„Budivelnyk“ sudegė 24 tūkst. serbų pragare Belgrade

„Lietuviškasis“ Kijevo „Budivelnyk“ klubas Europos taurės turnyro ketvirtfinalyje nesugebėjo atlaikyti daugiau nei 24 tūkst. serbų spaudimo. Belgrado „Kombank“ arenoje per plauką nuo pergalės buvusi Ukrainos ekipa 70:79 (15:11, 16:18, 11:10, 18:24, 10:16) po pratęsimo turėjo pripažinti vietos „Crvena Zvezda“ pranašumą ir nepateko į pusfinalį.

P.Mantauto nuotr. iš archyvo<br>Kijevo komanda buvo arti tikslo, tačiau lemiamu metu Fortūna šypsojosi serbams.

Mar 26, 2014, 7:18 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 2:23 AM

Pirmosiose rungtynėse Kaune Darjušo Lavrinovičiaus, Dainiaus Šalengos ir Michailo Anisimovo atstovaujamas „Budivelnyk“ laimėjo 82:79.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Budivelnyk“ galėjo išvengti pratęsimo, bet D.Lavrinovičiaus dvitaškis paskutinėmis sekundėmis skriejo pro šalį. Negana to, ukrainiečiai likus 7 sek. turėjo kamuolį rankose ir tenkinantį deficitą (60:61), bet B.Ahearnas prarado kamuolį, o serbai atsakė dvitaškiu.

Pratęsime dominavo „Crvena Zvezda“.

Rezultatyviausiai „Budivelnyk“ gretose žaidė D.Lavrinovičius, per 33 minutes pelnęs 17 taškų (3/8 dvit., 2/5 trit., 5/6 baud.), atkovojęs 9 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, blokavęs 3 metimus.

D.Šalenga per 27 minutes pasižymėjo 2 taškais (1/1 dvit., 0/1 trit., 0/1 baud.), atkovojo bei perėmė po 2 kamuolius, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

M.Anisimovas žaidė 11 minučių, įmetė 2 taškus (1/5 dvit.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius ir taisykles pažeidė 4 sykius.

Du Rusijos klubai

Trečiadienį pirmieji į kitą etapą žengė Kazanės „Uniks“ krepšininkai. Jie namuose 88:52 (21:13, 22:20, 26:12, 19:17) sutriuškino Ankaros „TED Aykon“ komandą.

Pirmąjį mačą Turkijoje rusai buvo laimėję 81:68. Į pergalę „Uniks“ vedė Andrew Goudelockas, pelnęs 21 tašką ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus.

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas Chuckas Eidsonas įmetė 8 taškus.

Paskui „Uniks“ žengė ir „Nižnij Novgorod“ klubas, savo sirgalių akivaizdoje 88:72 (15:21, 25:16, 23:13, 25:22) palaužęs Jeruzalės „Hapoel“.

Pirmosiose rungtynėse Izraelyje Žemutinio Naugardo komanda suklupo 78:81.

Poros

„Uniks“ pusfinalyje susitiks su Belgrado „Crvena Zvezda“, o „Nižnij Novgorod“ mes iššūkį K.Lavrinovičiaus „Valencia“ ekipai. Lietuvis turnyre neregistruotas.