„Lietuvos ryto“ snaiperių artilerija sušaudė „TonyBet“ ekipą

Rungtynių akimirka.<br>D.Umbraso nuotr.

2014-04-19 16:59, atnaujinta 2018-02-14 12:56

Vilniaus „Lietuvos rytas“ šeštadienį per vieną mačą nuveikė du darbus – reabilitavosi savo sirgalių akivaizdoje ir atkeršijo Prienų „TonyBet“ komandai už pralaimėjimą LKF taurės finale. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 111:67 (37:17, 21:19, 29:17, 24:14) nugalėjo Virginijaus Šeškaus kariauną. Pastaroji galingus smūgius patyrė iškart, kai Martynas Gecevičius vieną po kito šaudė tritaškius.

Tačiau varžovus tolimais metimais skandino ne M.Gecevičius - „Lietuvos rytas“ iš viso pataikė 17-a tritaškių iš 29-ių. Vilniečiai šaudė 59 proc. taiklumu.

Vieta. Šia pergale Vilniaus klubas užsitikrino pirmąją vietą LKL čempionato reguliariajame sezone.

Mačai. Čia rasite kitus LKL čempionato šeštadienio rezultatus.

Snaiperis. M.Gecevičius per pirmąjį kėlinį pelnė septyniolika taškų – tiek pat, kiek visa Prienų komanda. Jis pataikė penkis tritaškius iš šešių. Penkis metimus jis pataikė per pirmąjį kėlinį. E.Bendžius pataikė keturis tritaškius iš penkių.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 24, J.Palaciosas 16, S.Babrauskas 15, S.Jelovacas 13, E.Bendžius 12, A.Kavaliauskas ir D.Songaila – po 7, Z.Dowdellas ir T.Lydeka po 2.

„TonyBet“: M.Lukauskis 23, L.Kisielius 12, Ž.Janavičius 11, G.Kadžiulis 7, M.Linkevičius 4, T.Ramanovskis 3, V.Čepukaitis 2.

„Lietuvos rytas“ - „TonyBet“

Dvitaškiai: 26/40 (65 proc.) - 12/25 (48 proc.)

Tritaškiai: 17/29 (59 proc.) - 11/31 (35 proc.)

Baudų metimai: 8/10 (80 proc.) - 10/13 (77 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 34 – 21

Perimti kamuoliai: 8 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 34 – 12

Klaidos: 8 - 17

Taurė. V.Šeškaus kariauna Panevėžyje vykusiose LKF taurės varžybose pasirodė puikiai ir džiaugėsi trofėjumi, kai finale 92:91 palaužė „Lietuvos ryto“ komandą.

Reabilitacija. „Lietuvos ryto“ krepšininkai į aikštę žengė per paskutinį mačą patyrę šoką. Vilniaus klubas išvykoje balandžio 15 dieną 68:75 pralaimėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai.

Rungtynės

1 min. Pirmoji Prienų komandos ataka baigėsi taškais, tačiau D.Songaila atsakė tuo pačiu - 2:2.

2 min. Pražangą išprovokavęs G.Kadžiulis pataikė du baudos metimus. Netrukus G.Orelikas įmetėkamuolį A.Kavaliauskui ir šis išprovokavo pražangą. Pakartotinėje atakjo laisvas nuo trijų taškų zonos atakavo M.Gecevičius, bet jis buvo netaiklus ir prieniškai išsiveržė 6:2.

3 min. D.Songaila pelnė dar du taškus, bet kitoje atakoje suklydo.

4 min. M.Gecevičius ėmėsi iniciatyvos, veržėsi ir pelnė du gražius iš po krepšio, išlygindamas rezultatą. Į tai L.Kisielius atsakė tritaškiu - 9:6. Bet taiklus buvo ir M.Gecevičius - 9:9.

6 min. Prienų komanda agresyviai gynėsi prieš vilniečius, bet šiaip ne taip D.Songaila rado erdvės ir išprovokavo pražangą. Jis pataikė vieną metimą - 13:12.

7 min. Šiek tiek vėliau M.Gecevičius pralinksmino sirgalius, kai pataikė tritaškį, o netrukus jis padarė tą patį, priversdamas V.Šeškų prašyti minutės pertraukėlės - 19:12.

8 min. S.Babrauskas gavo perdavimą, pagasdino varžovą ir netrukus lengvai pelnė du taškus iš po krepšio. Prieniškiai į tai atsakė tritaškiu, bet S.Jelovacas padarė tą patį - 26:15. Po kelių akimirkų tris taškus pridėjo M.Gecevičius - 29:15.

9 min. Po S.Jelovaco tritaškio vilniečiai pirmavo 32:17. Netrukus legionierius pridėjo du taškus nuo baudų metimo linijos - 34:17. Iki kėlinio pabaigos dar vieną tritaškį pataikę M.Gecevičius - 37:17.

11 min. Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo gražiu J.Palacioso dėjimu į krepšį (39:17). Prieniškiai atsakė tritaškiu  20:39.

13 min. Vilniaus komanda toliau pirmavo užtikrintai - 42:23.

14 min. Prienų komandai sunkiai sekėsi dirbti su varžovų gynyba. O patiems gintis irgi buvo sunku. Netrukus viena klaida leido E.Bendžiui laisvam pataikyti tritaškį - 45:23.

16 min. Vilniaus krepšininkai laikė atstumą nuo varžovų - 47:25.

17 min. R.Seibutis veržėsi po krepšiu ir pritraukęs du varžovų gynėjus perdavė kamuolį J.Palaciosui, kuris pelnė du lengvus taškus. Tačiau klaida gynyboje leido M.Lukauskiui pataikyti tritaškį - 30:51.

18 min. J.Palaciosas priminė, kad gali taikliai atakuoti ir iš vidutinio nuotolio, kai pridėjo dvitaškį. Bet ir vėl sugrįžti į gynybą vilniečiai nespėjo. Bet Vilniaus klubo artilerija šaudė toliau - E.Bendžius pelnė tris taškus - 56:32.

19 min. „Lietuvos rytas“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 58:36.

21 min. Komandos apsikeitė taikliais metimais - 60:39.

22 min. O.Cookas nusprendė nemesti laisvas tritaškio ir atidavė kamuoį A.Kavaliauskui, kuris pelnė du taškus su pražanga, tačiau netrukus vilniečiams svečiai įmetė tritaškį. Vilniaus klubas pirmavo 63:42.

24 min. Vilniaus klubas pirmavo 65:42.

26 min. Po S.Babrausko tritaškio šeimininkai pirmavo 73:45. Netrukus vilniečiai perėmė kamuolį, bet antrasis S.Babrausko metimas taiklus nebuvo.

27 min. Tačiau tritaškį pataikė M.Gecevičius - 76:45.

28 min. Vilniaus komanda pirmavo 83:48.

29 min. Į ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ išėjo pirmaudamas 87:53.

32 min. Ž.Janavičius pademonstravo gudrius judesius ir "išmaudė" šeimininkų gynėjus - 55:92.

33 min. A.Kavaliauskas sulaukė žiūrovų plojimų, kai blokavo varžovo metimą. Netrukus prieniškiai suklydo išsimesdami kamuolį. „Lietuvos rytas“ už tai jų nenubaudė.

35 min. G.Orelikas pradėjo greitą ataką ir pats ją baigė, kraudamas į krepšį - 97:57. Netrukus S.Jelovacas pelnė šimtąjį tašką, pataikydamas tritaškį - 100:57.

37 min. T.Lydeka ataką baigė dėjimu viena ranka - 102:59.

39 min. E.Bendžius pataikė ketvirtąjį tritaškį iš tiek pat galimų - 111:67. Vilniaus klubas šventė pergalę 111:67.

Starto penketai.

„Lietuvos rytas“: O.Cookas, M.Gecevičius, G.Orelikas, D.Songaila, A.Kavaliauskas

„TonyBet“: Ž.Janavičius, M.Lukauskis, L.Kisielius, G.Kadžiulis, V.Čepukaitis.