„Hoptrans-Sirenos“ pateko į BWBL finalo ketvertą

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato antrojo etapo A grupės paskutinėse rungtynėse trečiadienį Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda savo aikštėje 68:65 (17:12, 22:19, 12:18, 17:16) įveikė nugalėtojos titulą ginančias Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) krepšininkes ir pateko į finalo ketverto turnyrą.

Bilietą į finalo ketvertą lėmė sunki pergalė prieš Baltarusijos klubą.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.

Mar 26, 2014, 4:36 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 2:30 AM

Kelialapį į keturių stipriausių komandų turnyrą pelnė ir „Olimpia“.

Trys A grupės komandos surinko po keturias pergales. Pagal tarpusavio rungtynėse pelnytų ir praleistų taškų santykį pirmąją vietą užėmė „Hoptrans-Sirenos“ (+6), antrąją – „Olimpia“ (+1), o trečiąją – Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija, -7). Ketvirta liko čempionato nebaigusi Kijevo „Tim-Scuf“ (Ukraina) ekipa.

Trečiadienio rungtynių 5-ąją min. „Hoptrans-Sirenos“ atsiliko 3:7, bet po to laimėjo atkarpą net 14:0. Aikštės šeimininkės pirmąjį kėlinį laimėjo 17:12, o po antrojo kėlinio pirmavo 39:31. 29-ąją min. Nadežda Drozd išvedė viešnias į priekį 49:48. Bet į tai trečiojo kėlinio pabaigoje tritaškiu atsakė Gintarė Jasiunskaitė (51:49). Ketvirtajame kėlinyje „Olimpia“ krepšininkės keturis kartus buvo sumažinusios skirtumą iki minimumo, bet persverti rezultato joms taip ir nebepavyko.

Nugalėtojų komandai po 13 taškų pelnė Milda Sauliūtė ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, 12 – Santa Okockytė, po 11 – Gintarė Jasiunskaitė ir Eglė Tarasevičiūtė. Kornelija Balčiūnaitė atkovojo net 16 kamuolių.

„Olimpia“ ekipai 14 taškų pelnė Marija Filončik, po 13 – N. Drozd ir Liubovė Alioškina (13 atk. kam.), 10 – Džulija Sybruk (Julie Seabrook, 10 atk. kam.).

Viešnios kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 47-35.

„Hoptrans-Sirenų“ pralaimėjimo atveju, į finalo ketvertą iš A grupės būtų iškopusios abi Baltarusijos komandos.

Iš B grupės į balandžio 12-13 dienomis vyksiantį finalo ketverto turnyrą jau pateko Vilniaus „Kibirkšties-Viči“ ekipa.