dviejų kėlinių žalgiriečiams pavyko įgyti tik minimalią persvarą (40:39).

25 min. „LSU-Atletas“ vis dar nedavė ramybės „Žalgiriui“. Čempionai pirmavo labai nežymiai – 51:46.

30 min. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgiriui“ dar nepavyko atsiplėšti taip, kad lemiamoje mačo atkarpoje beliktų sutvarkyti formalumus - 61:55.

32 min. „Žalgiris“ galiausiai nutolo dviženkliu skirtumu – 67:57.

36 min. Š.Jasikevičius ir R.Javtokas saugojo „Žalgiriui“ 10 taškų persvarą – 75:65.

40 min. Žalgiriečiai neleido varžovams priartėti ir nugalėjo 80:71.