Regionų lygos finale - Raseinių ir Tauragės komandos

Regionų krepšinio lygos (RKL) finale šį sezoną rungtyniaus Raseinių „Rasai“ ir Tauragės krepšinio klubas (KK). Serija iki trijų pergalių prasidės balandžio 11 d.

"Rasai" pateko į RKL finalą.<br>V.Judicko/RKL nuotr.

Apr 2, 2014, 1:28 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 10:40 PM

Raseiniškiai pusfinalyje 3:2 įveikė lygos favoritę Druskininkų „Citus“, o tauragiškiai 3:1 pranoko „Telšių“ krepšininkus.

Laimėti išvykoje prieš visos lygos favoritę, kai tavimi niekas netiki. Tokia sunkiai įmanoma misija antradienio vakarą laukė „Rasų“ komandos. Po dviejų iš eilės skaudžių nesėkmių pusfinalio serijos rungtynėse prieš „Citus“ raseiniškiai sugebėjo atsitiesti ir nušluostyti skeptikams nosis.

Lemiamos, penktosios, rungtynės baigėsi "Rasų" triumfu 73:67 (16:18, 23:18, 12:12, 22:19).

Mačas dėl antrojo bilieto į finalą klostėsi itin permainingai. Svečiai iš Raseinių kur kas geriau pradėjo susitikimą ir jau penktą minutę pirmavo 14:5. Tačiau šalto dušo atgaivinti „Citus“ krepšininkai pasivijo varžovus ir nepaleido toliau nei per kelis metimus. Priešingai, patys surengę keletą sėkmingų atakų, persvėrė mačo svarstykles į savo pusę.

Antroji susitikimo dalis įpūtė dar daugiau žarijų į ir taip įkaitintą atmosferą Druskininkų sporto centre. Lūžis įvyko likus dviem minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos.

„Rasams“ pirmaujant 67:66, jie surengė sėkmingą paskutinę atkarpą 6:1, o įspūdingą pergalę vainikavo Justo Petkevičiaus dėjimas.

Raseinių komandai Valdemaras Savostjanovas ir J.Petkevičius pelnė atitinkamai 16 ir 14.

„Citus“ komandoje Matas Lisajevičius pelnė 15, Vitalijus Stanevičius - 12 taškų.

Kitame pusfinalyje paskutinis pusfinalio mačas vyko Tauragėje. Čia savų sirgalių akivaizdoje vietos krepšininkai ir pasiekė lemtingą serijos pergalę 74:54 (24:20, 10:14, 18:9, 22:11).

Nugalėtojų komandoje geriausiai pasirodė Janas Jurgo, kuris pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių. Vytautas Padgureckas pridėjo 16, Mantas Tomaševičius - 15 taškų.

Telšių ekipoje dviženklį taškų skaičių pelnė vienintelis Laurynas Kaveckis - 14.

Tauragės krepšinio klubas RKL A diviziono finale žais antrus metus iš eilės. Praėjusiame sezone tauragiškiai finalo serijoje iki 3 pergalių 1:3 nusileido krepšinio klubui "Trakai".

RKL pirmosios vietos laimėtoja kitame sezone įgyja teisę rungtyniauti Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

RKL B grupėje irgi paaiškėjo abu finalo dalyviai. Jais tapo Anykščių „KKSC-Volupis“ ir Biržų „Rinkuškių alus“. Abi komandos pusfinalyje varžovus įveikė sausu rezultatu 2:0. Anykštėnai nugalėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos-2“ komandą, o biržiečiai – Lietuvos kurčiųjų sporto klubo (LKSK) komandą. Abu finalo dalyviai jau užsitikrino teisę kitame sezone žaisti A grupėje.