Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškrito iš Europos taurės

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo pergalę 82:80 (17:22, 25:27, 16:12, 24:19), bet aikštę paliko nuleidę galvas. Pirmą kartą per šį sezoną Belgrado „Crvena zvezda“ komandą palaužę vilniečiai iškrito iš Europos taurės turnyro. Pirmąjį ašuntfinalio mačą varžovams pralaimėjęs 82:88 „Lietuvos rytas“ nesugebėjo laimėti reikiamu taškų skirtumu.

Rungtynių akimirka.<br>M.Kulbio nuotr.

Mar 12, 2014, 7:22 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 11:54 AM

Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai pabaigoje buvo arti svajonės, bet neatlaikė įtampos, kurią „Siemens“ arenoje buvo galima apčiuopti. Vilniaus klubas yra dukart laimėjęs Europos taurę - 2005 ir 2009 metais.

Rungtynių fotogalerija.

Statistika.

„Lietuvos rytas”: J.Palaciosas (7 atk. kam.) ir R.Seibutis po 16, D.Songaila 14, M.Gecevičius ir T.Lydeka po 10, S.Jelovacas 7, O.Cookas 5, S.Babrauskas ir Z.Dowdellas po 2.

„Crvena Zvezda”: R.Katičius 19, D.Nelsonas 16, B.Marjanovičius 12, T.Dragičevičius 9, J.Blažičius ir Ch.Jenkinsas po 7, M.Simonovičius ir B.Lažičius po 3, I.Radenovičius ir M.Tejičius po 2.

„Lietuvos rytas“ - „Crvena zvezda“

Dvitaškiai: 28/45 (62 proc.) - 21/43 (48 proc.)

Tritaškiai: 4/17 (23 proc.) - 8/18 (44 proc.)

Baudų metimai: 14/18 (77 proc.) - 14/23 (60 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 33

Perimti kamuoliai: 7 – 8

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 14

Klaidos:  12 – 10

Varžovas. Ketvirtfinalyje „Crvena zvezda“ komanda žais su Kijevo „Budivelnyk“ klubu. Ukrainos komanda, kurios marškinėlius vilki Darjušas Lavrinovičius, Michailas Anisimovas ir Dainius Šalenga, namų mačą dėl neramumų Ukrainoje, žais Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Snaiperiai. Kai „Crvena zvezda“ ant suolo pasodino B.Marjanovičių, prabilo šios komandos snaiperiai, ėmę šaudyti vieną po kito tolimus metimus. „Crvena zvezda“ per du kėlinius pataikė aštuonis tritaškius iš dešimties (80 proc.). Per tą laiką „Lietuvos rytas“ iš toli metė septyniskart, bet pataikė tris metimus (42 proc.).

Po didžiosios pertraukos varžovų snaiperiai užsikirto. Jie dar metė aštuonis kartus, bet nė karto nepataikė (44 proc.).

Rungtynės.

1 min. Kamuolį gavęs B.Marjanovičius parodė, kad J.Palacioso gynyba jam pernelyg netrukdo - jis apsisuko ir atidarė savo bei komandos sąskaitą (2:0). J.Palaciosas po poros atakų mėgino sužaisti vienas prieš vieną, bet jo metimas buvo blokuotas. Netrukus svečiai išsiveržė 4:0.

2 min. Vilniečiams pavyko atrasti spragų varžovų gynyboje. J.Palaciosas pelnė du taškus (2:4)

3 min. J.Palaciosas pataikė antrąjį dvitaškį iš trijų ir išlygino rezultatą (4:4).

4 min. Vilniaus „Siemens“ arenoje susirinkę sirgaliai džiaugėsi, kai I.Radenovičius nepataikė dviejų iš eilės baudos metimų. Netrukus į priekį pasileidęs R.Seibutis pelnė du taškus (6:4).

5 min. Belgrado „Crvena zvezda“ komanda džiaugėsi pirmuoju tritaškiu. Jį pataikė J.Blažičius (9:8). Netrukus suklydo M.Gecevičius ir kamuolį atėmęs B.Marjanovičius pridėjo du taškus.

6 min. Sirgaliai ir vėl akimis palydėjo B.Marjanovičių, kuris atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus – 13:8.

7 min. Vilniaus klubui ir toliau problemas darė B.Marjanovičius. Jis ir vėl pelnė du taškus iš po krepšio – 15:10.

9 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai gynyboje užspaudė varžovus, privertę J.Blažičių kamuolį išmesti paskutinę atakos sekundę. Tačiau šis žaidėjas buvo taiklus – 20:13. R.Seibutis jam atsakė dvitaškiu (15:20).

10 min. Kėlinys baigėsi svečiams pirmaujant 22:17.

11 min. S.Jelovacas pataikė iš toli ir „Lietuvos rytas“ priartėjo (20:24), bet tada svečiai pridėjo dvitaškį (24:20).

12 min. D.Nelsonas pataikė tritaškį (27:22). R.Katičius pataikė du baudos metimus, bet jam atsakė S.Babrauskas, aikštėje pasirodęs vietoje R.Seibučio (24:29).

13 min. Vilniečiai organizavo greitą ataką, bet svečiai suspėjo sugrįžti. Tačiau tai išėjo į naudą, nes M.Gecevičius taikliai metė tritaškį (27:29).

14 min. Vilniaus klubas vis mėgino panaikinti skirtumą, bet „Crvena zvezda“ to neleido. Kai Z.Dowdellas ekipą priartino iki 29:31, svečiai atkirto skaudžiau – tritaškiu (34:29).

15 min. M.Gecevičius pataikė du baudos metimus (31:34), bet scenarijus pasikartojo – varžovai pataikė tritaškį (37:31).

16 min. A.Petrovičius paprašė minutės pertraukėlės, bet po jos blykstelėjo varžovai, kai T.Dragičevičius pelnė tris taškus (40:31).

17 min. D.Nelsonas atsikovojo kamuolį puolime ir netrukus pridėjo du taškus. Tačiau tai nebuvo blogiausia naujiena. Ja tapo T.Dragičevičius (45:33). Tačiau M.Gecevičius nuvijo juodus debesis, taip pat pelnęs tris taškus – 36:45.

18 min. D.Nelsonas pataikė aštuntąjį komandos tritaškį iš devynių – 49:38.

19 min. Kėlinį dvitaškiu užbaigė D.Songaila (42:49).

21 min. T.Lydeka prametė dvitaškį, tačiau B.Marjanovičius taip pat nepataikė. Netrukus T.Lydeka puolime atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus, bet tada pasižymėjo ir B.Marjanovičius – 51:44.

23 min. T.Lydeka pelnė keturis taškus iš eilės, priartindamas komandą iki 48:51.

24 min. Belgrado komandoje ir vėl dvitaškį pataikė B.Marjanovičius, bet R.Seibutis atsakė tuo pačiu. Netrukus Renaldas per greitą ataką privertė suošti sirgalius – 52:53.

25 min. Varžovai surengė ataką, kurios užbaigti sėkmingai nesugebėjo. B.Lažičius metė tritaškį, bet buvo netaiklus. Netrukus T.Lydeka pelnė du taškus iš po krepšio, bet ir R.Katičius atsakė tuo pačiu – 55:54.

26 min. Po R.Seibučio taškų „Lietuvos rytas“ pirmavo 56:55.

27 min. R.Katičius pelnė keturis taškus iš eilės, nutraukdamas euforiją (59:56). Netrukus A.Petrovičius paprašė minutės pertraukėlės. Tačiau po jos svečiai skirtumą padidino iki 61:56.

29 min. Po abiejų komandų klaidų ir netaiklių metimų serijos pirmieji atsigavo vilniečiai. R.Seibutis taikliai užbaigė greitą ataką – 58:61. Taip ir baigėsi trečiasis kėlinys.

31 min. Pirmasis taškus pelnė R.Katičius, tačiau jis pataikė tik vieną baudos metimą. Netrukus T.Lydeka pasižymėjo iš po krepšio (60:62), bet varžovai atsakė tuo pačiu – 64:60.

34 min. Komandos vėl porą minučių šaudė pro šalį. Pirmieji atsigavo varžovai, išsiveržę 66:60. Netrukus vilniečiai skirtumą sumažino iki 62:66.

35 min. Belgrado klubas pirmavo 68:62, tačiau J.Palaciosas pelnė du taškus - 64:68.

36 min. Po R.Katičiaus dvitaškio „Crvena zvezda“ pirmavo 70:64.

37 min. J.Palaciosas perėmė kamuolį ir pelnė du taškus (70:67). Netrukus D.Songaila puikiai sužaidė prieš R.Katičių (69:70).

38 min. O.Cookas tritaškiu išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 72:71. Netrukus M.Gecevičius pataikė du baudos metimus (71:74).

39 min. Ch.Jenkinsas pataikė iš vidutinio nuotolio (73:74). Netrukus vilniečiai išsiveržė 76:73. Ch.Jenkinsas pridėjo du taškus (75:76). Likus žaisti 33 sek. rezultatas buvo 76:76.

Likus žaisti aštuoniolika sekundžių J.Palaciosas pelnė du taškus su pražanga. Jis tyčia prametė baudos metimą ir R.Seibutis atkovojo kamuolį (78:77), bet tada „Lietuvos rytas“ prarado kamuolį.

Komandos der metė baudas. Vilniaus klubas laimėjo 82:80, bet to nepakako.