„Lietuvos rytas“ žengė į kitą Europos taurės etapą

Trečiadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje susirinkę krepšinio sirgaliai išvydo kovą ir intrigą iki paskutinės rungtynių akimirkos. Persvarą iššvaistę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai 75:74 (16:15, 25:12, 16:25, 18:22) palaužė Zagrebo „Cedevita“ komandą ir užėmę pirmąją vietą P grupėje žengė į Europos taurės turnyro aštuntfinalį.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Feb 19, 2014, 5:59 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 3:09 AM

Aštuntfinalyje „Lietuvos rytas“ žais su Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda, kuri 74:78 nusileido Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipai.

Kitose P grupės rungtynėse Stambulo „Besiktas“ 79:77 nugalėjo Saragosos CAI ekipą. Aštuntfinalyje turkai žais su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipa.

Europos taurės P grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 4 2

2. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 4 2

----------------------------

3. Saragosos CAI (Ispanija) 2 4

4. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 2 4

Statistika:

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis – 15, M.Gecevičius – 13, S.Babrauskas – 12, D.Songaila – 10, J.Palaciosas ir Z.Dowdellas – po 6, O.Cookas – 3.

„Cedevita“: N.Smithas – 17, I.Ramljakas – 12, G.Sutonas – 10, T.Zubčičius ir L.Babičius – po 9, J.Nurkičius – 6, M.Bilanas – 5, A.Ray – 4, L.Mazalinas – 2.

„Lietuvos rytas“ - „Cedevita“

Dvitaškiai: 17/35 (48 proc.) - 25/46 (54 proc.)

Tritaškiai: 7/19 (36 proc.) - 5/19 (26 proc.)

Baudos: 20/27 (74 proc.) - 9/14 (64 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 40

Perimti kamuoliai: 6 – 6

Klaidos: 13 – 14

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 13

Rungtynės.

„Lietuvos rytas“: S.Babrauskas, J.Palaciosas, M.Gecevičius, O.Cookas, D.Songaila.

„Cedevita“: L.Mazalinas, L.Babičius, N.Smithas, G.Sutonas, M.Bilanas.

1 min. Rungtynes dvitaškiu pradėjo varžovai.

2 min. Netrukus taikliu tolimu metimu atsakė S.Babrauskas.

3 min. L.Babičiaus dvitaškis išvedė svečius į priekį 4:3.

4 min. 3 baudos metimus iš 4 sumetę svečiai padidino savo persvarą iki 3 taškų (3:6).

5 min. 4 taškus be atsako pelnę "Cedevita" krepšininkai išsiveržė į priekį 11:4.

7 min. Atsigavę "Lietuvos ryto" krepšininkai laimėjo atkarpą 8:2 ir sumažino atsilikimą iki minimumo 12:13.

8 min. Dvitaškį pelnęs J.Palaciosas išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 14:13.

10 min. Po gražaus J.Palacioso perdavimo S.Jelovacas pelnė dvitaškį ir grąžino vilniečiams 1 taško persvarą (16:15). Pirmajame kėlinyje S.Babrauskas pataikė tris tolimus metimus iš trijų.

12 min. 4 baudos metimus iš eilės sumetę vilniečiai antrojo kėlinio pradžioje pirmavo 20:17.

13 min. M.Bilanas prametė abi baudas, tuo tarpu Z.Dowdellas dvitaškiu padidino vilniečių pranašumą iki 5 taškų (22:17).

14 min. Netruku T.Zubčičius dvitaškiu vėl sumažino skirtumą iki 3 taškų (22:19).

16 min. 7 taškus be atsako pelnę "Lietuvos ryto" krepšininkai įgijo dviženklę persvarą (31:19).

17 min. Po dar vieno R.Seibučio dvitaškio vilniečiai toliau didino savo persvarą (33:19).

17 min. Tylą galiausiai nutraukė "Cedevita". 4 taškus iš eilės pelnė I.Ramljakas ir sumažino skirtumą iki 10 taškų (33:23).

18 min. Po 2 L.Babičiaus taškų skirtumas sumažėjo iki vienženklio (33:25). Tačiau besibaigiant atakai skirtam laikui O.Cookas smeigė tritaškį (36:25).

20 min. Išprovokavęs pražangą S.Babrauskas sumetė abi baudas ir sugrąžino vilniečiams dviženklę persvarą (39:27). Paskutinę kėlinio sekundę dvitaškį smeigė D.Songaila. Po dviejų kėlinių "Lietuvos rytas" pirmavo 41:27.

22 min. Aktyviau trečiąjį kėlinį pradėję varžovai sumažino skirtumą iki vienženklio 45:36.

23 min. M.Gecevičius tritaškiu sugrąžino vilniečiams dviženklę persvarą (48:36).

24 min. M.Gecevičius smeigė dar vieną tritšakį ir padidino skirtumą 51:36.

26 min. Varžovai laimėjo atkarpą 12:2 ir priartėjo iki 5 taškų (53:38).

30 min. Po trijų kėlinių vilniečiai turėjo trapią 5 taškų persvarą 57:52.

31 min. T.Zubčičiaus metimas sumažino skirtumą iki 2 taškų (57:55).

32 min. Svarbų dvitaškį pelnė Z.Dowdellas (59:55).

33 min. Dvitaškį pataikęs A.Ray'us išlygino rezultatą (59:59).

34 min. Z.Dowdellas dvitaškiu vėl išvedė į priekį "Lietuvos rytą", tačiau netrukus vilniečiai pralaimėjo kovą po savo krepšiu ir leido G.Sutonui pelnyti lengvą dvitaškį (61:61).

35 min. Komandos keitėsi atakomis. Į "Lietuvos ryto" dvitaškį tuo pačiu atsakydavo varžovai, vis išlygindavę rezultatą.

36 min. Per J.Palaciosą tritaškį pataikęs G.Sutonas išvedė "Cedevita" į priekį 68:67.

37 min.  T.Zubčičiaus dvitaškis padidino skirtumą iki 3 taškų (67:70). Tuo tarpu D.Songailai sudrebėjo ranka prie baudų metimo linijos. Puolėjas prametė abi baudas.

38 min. R.Seibutis dviem baudos metimais sumažino skirtumą iki minimumo (69:70).

39 min. D.Songaila dvitaškiu persvėrė rezultatą 71:70.

40 min. R.Seibutis sumetė abi baudas ir grąžino vilniečiams minimalią persvarą (73:72). Netrukus dvitaškiu atsakė N.Smithas, persverdamas rezultatą svečių naudai (74:73). Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms G.Sutonas prametė tritaškį. Kamuolį atkovojo A.Ray'us, o jo metimas iš po krepšio buvo netaiklus. „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę 75:74.