Be intrigos: „Žalgiris“ „Partizan“ ekipai nepasipriešino

Kauno „Žalgiris“ realių šansų išsigelbėti Belgrado pragare neturėjo. Dešimt į Serbiją atsivežtų krepšininkų Sauliui Štombergui nepakako, kad įveiktų gausybės sirgalių palaikomą „Partizan“ komandą. Eurolygos „Top 16” etape „Žalgiris“ išvykoje 67:78 (13:24, 21:18, 15:18, 18:18) pralaimėjo šeimininkams ir po trylikos mačų toliau lieka su vienintele pergale.

Kauno komanda pralaimėjo „Partizan“ krepšininkams.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo

2014-04-04 22:39, atnaujinta 2018-02-14 21:03

Po LKF taurės pusfinalio, kai pralaimėjo Prienų „TonyBet“ komandai, atsigauti ketinę žalgiriečiai smūgį patyrė mačo pradžioje, kai žaidė vangiai ir leido varžovams pabėgti 18:2. Kauno komanda per rungtynes buvo keletą kartų sumažinusi skirtumą iki vienženklės sumos, bet „Partizan“ tada sudaužydavo varžovų gynybą.

Statistika.

„Žalgiris“: A.Gudaitis (7 atk. kam.) 13, M.Pocius ir P.Jankūnas po 11, T.Klimavičius (8 atk. kam., 8 rez. perd.) 8, Š.Jasikevičius 7, A.Milaknis ir J.Dentmonas po 5, M.Ku6as ir T.Dimša po 3, V.Lipkevičius 1.

„Partizan“: D.Bertanis (10 atk. kam.) 17, M.Tepičius 14, J.Lauvergne 11, N.Milutinovas 10, S.Pavlovičius 8, D.Gagičius 7, D.Musli (7 atk. kam.) 5, M.Andričius 3, B.Bogdanovičius 2, B.Dallo 1.

„Partizan“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 26/50 (52 proc.) - 20/42 (47 proc.)

Tritaškiai: 5/15 (33 proc.) - 4/24 (16 proc.)

Baudų metimai: 11/18 (61 proc.) - 15/19 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 40

Perimti kamuoliai: 13 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 20

Klaidos: 15 - 18

Skaičius. Serbijoje buvo dešimt „Žalgirio“ krepšininkų. Vienus kankina traumos, o kitus nusprendė patausoti klubo vadovai. Mačą Belgrade praleido ir Robertas Javtokas, kuris yra vienintelis „Žalgirio“ krepšininkas, šį sezoną visas 22 Eurolygos rungtynes pradėjęs starto penkete.

Žaidėjas. Dar vieną savo šansą išnaudojo Artūras Gudaitis. Jis pelnė trylika taškų ir atkovojo septynis kamuolius, sužaidęs beveik 27 minutes.

Tuščias. Dėl rezultatyviausio žaidėjo statuso kovojantis Justinas Dentmonas šiose rungtynėse buvo savo šešėlyje. Jis pelnė vos 5 taškus per 24 minutes. Legionierius prametė tris dvitaškius ir penkis tritaškius.

Mačas. Pirmąjį ekipų susitikimą Kaune „Žalgiris“ laimėjo 89:77

Rungtynės.

1 min. Mačą taškais pradėjo šeimininkai, kurie vėliau palydėjo akimis netaiklų J.Dentmono metimą. Dar vieną ataką surengę serbai vėl džiaugėsi taškais - šįkart pataikė B.Bogdanovičius (4:0).

2 min. M.Kupšo metimas skriejo pro šalį ir Belgrado komandos sirgaliai toliau traukė dainas, kai jų auklėtiniai pirmavo 6:0. Netrukus M.Tepičius pridėjo dar du taškus (8:0).

4 min. S.Štombergas šaukė ant savo auklėtinių, sakydamas, kad šie - užmigę, tačiau žalgiriečiai ir toliau strigo. D.Musli surengė ataką ir pelnė du taškus su pražanga. Jis pataikė baudos metimą ir Belgrado komanda pirmavo 13:0. Pirmasis komandos taškus pelnė T.Klimavičius. Į tai D.Bertanis atsakė tritaškiu - 16:2.

6 min. Po dar vieno D.Bertanio tritaškio šeimininkai pirmavo 21:4.

9 min. „Žalgirio“ reikalai ir toliau buvo prasti, bet komanda jau peržengė dešimties taškų ribą. Tai padaryti padėjo Š.Jasikevičius, pataikęs iš po krepšio – 11:24. Pirmasis kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 24:13.

11 min. Į varžovų krepšį krito pirmasis žalgiriečių tritaškis. Jį pataikė A.Milaknis - 16:24.

13 min. N.Milutinovas pelnė pirmuosius taškus, priminęs žalgiriečių problemą po krepšiu - 30:16.

14 min. Žalgiriečių strigimas tęsėsi, o Belgrado komanda toliau rinko taškus - 34:18.

16 min. Pirmuosius savo taškus pelnė J.Dentmonas, buvęs savo šešėlyje. Netrukus J.Lauvergne atsakė dvitaškiu - 22:36.

18 min. Po T.Klimavičiaus metimo skirtumas sumažėjo iki dešimties minučių ir šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės. Belgrado komanda pirmavo 38:28.

19 min. A.Gudaitis pelnė du taškus su pražanga ir sumažino skirtumą iki 31:38. Tačiau netrukus jam atsakė D.Gagičius ir D.Bertanis ir „Partizan“ išsiveržė 42:31. Į didžiąją pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami 42:34.

21 min. A.Milaknis jau pirmojoje atakoje parodė, kad gali kovoti, kai po krepšiu gavęs kamuolį pridėjo du taškus - 36:42. Netrukus Kauno komanda apsigynė nuo šeimininkų atakos, tačiau patys suklydo.

22 min. A.Gudaitis papildė savo sąskaitą vienu tašku - 37:44.

24 min. N.Milutinovas antrą kartą iš eilės galingai krovė į žalgiriečių krepšį. Belgrado komanda pirmavo 50:37.

27 min. S.Pavlovičius prasižengė, o netrukus už diskusijas su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga. Prie baudų metimo linijos stojęs M.Pocius atakavo taikliai - 42:52. Kamuolys atiteko žalgiriečiams ir šie tuo pasinaudojo - 44:52.

29 min. Trečiasis kėlinys baigėsi žalgiriečiams atsiliekant 49:60.

31 min. Kėlinį taškais pradėjo varžovai, tačiau jiems iškart atsakė A.Gudaitis, įkrovęs į krepšį - 51:62.

32 min. J.Dentmonas apmaudžiai suklydo gynyboje, kai M.Tepičius pelnė du taškus ir privertė prasižengti varžovą. Netrukus Belgrado komanda pirmavo 68:53. Netrukus šeimininkai pridėjo dar du taškus - 70:53.

35 min. Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius pataikė tritaškį, tačiau jis mažai gelbėjo komandą - 56:70.

37 min. D.Bertanis pelnė du taškus, o kai T.Dimša prametė, šis žaidėjas smeigė ir tritaškį – 75:56.

39 min. Žalgiriečiai pralaimėjo 67:78.