„Kibirkštis“ – Baltijos moterų krepšinio lygos čempionė

Pajėgiausia Lietuvos moterų krepšinio komanda Vilniaus „Kibirkštis“ pirmą kartą klubo istorijoje tapo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato nugalėtoja. Trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamas sostinės klubas finale sekmadienį 67:57 (16:14, 17:12, 15:16, 19:15) įveikė Minsko „Horizont“ (Baltarusija) ekipą.

Apr 13, 2014, 8:03 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 4:49 PM

Vilnietės po dviejų kėlinių pirmavo 33:26, o po trijų – 48:42.

„Kibirkšties“ komandai 15 taškų pelnė Hollie Mershon, po 12 – Mantė Kvederavičiūtė ir Vita Kuktienė (7 atk. kam.), 10 – Rima Valentienė, 6 – Lina Pikčiutė, po 5 – Marina Solopova ir Ieva Šimkutė, 2 – Sofija Aleksandravičius.

Minsko ekipai 19 taškų pelnė Natalija Anufrijenka, po 11 – Tatjana Troina (7 atk. kam.) ir Natalija Trafimova, 10 – Aleksandra Chomenčiuk (10 atk. kam.).

Vilnietės laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 42-36.

Kaip jau skelbta, rungtynėse dėl trečiosios vietos Kauno rajono „Sirenų“ komanda po pratęsimo 63:72 (13:18, 16:13, 16:19, 17:12; 1:10) pralaimėjo Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) krepšininkėms.

Finalo ketverto turnyras vyko Vilniuje, Mykolo Romerio universiteto sporto salėje.

Finalinės BWBL varžybos mūsų šalies sostinėje surengtos po devynerių metų pertraukos.

Lietuvos klubai BWBL čempionatą yra laimėję net 16 kartų. Dukart čempionėmis yra tapusios Baltarusijos komandos, sykį – Latvijos atstovės.