LKF taurėje „TonyBet“ komanda eliminavo Kauno „Žalgirį“

Virginijus Šeškus iš džiaugsmo suspaudė kumštį. Šeštadienį jo auklėtiniai padarė tai, ko mažai kas tikėjosi – LKF taurės pusfinalyje nugalėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkus. Prienų „TonyBet“ ketvirtajame kėlinyje susikrovė vienuolikos taškų pranašumą ir nors „Žalgiris“ jį sumažino, praėjusių metų LKF taurės čempionai šventė pergalę 84:76 (19:19, 23:19, 25:24, 17:14).

Rungtynių akimirkos.<br>G.Šiupario nuotr.

Mar 29, 2014, 12:12 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 12:46 AM

Statistika. „Tonybet“: M.Lukauskis 19, A.Valeika 14, L.Kisielius (6 kl.) ir G.Kadžiulis po 13, V.Čepukaitis ir Ž.Janavičius po 9, M.Linkevičius 7.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15, M.Pocius 14, R.Javtokas 12 (14 atk. kam.), J.Dentmonas 11 (6 kl.), Š.Jasikevičius 7, V.Lipkevičius ir M.Kupšas po 6, A.Milaknis 5.

Sugrįžimas. Penkis kartus šį turnyrą laimėjęs Kauno „Žalgiris“ ir tris sykius šiose varžybose nugalėjęs „Lietuvos rytas“ grįžo į turnyrą, kuriame pastarąjį sykį kartu žaidė 2011 metais. Šie klubai į finalo ketverto turnyrą Panevėžyje pateko be kovos. Kauno klubas šias varžybas laimėjo 2011 ir 2012 metais.

Rungtynės.

1 min. R.Javtokas atkovojo ginčo kamuolį ir netrukus „Žalgiris“ išsiveržė 2:0.

2 min. Į tokį išpuolį tritaškiu atsakė L.Kisielius, išvedęs į priekį „TonyBet“ (3:2). Netrukus skolingas neliko J.Dentmonas, pataikęs tolimą metimą (5:3).

3 min. Kauno komanda apsigynė ir pasileido į greitą ataką, tačiau Ž.Janavičius pražanga stabdė J.Dentmoną. Kamuolį iš užribio išsimetę žalgiriečiai atakos taškais užbaigti nesugebėjo.

4 min. Ž.Janavičius turėjo pakankamai erdvės po krepšiu ir Prienų komanda sumažino skirtumą iki 5:7. Netrukus žalgiriečiai suklydo ketvirtąjį kartą. G.Kadžiulis rezultatą išlygino - 7:7.

6 min. Žalgiriečiai pirmavo 11:10.

7 min. Kai G.Kažiulis pataikė tritaškį, Prienų komanda išsiveržė 15:11.

8 min. V.Linkevičius pelnė tris taškus su pražanga ir prieniškia pirmavo 19:13.

9 min. Kėlinys baigėsi 19:19.

11 min. Prienų „Tonybet“ komandos pirmasis antrojo kėlinio metimas buvo atliktas nuo trijų taškų zonos ir jis buvo taiklus (22:19).

12 min. M.Kupšas pataikė du baudos metimus ir „Žalgiris“ ėmė spausti varžovus gynyboje – dengė prieniškių krepšio.

13 min. Rezultatas buvo lygus - 25:25.

14 min. Netrukus V.Šeškaus auklėtiniai spurtavo, išsiverždami 30:25.

16 min. P.Jankūnas pelnė du taškus iš po krepšio ir leido savo ekipai priartėti 32:36.

17 min. A.Valeika pergudravo A.Milaknį ir pelnė du taškus, tačiau netrukus A.Milaknis pataikė tritaškį - 35:38.

18 min. G.Kadžiulis atliko sudėtingą metimą ir buvo netaiklus. Netrukus M.Pocius pergudravo M.Lukauskį, kuris prasižengė. M.Pocius pataikė vieną baudos metimą - 36:38. Netrukus J.Dentmonas išlygino rezultatą - 38:38.

19 min. G.Kadžiulis pridėjo tris taškus, išvesdamas komandą į priekį 42:38. Į didžiąją pertrauką Prienų komanda išėjo pirmaudama 42:38.

21 min. Žalgiriečia iškart sumažino skirtumą iki 40:42.

22 min. Prieniškiai varžovams į išpuolį atsakė tritaškiu (45:42).

24 min. M.Pocius žaibiškai užbaigė ataką, išlygindamas rezultatą - 52:52. Netrukus jis pataikė tritaškį (55:52).

27 min. M.Lukauskis pataikė tritaškį (59:57) ir netrukus Prienų komanda džiaugėsi žalgiriečių klaida. Tačiau jie irgi suklydo.

28 min. Po V.Čepukaičio metimo žalgiriečiai pirmavo 61:57. Netrukus prieniškiai pridėjo dar du taškus - 63:57.

29 min. Trečiasis kėlinys baigėsi Prienų komandai pirmaujant 67:62.

32 min. Prieniškiai pirmavo 72:62. Netrukus žalgiriečiai pataikė dvitaškį.

33 min. Prienų komanda įgijo didžiausią pranašumą - 75:64.

35 min. Įpusėjus kėliniui prieniškiai pirmavo 75:69.

37 min. M.Pocius mestas kamuolys išsisuko iš lanko, bet netrukus kamuolys atiteko „Žalgiriui“. Prienų komandos treneriui netrukus teisėjas davė įspėjimą. Antrą kartą „Žalgiris“ išnaudojo, kai P.Jankūnas pridėjo dvitaškį (72:77). Netrukus L.Kisielius pametė kamuolį.

39 -40 min. Prieniškiai pirmavo 78:72. V.Šeškaus auklėtiniai vykdė ataką, bet suklydo. Netrukus R.Javtokas nepagavo kamuolio. J.Dentmonas likus žaisti pusę minutės pataikė tritaškį (75:79). Netrukus L.Kisielius metė baudas ir buvo taiklus (81:75). Žalgiriečiams sumažinti skirtumo nepavyko.