D.Songailos vedamas „Lietuvos rytas“ palaužė Rusijos klubą

Darius Songaila pelnė net 25 taškus, o Jungtinės lygos rungtynėse Vilniuje „Lietuvos rytas“ 103:97 (29:28, 25:21, 21:22, 28:26) įveikė Krasnojarsko „Jenisej“ ir užsitikrino antrąją vietą A grupėje bei tiesioginį bilietą į turnyro ketvirtfinalį.

Rungtynių akimirka.<br>V.Balkūno nuotr.

Mar 16, 2014, 3:18 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 9:25 AM

12-ąją pergalę per 17 rungtynių Vilniaus klubas pasiekė be vidurio puolėjo Juano Palacioso, kuriam rungtynių dieną iki 38 laipsnių pakilo temperatūra ir jis liko namuose.

Žaidžiant be kolumbiečio lyderio vaidmens ėmėsi D.Songaila. Jam gerai talkino po 18 taškų pelnę Gediminas Orelikas ir Martynas Gecevičius.

Jungtinės lygos reguliariose pirmenybėse „Lietuvos rytui“ liko sužaisti vieną mačą – kovo 23 dieną namie su Talino „Kalev“.

„Lietuvos rytas“: D.Songaila 25, M.Gecevičius ir G.Orelikas po 18, R.Seibutis ir Z.Dowdellas po 10, T.Lydeka ir O.Cookas po 7, S.Babrauskas 6, S.Jelovacas 2.

„Jenisej“: G.Renfroe 20, A.Fisheris ir E.Kikanovičius po 17, V.Zaicevas 13, Ch.Burnsas 9, K.Perovičius 8, A.Komarovskis 6, V.Zavorujevas 5, A.Nesterovas 2.

Rungtynės

"Lietuvos ryto" starto penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila, Tautvydas Lydeka.

4 min. Krasnojarsko "Jenisej" veržliau pradėjo mačą ir "Lietuvos rytas" jau rungtynių pradžioje turi vytis varžovus - 6:14.

7 min. M.Gecevičiaus du tritaškiai pabudino Vilniaus klubą ir šeimininkai jau arčiau Rusijos klubo - 16:19.

10 min. Nors vilniečių gynyba neveikia sklandžiai, M.Gecevičius per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų, o jo vedamas "Lietuvos rytas" įsiveržė į priekį - 29:28.

15 min. "Lietuvos rytui" sudėtinga sulaikyti varžovų priekinės linijos žaidėjus - bosnį Elmediną Kikanovičių ir serbą Kostą Perovičių. Juo labiau, kad vienintelis vidurio puolėjas Tautvydas Lydeka jau surinko tris pražangas ir sėdo ant suolo. Vilniečiai atsilieka 41:42.

18 min. D.Songaila, G.Orelikas ir Zabianas Dowdellas antrajame kėlinyje labai aktyvūs. Daugiausia jų pastangomis "Lietuvos rytas" atsidūrė priekyje 48:44.

20 min. Po dviejų kėlinių vilniečiai priekyje 54:49.

22 min. T.Lydekai sėdint ant suolo, D.Songaila žaidžia vidurio puolėjo pozicijoje. Į sunkiojo puolėjo poziciją pasistūmė G.Orelikas. Tokie manevrai netruko "Lietuvos rytui" pirmauti 59:53.

27 min. D.Songaila jau yra pelnęs 17 taškų. Veterano taškai padeda "Lietuvos rytui" likti priekyje 66:61.

33 min. R.Seibutis rezultatyviai baigė dvi atakas, o po G.Oreliko dėjimo į krepšį "Lietuvos ryto" pirmauja 82:76.

35 min. D.Songaila toliau siaučia žaisdamas prieš 217 cm ūgio K.Perovičių. Lietuvio atakos leido "Lietuvos rytui" pirmą kartą įgyti dviženklę persavarą (88:76).

37 min. Nors Krasnojarsko krepšininkai lipa ant kulnų, G.Oreliko tritaškis ir eilinis D.Songailos dvitaškis vėl leidžia "Lietuvos rytui" jaustis saugiai - 95:86.

40 min. "Lietuvos rytas" išsaugojo pranašumą ir, kaip ir Krasnojarske lapkritį, laimėjo rungtynes šešais taškais.