„Lietuvos rytas“ per 48 sekundes sukūrė stebuklą Garliavoje

Garliavoje – tikras stebuklas. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai likus 48 sek. iki LKL čempionato rungtynių su Kauno rajono „LSU-Atletu“ pabaigos atsiliko net 10 taškų skirtumu, bet fantastiškai sugebėjo atsitiesti ir paskutinę akimirką išplėšė pergalę 83:82 (21:27, 14:17, 28:19, 20:19).

„Lietuvos rytas“ buvo per plauką nuo sensacingo pralaimėjimo.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

Feb 28, 2014, 5:30 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 8:11 PM

Likus rungtyniauti 48 sek. švieslentėje degė skaičiai 82:72 „LSU-Atleto“ naudai. Ir kai garliaviškiai jau buvo patikėję didžiausia LKL sezono staigmena, aikštelėje įvyko kažkas magiško.

Vos per 12 sek. vilniečiai sugebėjo pelnyti net 8 taškus be atsako. Per tokį trumpą laiko tarpą M.Gecevičius pataikė tritaškį, O.Cookas perėmė kamuolį ir netrukus G.Orelikas sumetė tris baudas, o po krepšiu kamuolį atėmęs R.Seibutis pridūrė dvitaškį.

Mačo herojumi tapo G.Orelikas. Nors likus 5 sek. ir „Lietuvos rytui“ atsiliekant 81:82 puolėjo metimą blokavo, po paprašytos minutės pertraukėlės likus 3 sek. G.Orelikas šį kartą išvengė bloko ir dvitaškiu išvedė komandą į priekį. Ž.Skučo desperatiškas metimas skriejo pro šalį ir G.Oreliko metimas atnešė pergalę.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – R.Seibutis 21 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), J.Palaciosas 18 (7 atk. kam.), M.Gecevičius 17, G.Orelikas ir D.Songaila po 10, O.Cookas 3 (8 rez. perd.), Z.Dowdellas ir T.Lydeka po 2.

„LSU-Atletas“ – K.Bapkauskas 22 (8 rez. perd.), T.Urbonas 17 (8 atk. kam.), Ž.Skučas 16 (12 atk. kam.), T.Tamošiūnas 12, P.Malašausas 7 (11 rez. perd.), Š.Beniušis 6, A.Birgelis 2 (5 rez. perd.).

Statistika. „LSU-Atletas“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 21/32 (66 proc.) – 29/58 (50 proc.)

Tritaškiai: 11/29 (38 proc.) – 5/14 (36 proc.)

Baudų metimai: 7/9 (78 proc.) – 10/11 (91 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 30

Rezultatyvūs perdavimai: 26 – 28

Perimti kamuoliai: 3 – 17

Blokuoti metimai: 6 – 2

Pražangos: 18 – 20

Klaidos: 25 – 13

Magiškosios minutės įvykiai. Likus 48 sek. „Lietuvos ryto“ misija atrodė nebeįmanoma – „LSU-Atletas“ pirmavo 10 taškų skirtumu (82:72). Aikštėje ėmė vykti stebuklai. M.Gecevičius po minutės pertraukėlės likus 42 sek. pataikė iš toli. Netrukus O.Cookas perėmė kamuolį ir G.Orelikas žaibiškai išprovokavo varžovo pražangą mesdamas tritaškį. Puolėjo ranka nedrebėjo – likus 37 sek. komandas skyrė jau tik 4 taškai – 78:82. Ne gana to, R.Seibutis iškart po to perėmė kamuolį ir likus 36 sek. sušvelnino deficitą iki 2 taškų – 80:82. „LSU-Atleto“ ataka buvo nerezultatyvi, o R.Seibutis išprovokavo pražangą. Tiesa, likus 12 sek. jis pataikė tik vieną baudą iš dviejų (81:82), bet atkovojo kamuolį puolime. „Lietuvos rytas“ paprašė minutės pertraukėlės. Tiesa, likus 5 sek. G.Oreliko metimą blokavo T.Urbonas. A.Petrovičius vėl prašė minutės pertraukėlės. Šį kartą G.Orelikas išvengė bloko. Likus 3 sek. jis pataikė dvitaškį, išvedė vilniečius į priekį ir atnešė komandai labai sudėtingą pergalę 83:82. Lemiamas Ž.Skučo metimas skriejo pro šalį.

Serija. „LSU-Atletas“ pralaimėjo 13 pastarųjų rungtynių iš eilės. Paskutinį kartą LKL čempionate kauniečiai pergale džiaugėsi prieš tris mėnesius – lapkričio 26-ąją.

Istorija. Komandos tarpusavyje jau buvo susitikusios spalio 10-ąją Vilniuje. „Lietuvos rytas“ laimėjo nesunkiai – 98:76.

Netektys. Mačo išvakarėse „LSU-Atletą“ paliko lyderiai Šarūnas Vingelis (vid. 15 tšk.) ir Vidmantas Sragauskis (vid 13,3 tšk.), persikėlę į Alytaus „Dzūkiją“.

Situacija. BNS LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

11.Kauno rajono „LSU-Atletas“ 23 3 20 13,0 Rungtynių eiga:

2 min. „LSU-Atletas“ nenorėjo atiduoti pergalės jau nuo pat mačo pradžios ir priešinosi vilniečiams 5:4.

4 min. Nukraujavęs „LSU-Atletas“ nejuokavo – po tritaškio šeimininkai įgijo 7 taškų pranašumą (13:6).

7 min. Antrojo kėlinuko pusėje „Lietuvos rytas“ pristabdė kauniečius ir ėmė tirpdyti deficitą – 18:14.

8 min. „Lietuvos rytas“ spurtavo 9:0, iš kurių paskutinieji penki taškai buvo M.Gecevičiaus, ir išsiveržė į priekį 19:18.

10 min. Vis dėlto „LSU-Atletas“ nesutriko, atsakė 7 taškais iš eilės (25:19) ir laimėjo ketvirtį 27:21.

12 min. „LSU-Atletas“ nenurimo. Vedami 14 taškų pelniusio K.Bapkausko, kauniečiai atitrūko 8 taškais – 33:25.

14 min. Garliavoje šeimininkai pirmą kartą įgijo 10 taškų pranašumą (37:27).

16 min. „Lietuvos rytą“ į priekį tempė 10 taškų surinkęs R.Seibutis, bet K.Bapkauskas atsakė tritaškiu ir jau 17-uoju tašku (40:29).

20 min. Po dviejų kėlinių netikėtai pirmavo „LSU-Atletas“. „Lietuvos rytas“ turėjo 9 taškų deficitą – 35:44.

Vilniečiai negalėjo apsiginti nuo varžovų atakų. „LSU-Atletas“ pataikė 10 dvitaškių iš 15 ir net 7 tolimus metimus iš 14.

22 min. Penkis taškus iš eilės pelnęs G.Orelikas po pertraukos mažino atsilikimą iki keturių taškų – 42:46.

25 min. Vis dėlto A.Petrovičiaus auklėtiniai puolime įkrito į duobę. Tuo tarpu „LSU-Atletas“ vėl užsiaugino sparnus. Spurtas 5:0 leido jiems atstatyti 11 taškų pranašumą – 53:42.

26 min. „Lietuvos rytas“ ėmė naudotis skylėmis po „LSU-Atleto“ krepšiu. D.Songaila ir J.Palaciosas gerokai apkarpė atsilikimą – 48:53.

30 min. „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai užvedė komandos draugus tikram „LSU-Atleto“ krepšio šturmui. Į puolimą įsijungus R.Seibučiui bei O.Cookui, vilniečiai spurtavo 11:0 ir po ilgos pertraukos atsidūrė priekyje 61:58. Tiesa, prieš pat ketvirtąjį kėlinį „LSU-Atletas“ spėjo išlyginti rezultatą – 63:63.

34 min. Net ir atsitiesęs „Lietuvos rytas“ negąsdino kovingųjų „LSU-Atleto“ krepšininkų. Lemiamoje mačo atkarpoje vicečempionai per pusketvirtos minutės nepajėgė pelnyti nė taško, o šeimininkai ėmė tolti – 69:63.

35 min. Likus 5 min. Garliavoje kvepėjo sensacija – „LSU-Atletas“ pirmavo prieš niekaip taškų nesugebėjusius pelnyti „Lietuvos ryto“ krepšininkus 71:63.

36 min. „Lietuvos ryto“ penkių minučių taškų badą nutraukė tritaškį pataikęs M.Gecevičius – 66:71. Netrukus tas pats M.Gecevičius pridūrė dar du baudos metimus (68:71).

37 min. Į „LSU-Atleto“ krepšį krito dar vienas M.Gecevičiaus dvitaškis, o R.Seibutis persvėrė rezultatą (72:71). Tiesa, netrukus tylą nutraukė ir kauniečiai, atstatę bent minimalią persvarą (73:72).

38 min. D.Songaila užsidirbo pražangą puolime ir nesusivaldęs užsidirbo techninę pražangą. K.Bapkauskas realizavo abi baudas ir nutolino „LSU-Atletą“ 5 taškais – 77:72.

39 min. Ž.Skučas sukėlė tikrą euforiją Garliavoje. Likus kiek daugiau nei minutei „LSU-Atletas“ po Ž.Skučo tritaškio įgijo 8 taškų pranašumą – 80:72.

40 min. Likus 48 sek. „Lietuvos ryto“ misija atrodė nebeįmanoma – „LSU-Atletas“ pirmavo 10 taškų skirtumu (82:72).

Aikštėje ėmė vykti stebuklai. M.Gecevičius po minutės pertraukėlės likus 42 sek. pataikė iš toli. Netrukus O.Cookas perėmė kamuolį ir G.Orelikas žaibiškai išprovokavo varžovo pražangą mesdamas tritaškį. Puolėjo ranka nedrebėjo – likus 37 sek. komandas skyrė jau tik 4 taškai – 78:82. Ne gana to, R.Seibutis iškart po to perėmė kamuolį ir likus 36 sek. sušvelnino deficitą iki 2 taškų – 80:82. „LSU-Atleto“ ataka buvo nerezultatyvi, o R.Seibutis išprovokavo pražangą. Tiesa, likus 12 sek. jis pataikė tik vieną baudą iš dviejų (81:82), bet atkovojo kamuolį puolime. „Lietuvos rytas“ paprašė minutės pertraukėlės.

Tiesa, likus 5 sek. G.Oreliko metimą blokavo T.Urbonas. A.Petrovičius vėl prašė minutės pertraukėlės.

Šį kartą G.Orelikas išvengė bloko. Likus 3 sek. jis pataikė dvitaškį, išvedė vilniečius į priekį ir atnešė komandai labai sudėtingą pergalę 83:82. Lemiamas Ž.Skučo metimas skriejo pro šalį.