Gaudynės pavyko - „Lietuvos rytas“ įveikė „Doneck“ 85:75

Pasileidę į gaudynes ir panaikinę 16 taškų skirtumą, Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai pasiekė svarbią pergalę Jungtinės lygos varžybose.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Feb 23, 2014, 4:57 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 12:26 AM

Vilniečiai sekmadienį 85:75 įveikė "Doneck" klubą ir dar labiau sutvirtino savo poziciją A grupės antrojoje vietoje.

Tik Kazanės "Uniks" lenkia "Lietuvos rytą", kurio sąskaitoje dabar 10 pergalių ir 5 pralaimėjimai.

Galimybę pavyti Vilniaus klubą turėję Donecko krepšininkai lieka su 8 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais.

"Lietuvos rytui" Jungtinės lygos reguliariose pirmenybėse liko sužaisti tris mačus namie: su Zgoželeco "Turow", Krasnojarsko "Jenisej" ir Talino "Kalev". Tad galimybės užimti antrąją vietą yra geros. Antroji vieta leistų atkrintamąsias varžybas pradėti nuo ketvirtfinalio ir išvengti papildomo etapo, kuriame kausis 3-6 vietas grupėse užėmusios ekipos.

Prie dešimtosios pergalės Jungtinėje lygoje daugiausia prisidėjo Darius Songaila. Praėjusį sezoną Donecke žaidęs puolėjas į buvusios komandos krepšį įmetė 16 taškų. 14 taškų pridėjo Juanas Palaciosas, 13 - Gediminas Orelikas, pataikęs visus metimus sekmadienį.

12 taškų pridūrė Stevanas Jelovacas, 11 - Martynas Gecevičius.

Daugiausia šių žaidėjų pastangomis "Lietuvos rytas" sugebėjo nulenkti rungtynių svarstykles.

Antrajame kėlinyje Valerijaus Plechanovo treniruojami Donecko krepšininkai turėjo 16 taškų pranašumą. Tačiau po didžiosios pertraukos du kėlinius "Lietuvos rytas" laimėjo 25 taškų persvara.

Donecko komandoje rezultatyviausiai žaidė Darrelas Mitchellas. 2007 metais "Lietuvos ryte" rungtyniavęs amerikietis svečiams pelnė 16 taškų. Po 14 taškų įmetė Marco Killingsworthas ir Denisas Jakovlevas. 12 taškų pelnė Bernardas Kingas, kuris dar atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Prieš rungtynes Donecko krepšininkų akys krypo į "Lietuvos ryto" sirgalių tribūnas. Ten vilniečiai iškėlė Ukrainos nacionalinių spalvų vėliavą, su užrašu "Ukraina, laikykis". Tai buvo sirgalių paramos ženklas ukrainiečiams, išgyvenantiems istorinius tautai įvykius Kijeve.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius, G.Orelikas, T.Lydeka, O.Cookas, D.Songaila.

„Doneck“: M.Killingsworthas, D.Mitchellas, B.Kingas, D.Ikovlevas, B.MC Cauley

1 min. Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė varžovai, tačiau dvitaškiu atsakęs G.Orelikas išlygino rezultatą (2:2).

3 min. "Doneck" komanda pelnė 5 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį 7:2.

Keturių amerikiečių vedamas Ukrainos klubas atrodo daug solidžiau nei lapkritį, kai "Lietuvos rytas" nugalėjo Donecke (89:68). "Doneck" pirmauja 19:14 likus žaisti 2 min. iki pirmojo kėlinio pabaigos.

11 min. "Lietuvos rytas" atakose ieško Juano Palacioso, bet kolumbietis dusyk suklydo.

13 min. Vilniečiai turi bėdų stabdydami Marco Killingsworthą. Nieko keista, šis puolėjas yra "Doneck" lyderis, pelnantis po 17,4 taško per rungtynes. Vilniuje amerikietis jau pelnė 8 taškus, o "Doneck" nutolo 31:18.

16 min. Nors G.Orelikas pataikė tritaškį, "Doneck" persvara didėja - jie pirmauja 39:23.

18 min. Amerikietis Darrelas Mitchellas, 2007 metais žaidęs "Lietuvos ryte" pelnė 5 taškus iš eilės Donecko ekipai ir ši pirmauja 46:31.

Antrasis kėlinys baigėsi Ukrainos komandai būnant priekyje 48:33.

"Lietuvos rytas" stipriai pralaimi kovą po krepšiais dėl kamuolių - 8:18.

Didžiausia šeimininkų bėda lieka gynyba. Tačiau ir atakose "Lietuvos rytas" neturi lyderio. Po dviejų kėlinių daugiausia taškų - po 5 - pelnė G.Orelikas ir Tautvydas Lydeka.

23 min. Martynas Gecevičius pataikė du tolimus metimus ir "Lietuvos rytas" ėmė mažinti skirtumą - 40:52.

28 min. Kiti Vilniaus krepšininkai irgi nebetyli - G.Orelikas, D.Songaila, J.Palaciosas ir R.Seibutis taikliais metimais tęsia gaudynes. Jų taškais vilniečiai atsidūrė dar arčiau - 53:56.

Po trijų kėlinių Donecko ekipa tebėra priekyje 62:57.

32 min. G.Orelikas ir J.Palaciosas pelno dvitaškį iš po krepšio ir "Lietuvos rytas" įsiveržė į priekį, likvidavęs 16 taškų pranašumą - 63:62.

34 min. Kai prie šių žaidėjų atakų serijos prisidėjo ir Stevanas Jelovacas, pataikęs tritaškį, Vilniaus klubas atitrūko 71:65.

35 min. G.Orelikas gauna penktąją pražangą ir turi palikti aikštę. Žiūrovai jam ploja. Yra už ką - G.Orelikas surinko 13 taškų, pataikęs visus metimus, tarp jų ir 3 tritaškius.

36 min. D.Songaila savo buvusios komandos negaili. Praėjusį sezoną Donecke žaidęs puolėjas pelnė 14-ąjį tašką ir išlaikė "Lietuvos rytą" priekyje (73:69).

38 min. S.Jelovacas ir Steponas Babrauskas pridėjo po tritaškį, D.Songaila - dvitaškį ir "Lietuvos ryto" persvara tapo dviženklė (81:69).

40 min. Rami pabaiga ir solidi pergalė 85:75 "Lietuvos rytui" leido sutvirtinti savo pozicijas antrojoje A grupės vietoje.

Gyvai: kandidatų komentarai po pirmojo prezidento rinkimų turo