„Lietuvos rytas“ žygiuoja Jungtinės lygos ketvirtfinalio link

Zgoželeco „Turow“ klubo aukštaūgiai ilgam įsimins Vilniaus „Lietuvos ryto“ priekinę liniją. Būtent sostinės ekipos aukštaūgiai Jungtinėje lygoje triuškino Lenkijos komandos gynybą, o „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 101:79 (28:22, 25:19, 27:18, 21:20).

„Lietuvos ryto“ – „Turow“ mačo akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Mar 9, 2014, 3:15 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 2:10 PM

Su 11 pergalių ir 5 pralaimėjimais „Lietuvos rytas“ Jungtinės lygos A grupėje rikiuojasi antras. Likus 2 turams iki atkrintamųjų varžybų, vilniečiams ši vieta garantuotų tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį, išvengiant aštuntfinalio barjero.

Dar antrajame kėlinyje dviženklį persvarą įgijusį „Lietuvos rytą“ į priekį viso mačo metu tempė aukštaūgiai. Darius Songaila ir Juanas Palaciosas pelnė po 19 taškų.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – D.Songaila ir J.Palaciosas (9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 19, M.Gecevičius 15 (7 rez. perd.), S.Jelovacas 11 (7 atk. kam.), Z.Dowdellas 8 (5 rez. perd.), S.Babrauskas, O.Cookas (7 rez. perd.) ir R.Seibutis po 6, E.Bendžius 5, T.Lydeka 4, G.Orelikas 2.

„Turow“: M.Tayloras 17, T.Tayloras (6 rez. perd.), J.Prince‘as ir I.Zigeranovičius po 11, F.Dylewiczius 10, D.Kuligas 9, N.Jaramazas 5, J.Karolakas 3... D.Krestininas 2.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Turow“ 101:79

Dvitaškiai“: 34/55 (62 proc.) – 23/48 (48 proc.)

Tritaškiai: 7/22 (32 proc.) – 6/15 (40 proc.)

Baudų metimai: 12/15 (80 proc.) – 15/19 (79 proc.)

Naudingumas: 132 – 74

Situacija. BNS A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Talino „Kalev“ (Estija) 16 2 14 12,5

Šaldytuvas. Prieš ketvirtojo kėlinio pradžią surengtame konkurse „Lietuvos ryto“ sirgalius laimėjo „Coca-Cola“ gėrimų pripildytą šaldytuvą pilną gėrimų.

Lietuvis. „Turow“ ekipai atstovauja 19 metų 200 cm ūgio Lietuvos krepšininkas D.Krestininas. Per 14 minučių puolėjas pelnė 2 taškus ir atkovojo 1 kamuolį.

Kelias. Likę du A.Petrovičiaus auklėtinių varžovai reguliariajame sezone – Krasnojarsko „Jenisej“ ir Talino „Kalev“. Abu susitikimus „Lietuvos rytas“ žais namuose.

Jei Vilniaus klubas laimės bent vieną susitikimą, pateks į ketvirtfinalį.

Rungtynių eiga:

2 min. D.Songaila pelnė visus 6 pirmuosius vilniečių taškus (6:3).

4 min. „Turow“ stabdė „Lietuvos rytą“ nesportine pražanga, šeimininkai po truputį tolo 10:5.

7 min. „Turow“ stabilizavo situaciją aikštėje, tačiau „Lietuvos rytas“ stengėsi neprisileisti priešininkų – 18:12.

9 min. Lenkijos klubas užklupo užsnūdusius šeimininkus. Po dviejų tritaškių iš eilės „Turow“ lygino rezultatą – 22:22.

10 min. Kėlinys „Lietuvos rytui“ baigėsi idealiai. Aukštaūgiai pelnė šešis taškus iš eilės ir pirmąją 10 minučių atkarpą vilniečiai laimėjo 28:22.

13 min. Vilniaus klubas pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (32:22).

16 min. J.Palaciosas tęsė savo solo pasirodymą. Jau pirmojo kėlinio viduryje kolumbietis turėjo 15 taškų (40:29).

17 min. „Turow“ grasino priartėti (42:36), bet O.Cooko ir M.Gecevičiaus tritaškiai atvėsino lenkų entuziazmą – 48:38.

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ turėjo 12 taškų pranašumą (53:41).

22 min. D.Songaila dėjimu greitoje atakoje didino „Lietuvos ryto“ persvarą iki 16 taškų (59:43).

24 min. M.Gecevičius pataikė du tritaškius paeiliui, pridėjo du baudos metimus ir sukrovė komandai 22 taškų skirtumą – 67:45.

28 min. „Šeškų, Šeškų!“ – pradėjo šaukti grupelė „Lietuvos ryto“ sirgalių. Jie tikėjosi aikštėje išvysti jaunąjį E.Šeškų, nes „Lietuvos rytas“ užtikrintai pirmavo 74:54.

30 min. Prieš lemiamą mačo dalį „Lietuvos rytas“ užtikrintai pirmavo 80:59.

33 min.  „Lietuvos rytas“ atsipalaidavęs pradėjo ketvirtąjį kėlinį (82:65).

36 min. Vis dėlto „Lietuvos rytas“ numalšino „Turow“ sukilimą ir tvirtai laikė persvarą savo rankose (92:72).

38 min. A.Petrovičius išgirdo „Lietuvos ryto“ sirgalius. Aikštėje jų prašymu pasirodė E.Šeškus, vilniečiai tuo metu pirmavo 94:74.

40 min. 101-ąjį tašką paskutinėmis akimirkomis tritaškiu pelnė E.Bendžius. Pergalė - 101:79.