Jungtinėje lygoje „Neptūnas“ neatsilaikė prieš „Astana“ - 86:91

Jungtinėje lygoje Klaipėdos "Neptūnui" nepavyko papildyti savo pergalių sąskaitos - sekmadienį savo arenoje uostamiesčio klubas po įdomių rungtynių 86:91 pralaimėjo "Astana" komandai. B grupėje "Neptūnas" su 4 pergalėmis ir 12 pralaimėjimų liko paskutinis, 10-as, ir jau neturi vilčių žaisti atkrintamosiose varžybose

"Neptūno" galimybės patekti į atkrintamąsias varžybas buvo tik teorinės.<br>V.Kielaičio nuotr. iš archyvo

Mar 9, 2014, 6:00 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 2:02 PM

"Astana" su 8 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais užima ketvirtą vietą ir gali būti rami dėl vietos kitame etape. Lietuviams gerai pažįstamo trenerio Aleksandro Trifunovičiaus treniruojami Kazachstano čempionai laimėjo 5 iš 6 pastarųjų rungtynių.

Tvarkaraštis. "Neptūnui" dar liko mačai namie su Rygos VEF ir Maskvos CSKA. Nuo šeštosios vietos "Neptūną" skiria dvi pergalės, tačiau pagal tarpusavio rungtynių rezultatus klaipėdiečiai jau negali aplenkti Volgogrado "Krasnyj oktiabr" klubo (6 ir 9).

Rungtynės. "Neptūnas" žaidė rezultatyviai, tačiau gintis nesisekė. Klaipėdiečiai pataikė 9 iš 29 tritaškių, bet jų snaiperis Marius Runkauskas tylėjo - visi penki jo bandymai buvo netikslūs. "Astana" komandos pergalę nukalė patyrę amerikiečiai - 24 taškus pelnęs Davidas Simonas ir 19 surinkęs Jerry Johnsonas. Jie pasikeisdami labiausiai terorizavo "Neptūno" gynybą. Prieš paskutinį kėlinį rezultatas buvo lygus 71:71, tačiau paskutinėmis minutėmis "Astana" visada turėjo 3-5 taškų pranašumą ir žiūrovai nepamatė dramatiškos mačo pabaigos.

Statistika. Klaipėdos „Neptūnas“ – „Astana“ 86:91 (24:27, 23:17, 24:27, 15:20).

"Neptūnas": V.Vasylius 19,  V.Šarakauskas 15, S.Galdikas 13, E.Ulanovas 11, M.Girdžiūnas 10, M.Runkauskas ir M.Girdžiūnas po 6, A.Eitutavičius ir A.Butkevičius po 3.

"Astana": D.Simonas 24, J.Johnsonas 19, B.Cvetkovičius 16, N.Calathes 13, J.Blūmas 9 O.Lawalis 7, D.Klimovas 3.

Rikiuotė. B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

8. Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) 15 4 11 26,7

9. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) 15 4 11 26,7

10. Klaipėdos „Neptūnas“ 16 4 12 25

Situacija. "Neptūno" nuotaika prieš rungtynes buvo ne geriausia. Klaipėdos krepšininkai šeštadienį, rungtyniaudami be vieno lyderių Justo Sinicos, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse išvykoje 79:92 nusileido "Šiaulių" ekipai. Atsakomosios šių ekipų rungtynės vyks Klaipėdoje kovo 20 dieną. Į LKF taurės turnyro finalo ketvertą pateks geresnį rezultatą po dvejų rungtynių turėsianti ekipa. „Neptūnui“, norint tęsti kovą dėl LKF trofėjaus, namuose reikės pergalės bent jau 14 taškų skirtumu.

Nuostoliai. Šiauliuose vykusiose rungtynėse "Neptūno" treneris Kazys Maksvytis vertėsi be savo asistento - Tomas Rinkevičiaus. Jis dėl pakilusios kūno temperatūros liko namuose, "Neptūno" žaidėjas Justas Sinica vis dar gydosi riešo traumą.

Įvykiai aikštėje. 2 min. "Neptūnas" pradeda A.Butkevičiaus tritaškiu, "Astana" irgi netyli - 3:4.

3 min.  E.Ulanovas vėl sugrąžina pranašumą "Neptūnui" - 7:6, bet D.Simonas nesulaikomas - 7:8. Jau 6 taškus pelnė svečių lyderis.

4 min. M.Girdžiūnas pataiko dvitaškį su bauda - 10:8, tačiau D.Simonas atsako tuo pačiu - 10:11.

6 min. V.Šarakauskas rezultatyviai baigia dvi "Neptūno" atakas - 14:11, bet N.Calathes irgi moka pataikyti iš toli, o D.Simonas tiesiog siaučia - 14:16. Kaip sulaikyti "Astana" lyderį?

7 min. Prie "Neptūno" artilerijos prisijungia V.Vasylius - 16:18. "Astana" ataką užbaigia J.Blūmo tritaškis - 16:21.

9 min. "Neptūnas" atakuoja puikiai - V.Šarakausko tritaškis, V.Vasyliaus dvitaškis. Lygu - 21:21. Bet varžovų atakas tenka stabdyti pražangomis.

10 min.  Baudų metimais "Astana" pabėgo - 21:25. Į S.Galdiko metimą atsako J.Blūmas - 23:27, o M.Mažeika pataiko vieną baudą - 24:27 po pirmojo kėlinio.

11 min. "Neptūno" veržlumas negali nežavėti - pataiko S.Galdikas, o E.Ulanovas persveria rezultatą - 28:27. Žaidimo tempas jau ne toks pašėlęs kaip mačo pradžioje.

13 min. "Astana" gretose iniciatyvos imasi O.Lawalis - 4 taškai iš eilės ir 28:31.

14 min. V.Vasyliaus dvitaškis ir A.Eitutavičiaus tritaškis vėl didina tempą - 33:31. Greitas žaidimas šeimininkams parankus. "Astana" grąžina į aikštę D.Simoną, bet iššauna J.Blūmas - 33:34.

16 min. M.Girdžiūno ir S.Galdiko metimai vėl išveda į priekį šeimininkus - 37:34. "Astana" treneris A.Trifunovičius prašo pertraukėlės.

18 min. "Neptūno" atakos ima strigti, "Astana" perima iniciatyvą - 38:39. Bet V.Šarakauskas ir S.Galdikas nepasiduoda - 42:39.

19 min. J.Johnsonas persveria rezultatą - 43:44.

20 min. N.Calathes baudžiamas technine pražanga, kurią M.Runkauskas ir E.Ulanovas paverčia 4 taškais - 47:44.

Pertrauka. Per pirmuosius du kėlinius "Neptūnas" padarė tik 3 klaidas. "Astana" lyderis D.Simonas pirmajame kėlinyje pelnė 11 taškų, o antrajame - tik 3.

22 min. M.Mažeikos tritaškis ir baudos leidžia atitrūkti "Neptūnui" - 52:46.

24 min. E.Ulanovas atsako tritaškiu į B.Cvetkovičiaus metimą su bauda - 55:49. Vėl siautėja D.Simonas, pelnęs šešis taškus iš eilės - 58:55.

25 min. Du V.Vasyliaus tritaškiai vienas po kito, bet "Astana" irgi atsako taikliais tolimais metimais - 64:61.

27 min. V.Vasyliaus šou tęsiasi: dar vienas tritaškis - 69:64. Jau 19 taškų surinko ""Neptūno" lyderis šiose rungtynėse.

28 min. Gaila, bet M.Runkausko taikiklis šiandien kreivas - snaiperio tritaškiai skrieja pro šalį. B.Cvetkovičius priartina svečius - 69:66.

30 min. Į S.Galdiko baudų metimus N.Calathes atsako tritaškiu - 71:69, o netrukus pats baudomis graikas lygina rezultatą - 71:71. Viską lems paskutinės dešimt minučių, ar teks žaisti pratęsimą?

31 min. Kėlinį pradeda N.Calačio tritaškis - 71:74, į kurį dvitaškiu atsako V.Šarakauskas - 73:76.

33 min. M.Girdžiūnas tritaškiu lygina rezultatą - 76:76. Įtampa aikštėje vis auga.

34 min. D.Simonas pelno 22-ąjį tašką - 76:78, 'Neptūnas" klysta. "Neptūno" treneris K.Maksvytis prašo pertraukėlės, bet D.Simonas nesulaikomas - 76:80.

36 min. E.Ulanovas atgaivina viltį - 78:80, tačiau B.Cvetkovičius pataiko tritaškį - 78:83.

38 min. V.Šarakauskas baudas meta taikliai - 80:83. S.Galdikas traukiasi iš aikštės dėl penktosios pražangos.

39 min. V.Šarakauskas prameta iš po krepšio, M.Runkauskas ginasi prasižengdamas. J.Johnsonas baudomis žlugdo viltis - 80:85. V.Vasylius dar prasižengia puldamas.  J.Johsonas vėl taiklus, V.Vasylius atsako dvitaškiu - 82:87 likus 67 sek.

40 min. M.Girdžiūno dvitaškis taiklus - 84:87, lieka 35 sek. "Astana" degina laiką, J.Johnsonas kerta alkūne M.Mažeikai, bet teisėjas kaltu pripažįsta lietuvį! Likus 28 sek. - 84:89.

M.Girdžiūnas klysta atakoje.  Varžovai dar pameta kamuolį ir suteikia 13 sek. atakai. M.Runkauskas sustabdytas, įmeta dvi baudas, bet liko tik 9 sek. - 86:89.

V.Šarakauskas stabdo J.Johnsoną pražanga, amerikiečio ranka nedreba - 86:91.

M.Runkauskas meta, bet taip ir nepataiko bent vieno tritaškio.