Europos taurė: „Budivelnyk” Kaune ir vėl iškovojo pergalę

Kauno „Žalgirio“ arena Kijevo „Budivelnyk“ klubui sėkminga. Ukrainos komanda antradienį čia sužaidė jau antrąjį namų mačą, pasibaigusį pergale. Darjušo Lavrinovičiaus, Michailo Anisimovo ir Dainiaus Šalengos atstovaujama „Budivelnyk“ 82:79 (22:16, 19:23, 25:19, 16:21) nugalėjo Belgrado „Crvena zvezda“ komandą, įgydama pranašumą Europos taurės ketvirtfinalyje.

Rungtynių akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.

Mar 18, 2014, 8:30 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 7:42 AM

Atsakomosios rungtynės kitą savaitę vyks Belgrade.

Lietuviai. D.Lavrinovičius sužaidė 23 minutes ir pelnė 11 taškų (dvitaškiai: 4/7, tritaškiai: 1/ 4, baudų metimai: 0/2), atkovojo keturis kamuolius, perėmė vieną kamuolį, triskart suklydo ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. Jis taip pat blokavo metimą, penkiskart prasižengė ir surinko aštuonis naudingumo balus.

M.Anisimovas per beveik 18 minučių pelnė 6 taškus (dvitaškiai: 2/4, baudų metimai: 2/2), atkovojo keturis ir perėmė vieną kamuolį, kartą suklydo, atliko rezultatyvų perdavimą, keturiskart prasižengė ir surinko šešis naudingumo balus.

D.Šalenga per 20 minučių pelnė keturis taškus, pataikydamas vieną tritaškį iš dviejų ir vieną baudos metimą iš dviejų. Jis tap pat kartą prasižengė ir surinko tris naudingumo balus.

Statistika.

„Budivelnyk“: J.Strelniekis 20, B.Ahearnas 16, D.Summersas 13...D.Lavrinovičius 11, M.Anisimovas 6, D.Šalenga 4.

„Crvena zvezda“: R.Katičius 20, D.Nelsonas (7 rez. perd.) 16, Ch.Jenkinsas 11.

Rungtynės.

1 min. Abi komandos iškart kibo į darbą. Dvitaškį pataikė D.Summersas, vėliau varžovo klaida pasinaudojęs I.Radenovičius atsakė tuo pačiu.

2 min. D.Lavrinovičius nesėkmingai atakavo iš vidutinio nuotolio (4:4), bet netrukus ištaisė klaidą, kai blokavo J.Blažičiaus metimą.

4 min. Po J.Strielniekio baudos metimo Kijevo klubas išsiveržė 7:6. Netrukus jis pelnė du taškus iš po krepšio ir „Budivelnyk“ pirmavo 9:6. Tai buvo septintasis J.Strelniekio taškas.

6 min. Savo taškų sąskaitą atidarė D.Lavrinovičius. Jis taikliai metė iš po krepšio. Po šio metimo „Budivelnyk“ pirmavo 13:10.

7 min. D.Lavrinovičiui nepavyko „švariai“ apsiginti. Lietuvis baudavo R.Katičių. „Crvena zvezda“ gavo antrąją progą surengti ataką, tačiau R.Katičius suklydo.

8 min. „Crvena zvezda“ krepšininkai neketino leisti varžovams susikrauti didesnio pranašumo ir netrukus persvėrė rezultatą į savo pusę. Po I.Radenovičiaus dėjimo ir D.Nelsono reido po krepšiu Belgrado klubas pirmavo 14:13.

9 min. Bet Kijevo ekipa taip pat nebuvo pėsčia, staigiai susigrąžinusi pranašumą (15:14). O netrukus po D.Šalengos tritaškio ji išsiveržė 18:14.

10 min. Pirmasis kėlinys baigėsi Kijevo klubui pirmaujant 22:16.

12 min. Po B.Ahearno dvitaškio „Budivelnyk“ pirmavo 24:18 ir netrukus įjungė antrąją pavarą, kai tas pats krepšininkas pataikė tritaškį, pelnydamas septintąjį savo tašką – 27:20.

14 min. B.Ahearnas tiesiog „degė“. Jis pataikė dar vieną tritaškį ir „Budivelnyk“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (30:20). Aistras šiek tiek nuramino R.Katičius, pelnęs du taškus (22:30).

16 min. D.Lavrinovičius prametė dar vieną dvitaškį, tačiau situacijos tai nekeitė – komandos trumpam buvo pakliuvusios į duobę, kai abiejų ekipų žaidėjų šūviai buvo netaiklūs.

18 min. R.Katičius pelnė keturis taškus iš eilės ir skirtumą sumažino iki 31:37.

19 min. Antrasis kėlinys baigėsi Kijevo klubui pirmaujant 41:39.

21 min. R.Katičius drąsiai veržėsi po krepšiu ir privertė prasižengti D.Lavrinovičių. Belgrado ekipos žaidėjas pataikė abu metimus, išlygindamas rezultatą (41:41), bet tada taškais atsakė J.Strielniekis.

22 min. Per kitą ataką R.Katičius vėl privertė subauduoti D.Lavrinovičių.

24 min. M.Anisimovas dviem taškais nutolino savo ekipą, bet B.Lažičius pataikė tritaškį ir smarkiai sumažino skirtumą – 48:50.

25 min. Kijevo komandos gynėjus į neviltį toliau varė varžovų tritaškininkai, kurie niekaip neleido nutolti. Po T.Dragičevičiaus pirmojo taiklaus tolimo metimo „Crvena zvezda“ atsilikinėjo tik 51:52.

26 min. Tačiau šovinių turėjo ir B.Ahearnas. Jis pataikė tritaškį ir įkvėpė tokiam pat žygiui J.Strielniekį – 58:51.

28 min. Po J.Strielniekio individualaus reido Kijevo ekipa išsiveržė (62:53). Tada prie jo prisidėjo ir M.Anisimovas 64:53.

29 min. Trečiasis kėlinys baigėsi Kijevo komandai pirmaujant 66:58.

31 min. Po R.Minardo baudos metimų „Budivelnyk“ pirmavo 70:62.

34 min. Kijevo komandai teko prašyti minutės pertraukėlės, kai Ch.Jenkinsas ir M.Simonovičius apšaudė „Budivelnyk“ tritaškiais – 68:70.

35 min. Ir ta pertraukėlė padėjo - „Budivelnyk“ išsiveržė 74:68.

37 min. D.Nelsonas taikliai atakavo nuo baudos metimų linijos, pelnydamas keturioliktąjį tašką. „Crvena zvezda“ atsilikinėjo 72:76. Netrukus tašką pridėjo I.Radenovičius, nesugebėjęs realizuoti antrojo baudos metimo (73:76).

38 min. Situaciją taisyti mėgino D.Summersas, bet jis pataikė vieną baudos metimą, o netrukus prametė dvitaškį. Tuo pasinaudojęs D.Nelsonas padidino savo sąskaitą (75:77).

39 min. M.Simonovičius išlygino rezultatą (77:77). Į aikštę įleistas R.Minardas „Budivelnyk“ ekipai suteikė pranašumą (79:77). Likus dvejoms sekundėms J.Strelniekis pataikė tris baudos metimus ir išplėšė komandai pergalę 82:79.

***

Vieta. Kijevo „Budivelnyk“ ir aštuntfinalio etapo namų rungtynes žaidė Kauno „Žalgirio“ arenoje. Būtent arenos valdytojai leido čia prisiglausti Ukrainos komandai, kuri dėl susidariusios politinės situacijos žaisti Kijeve negali.

Skriaudikai. Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda į ketvirtfinalį pateko už nugaros palikdama Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą. Serbų klubas „Lietuvos rytą“ aštuntfinalyje nugalėjo vieną kartą. Namuose jie pergalę šventė 88:82. O išvykoje pralaimėjo 80:82, bet dėl taškų santykio žengė toliau.