Jungtinėje lygoje „Neptūnas“ namuose 64:87 nusileido CSKA

„Neptūno" krepšininkai neturėjo vilčių patekti į Jungtinės lygos atkrintamąsias varžybas, bet  stengėsi įkąsti tituluotiems varžovams per paskutiniąją turnyro dvikovą Klaipėdoje. Kazio Maskvyčio auklėtiniai „Švyturio" arenoje mėgino tritaškiais skandinti Maskvos CSKA ir net laimėjo vieną kėlinį, bet Rusijos klubas išsivežė namo užtikrintą pergalę 87:64.

Rungtynių Klaipėdoje akimirka.<br>V.Kielaičio nuotr.

Mar 23, 2014, 7:57 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 4:36 AM

Jau po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 16 taškų skirtumu (43:27).

Klaipėdos klubas per 17 mačų lygoje iškovojo 5 pergales ir B grupėje užima aštuntąją vietą. CSKA turi tik du pralaimėjimus ir grupėje nusileidžia tik be pralaimėjimų žengiančiam Maskvos srities „Chimki".

Statistika. Klaipėdos „Neptūnas" - Maskvos CSKA 64:87  (7:19, 20:24, 24:23, 13:21).

"Neptūnas": V.Vasylius 15, M.Runkauskas 12, E.Ulanovas 11.

CSKA: A.Kaunas 17, N.Krstičius 16, V.Fridzonas ir K.Hinesas po 10.

Mačo eiga:

1 min. A.Kaunas pelno pirmuosius 4 taškus ir "Neptūnas" atsilieka 0:4.

3 min. M.Runkauskas pataiko pirmąjį tritaškį - 3:8.

4 min. J.Pargo didina svečių persvarą iki 9 taškų (3:12).

7 min. V.Vasylius pataiko dvitaškį - 5:12. Dar vienas Valdo taiklus metimas - 7:12.

8 min. N.Krstičius ir V.Fridzonas po baudos metimų padidino CSKA persvarą iki 10 taškų (7:17).

Pirmasis kėlinys - 7:19.

12 min. CSKA nemažina apsukų. Svečiai laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmauja 19 taškų skirtumu (10:29).

15 min. Po V.Fridzono metimo Rusijos klubo persvara perkopė 20 taškų ribą (10:31). "Neptūno" krepšininkai klimsta CSKA gynybos gniaužtuose.

Pagaliau M.Runkauskas tritaškiu nutraukia šeimininkų taškų badą - 14:31.

17 min. "Neptūnas" toliau mėgina gelbėtis tritaškiais. Po V.Šarakausko tolimo šūvio - 21:35.

19 min. M.Runkauskas pataiko trečiąjį savo tritaškį - 25:41.

20 min. "Neptūnas" iki pertraukos metė daugiau tritaškių (5/18, 28 proc.) negu dvitaškių (3/14, 21 proc.). Klaipėdiečiai iš toli atakavo taikliau.

Antrasis kėlinys  - 27:43.

21 min. M.Runkauskas dar vienu taikliu tritaškiu - jau ketvirtu šiose rungtynėse - pradeda trečiąjį kėlinį - 30:43.

23 min. Klaipėdiečiams sunkiai sekasi stabdyti N.Krstičių. Po CSKA serbo dvitaškio - 33:49.

25 min. V.Vasylius pataiko dvitaškį - 39:53.

26 min. Po V.Micovo tritaškio svečiai susigrąžina 18 taškų persvarą (39:57).

29 min. Po A.Jacksono baudos metimų "Neptūnas" jau atsilieka 20 taškų - 43:63.

30 min. Įspūdinga A.Butkevičiaus vinis iš viršaus po A.Eitutavičiaus perdavimo - 50:65. "Neptūnas" laimėjo trečiąjį kėlinį 24:23.

Trečiasis kėlinys - 51:66

32 min. Abi komandos pora minučių negali pelnyti taškų.

33 min. Pagaliau E.Ulanovas pataiko dvi baudas - 53:66.

Po E.Ulanovo dvitaškio šeimininkai sumažino skirtumą iki 12 taškų - 56:68.

34 min. J.Sinica kala tritaškį ir "Neptūnas" atsilieka tik 11 taškų - 59:70.

36 min. Po J.Pargo tritaškio svečiai pirmauja 16 (59:75), o po H.Hineso dvitaškio - ir 20 taškų (59:79).

40 min. CSKA pasiekė rekordinį 23 taškų pranašumą (64:87). Paskutinis V.Šarakausko tritaškis nepasiekė tikslo.

Mačas baigėsi 64:87.