„Žalgiris“ LKF taurėje laimėjo paguodos mačą su „Neptūnu“

Kauno „Žalgirio“ komanda savo sirgaliams įteikė paguodos dovaną. LKL čempionai sekmadienį LKF taurės mažajame finale įveikė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus. „Žalgiris“ pergalę šventė 91:67 (25:17, 22:24, 20:15, 24:11), o ekipos sirgaliai per dvikovą spėjo dar ir susiremti su „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ komandų aistruoliais.

Mažojo finalo akimirkos.<br>G.Šiupario nuotr.

Mar 30, 2014, 5:03 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 12:18 AM

Trečiąją vietą iškovojęs „Žalgiris“ šeštadienį patyrė šoką, kai Sauliaus Štombergo auklėtiniai pralaimėjo Prienų „TonyBet“ komandai. Virginijaus Šeškaus vadovaujama komanda žais finale su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Mačas prasidės 18 val. 45 min.

Statistika. „Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (10 atk. kam.), A.Milaknis 17, R.Javtokas (8 atk. kam.) ir J.Dentmonas 8, M.Kupšas ir T.Dimša po 7, A.Gudaitis ir V.Lipkevičius po 5, Š.Jasikevičius 4.

„Neptūnas“: M.Runkauskas 14, V.Vasylius 11, S.Galdikas 10, M.Girdžiūnas 8, V.Šarakauskas 7 (10 atk. kam.), M.Mažeika 6 (7 k.), A.Eitutavičius 5, E.Ulanovas 3, J.Sinica 2, E.Ulanovas 1.

Pusfinalis. „TonyBet“ krepšininkai pergalę šventė 84:76. O vėliau „Lietuvos rytas“ rungtynes laimėjo 90:88, tad kalbos apie itin sudėtingas kelialapių dalybas į finalą pasitvirtino.

Rungtynės.

1 min. Žalgiriečiai atsikovojo ginčo kamuolį. J.Dentmonas metė netaikliai, tačiau netrukus A.Gudaitis atkovojo kamuolį puolime. M.Pocius galiausiai pataikė ir tai padarė su bauda - 3:0. Netrukus varžovai atsakė dvitaškiu - 2:3.

2 min. Po A.Milaknio klaidos V.Šarakauskas užbaigė ataką metimu iš po krepšio - 4:3.

3 min. Žalgiriečiai pirmavo 6:4. Netrukus po V.Ulanovo netaiklaus metimo V.Šarakauskas atsikovojo kamuolį puolime. Pakartotinę ataką klaipėdiečiai baigė taškais - 6:6.

4 min. Kauno komanda pasinaudojo keliais netaikliais K.Maksvyčio auklėtinių metimais ir išsiveržė 10:6.

7 min. Kai R.Javtokas pataikė baudos metimus, žalgiriečiai pirmavo 14:9. Varžovai į tai atsakė dvitaškiu, bet apsiginti nuo P.Jankūno nesugebėjo. Kauno komanda pirmavo 16:11.

8 min. Tačiau Klaipėdos komanda nesutriko ir išlygino rezultatą (17:17).

9 min. S.Štombergo auklėtiniai suprato, kad negali leisti varžovams pirmauti ir spurtavo 8:0, išsiverždami 25:17. Tokiu rezultatu kėlinys ir baigėsi.

11 min. Antrasis kėlinys prasidėjo dar dvejais žalgiriečių taškais (27:17).

12 min. Kauno komanda išsiveržė 30:19.

13 min. P.Jankūnas gavo perdavimą po krepšiu, tačiau pabijojo grumtis su dviem gynėjais ir jį atmetė J.Dentmonui. Tačiau jam nepavyko pataikyti tritaškio.

14 min. Po pastarosios atakos kamuolys atiteko žalgiriečiams ir šie prie turimo kraičio pridūrė tris taškus - 34:25.

17 min. A.Eitutavičius pataikė tritaškį, priartindamas savo komandą 33:36.

19 min. Žalgiriečiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 47:41.

21 min. Kauno komanda po pertraukos iškat padidino skirtumą - 53:41.

23 min. P.Jankūnas pelnė du taškus ir dar privertė prasižengti V.Šarakauską. Jį K.Maksvytis buvo priverstas pakeisti. P.Jankūnas pataikė ir baudos metimą - 55:46.

25 min. Žalgiriečiai laikė atstumą nuo varžovų - 59:48.

27 min. V.Vasylius pelnė du taškus su pražanga ir sumažino skirtumą iki 51:61. Jis pataikė ir baudos metimą - 52:61.

28 min. Klaipėdos „Neptūnas“ gavo progą labiau sumažinti skirtumą, kai „Žalgiris“ prarado kamuolį, bet S.Galdiko metimas buvo netaiklus. Netrukus P.Jankūnas pataikė antrąjį tritaškį iš eilės – 67:55.

29 min. Į ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai žengė pirmaudami 67:56.

32 min. Kauno komanda buvo išlaikiusi pranašumą - 70:58.

34 min. Žalgiriečiai pirmavo užtikrintai - 77:63.

37 min. Kauno „Žalgirio“ komanda išlaikė ritmą. Nors „Neptūnas“ mėgino pralaužti varžovų gynybą, šie žaidė agresyviai ir užtikrintai, stengdamiesi išlaikyti atstumą – 82:65.

39 min. Klaipėdos komandai sukurti rimto proveržio nepavyko ir žalgiriečiai šventė pergalę 91:67.