D.Motiejūnas sužaidė rezultatyviausią karjeros mačą NBA

Donato Motiejūno žvaigždė sužibo NBA. Iniciavęs lemiamą spurtą, lietuvis rezultatyviausiomis karjeros rungtynėmis prisidėjo prie „Houston Rockets“ (46/22) pergalės prieš „Minnesota Timberwolves“ krepšininkus (34/33) – 129:106 (27:33, 37:21, 34:28, 31:24).

Antrus metus NBA žaidžiantis lietuvis rezultatyvumo rekordą pagerino vienu tašku.<br>„Scanpix“ nuotr. iš archyvo

2014-03-21 04:43, atnaujinta 2018-02-15 06:06

„Rockets“ žaidė be čiurnos traumą besigydančio pagrindinio vidurio puolėjo Dwighto Howardo.

D.Motiejūnas per 26 minutes pelnė 20 taškų (8/9 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, po kartą suklydo ir prasižengė.

Ankstesnis D.Motiejūno rezultatyvumo rekordas buvo pasiektas prieš metus. Kovo 13-ąją į „Phoenix Suns“ krepšį jis įmetė 19 taškų.

Šį sezoną iki šių rungtynių rezultatyviausiai aukštaūgis žaidė sausio 16-ąją, kai susitikime su „Oklahoma City Thunder“ pasižymėjo 15-a taškų.

D.Motiejūnas aikštėje pirmą kartą pasirodė tik 11-ąją minutę. Pirmajame ketvirtyje jis pasižymėjo pramestu tritaškiu. Tačiau antrojo kėlinuko viduryje tautietis pradėjo solo pasirodymą.

Per porą minučių pelnęs 7 taškus (iš viso antrajame kėlinyje surinko 9. – Red.) D.Motiejūnas išvedė „Rockets“ į priekį (iš 41:41 – 53:48). Lietuviui inicijavus spurtą, „Rockets“ iki pertraukos atitrūko dviženkliu skirtumu (64:54).

Vėliau pasirodęs trečiojo kėlinio pabaigoje D.Motiejūnas įmetė dvitaškį, o ketvirtajame ketvirtyje pridūrė dar 9 taškus.

„Rockets“ komandoje rezultatyvumu D.Motiejūną lenkė tik Jamesas Hardenas (8 rez. perd.), pasižymėjęs 28 taškais.

Chandleris Parsonsas (9 atk. kam.) pridėjo 19, Patrickas Beverley – 14, Omeras Ašikas – 12, Jeremy Linas (10 rez. perd.) – 11 taškų.

„Timberwolves“ gretose Kevinas Love‘as surinko 29, Gorgui Diengas (21 atk. kam.) – 22, Lucas Richardas Mbah a Moute ir Chase‘as Budingeris – po 11 taškų.