J.Valančiūnas NBA atkrintamąjį etapą pradėjo monstriškai

„Jonas Valančiūnas! Neįtikėtina. Jis sužaidė puikiai. Koks dėjimas! Kokia kova!”, - gyrė Lietuvos rinktinės krepšininką NBA komentatoriai per pirmąsias  atkrintamųjų varžybų rungtynes.

Apr 19, 2014, 11:53 AM, atnaujinta Feb 14, 2018, 1:00 PM

Toronto Raptors“ aukštaūgis  jau per pirmąjį mačą su „Brooklyn Nets“ atkreipė  visų dėmesį.

Tačiau lietuvio  komanda pirmąjį šios serijos mūšį namuose 87:94 (21:29, 25:21, 16:17, 25:27) pralaimėjo labiau patyrusiems „Brooklyn Nets“ krepšininkams.

Serija vyks iki keturių pergalių, o jos nugalėtojai antrajame etape žais su „Miami Heat“ ir „Charlotte Bobcats“ poros laimėtojais.

J.Valančiūnas debiutinėse atkrintamųjų varžybų rungtynėse galingai žaisti pradėjo nuo pat pirmųjų minučių. Jis per pirmąjį kėlinį pelnė 8  taškus ir atkovojo 8 kamuolius. Vos tik prasidėjo trečiasis kėlinys, 21 metų uteniškis pasiekė dvigubą dviženklį.

Savo debiutinėse atkrintamosiose rungtynėse dvigubą dviženklį yra surinkęs tik Tracy McGrady, kai 2000-aisiais pelnė 25 taškus ir atkovojo dešimt kamuolių.

Iš viso J.Valančiūnas žaidė 35 minutes ir pelnė 17 taškų (dvitaškiai: 7/13, baudų metimai: 3/4), atkovojo 18 kamuolių (5 puolime), atliko du rezultatyvius perdavimus, triskart prasižengė, šešis kartus suklydo.

J.Valančiūnas pagerino „Raptors“ rekordą – jis atkovojo daugiausia kamuolių per atkrintamojo etapo dvikovą klubo istorijoje. Nuo 2002 metų rekordas priklausė Keonui Clarkui, kuris buvo atkovojęs 16 kamuolių.

Tiesioginis J.Valančiūno varžovas K.Garnettas žaidė 20 minučių ir pelnė 5 taškus bei atkovojo 8 kamuolius.

Statistika

„Toronto Raptors“ - „Brooklyn Nets“ 87:94

(21:29, 25:21, 16:17, 25:27).

„Nets“: J.Johnsonas (8 atk. kam.) ir D.Williamsas  po 24,  P.Pierce'as 15, S.Livingstonas 10, A.Andersonas 6, K.Garnettas (8 atk. kam.) ir A.Blatche po 5, M.Plumlee ir M.Teletovičius po 2, M.Thorntonas 1.

„Raptors“: K.Lowry (7 atk. kam., 8 rez. perd.) 22, G.Vasquezas (8 rez. perd.) 18, J.Valančiūnas (18 atk. kam.) 17, D.DeRozanas 14, P.Pattersonas 9, T.Rossas 3, A.Johnsonas ir T.Hansborughas po 2.

Rungtynės.

1 min. Bruklino komanda kėlinį pradėjo tritaškiu. Netrukus K.Garnettas mėgino pridėti dar tris taškus, bet metė pro šalį.

2 min. J.Valančiūnas gavo kamuolį ir privertė prasižengti K.Garnettą, kuris neatrodė patenkintas. Ši ataka nebuvo vaisinga „Raptors“ komandai.

3 min. J.Valančiūnas atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė pirmuosius „Raptors“ taškus – 2:5.

4 min. K.Lowry metė kamuolį į viršų ir rungtynių komentatoriai vėl buvo priversti ištarti J.Valančiūno pavardę - 4:5.

5 min. J.Valančiūnas tvirtai sužaidė po krepšiu ir privertė prasižengti varžovą. Lietuvis pataikė abu baudos metimus.

6 min. J.Valančiūnas per šį laiką atkovojo šešis kamuolius ir pelnė aštuonis taškus (8:7). Netrukus K.Lowry smeigė tritaškį - 11:7.

7 min. D.Williamsas pelnė du taškus su pražanga ir „Nets“ išsiveržė 14:11.

8 min. J.Valančiūnas ir vėl gavo kamuolį po krepšiu, tačiau šįkart lietuviui nepavyko įmesti – kamuolys atsimušė į lanką.

10 min. Bruklino komanda pirmavo 25:13.

11 min. K.Lowry netikėtai perėmė kamuolį varžovų baudos aikštelėje ir netrukus pelnė du taškus. J.Valančiūnas netrukus apsigynė nuo varžovų atakos, bet netrukus pametė kamuolį ir varžovai skirtumą padidino iki 27:18.

12 min. Pirmąjį kėlinį Toronto komanda pralaimėjo 21:29.

J.Valančiūnas per pirmąjį kėlinį atkovojo aštuonis kamuolius ir pelnė aštuonis taškus.

13 min. Toronto ekipa priartėjo dviem taikliais baudų metimais, bet Sh.Livingstonas atsakė metimu iš vidutinio nuotolio ir Bruklino ekipa pirmavo 31:23. Lietuvos aikštėje antrojo kėlinio pradžioje nebuvo.

15 min. Toronto „Raptors“ komanda sugebėjo prisivyti patyrusius varžovus, kai G.Vasquezas pelnė tris taškus – 28:32.

16 min. Po dar vieno G.Vasquezo reido skirtumas buvo 32:35. Netrukus šis krepšininkas pasirūpino, kad rezultatas būtų 35:35.

18 min. J.Kiddas nebuvo patenkintas savo komandos žaidimu, tad davė naujus nurodymus ir greitai sulaukė vaisių - Bruklino ekipa išsiveržė 42:37.

19 min. J.Valančiūnas pasirodė aikštėje. Bruklino komanda pirmavo 46:42.

21 min. J.Valančiūnas atkovojo kamuolį puolime, bet netrukus prarado, kai mėgino pralaužti gynybą.

22 min. J.Valančiūnas aršiai kovojo dėl vietos po krepšiu ir netrukus varžovas prieš jį prasižengė. J.Valančiūnas pataikė tik pirmąjį baudos metimą – 43:46. Varžovai atsakė dvitaškiu - 48:43.

23 min. Bruklino komandai buvo skirta jau antra techninė pražanga. Ja pasinaudoję šeimininkai priarrtėjo 46:50. D.Casey auklėtiniai taip pat gavo progą paskutinei atakai, bet suklydo - 46:50.

25 min. J.Valančiūnas įreigstravo dvigubą dviženklį ir Toronto komanda priartėjo 48:50.

30 min. Toronto komanda atsilikinėjo 53:57, kai į D.DeRozano baudos metimą dvitaškiu atsakė J.Johnsonas.

32 min. Toronto krepšininkams nesisekė atrasti kelio po krepšiu, o ir laisviems būti nepavyko, kai atakos laikas ėmė baigtis. D.DeRozanas buvo priverstas mesti iš nepatogios padėties ir nepataikė. Netrukus ataką kartojo J.Valančiūnas, atsikovojęs paties pramestą kamuolį, bet jis taškų nepelnė.

33 min. Bruklino komanda į Toronto nesėkmes atsakė taškais - 61:53. Varžovų spurtą nutraukė D.DeRozanas, pataikęs du baudos metimus - 55:61.

36 min. K.Lowry pataikė metimą paskutinę sekundę, privertęs šėlti sirgalius. Toronto komanda į ketvirtąjį kėlinį išėjo atsilikinėdama 62:67.

38 min. Dvi minutes komandos šaudė pro šalį. Tylą nutraukė P.Pattersonas, pataikęs tritaškį. Netrukus jis krovė į krepšį ir rezultatas tapo lygus - 67:67.

40 min. Bruklino komanda į varžovų išpuolį atsakė keturiais taškais - 71:67. Kai D.DeRozanas greitą ataką baigė efektingu dėjimu, jo ekipa atsilikinėjo 71:73. Netrukus K.Lowry išlygino rezultatą - 73:73.

43 min. G.Vasquezas metė tritaškį ir pataikęs išvedė savo komandą į priekį - 76:75, tačiau netrukus varžovai atsakė dvitaškiu. Kita Toronto ataka baigėsi nesėkmingai.

44 min. D.Williamsas nusprendė veržtis ir prasižengė puolime, tačiau tuo Toronto komanda nepasinaudojo.

45 min. K.Garnettas ėmesi iniciatyvos ir Bruklino komanda išsiveržė 79:76.

46 min. D.Casey pareikalavo minutės pertraukėlės, kai jo komandai pasidarė riesta - P.Pierce'as pataikė tritaškį - 82:76. Toronto komandos tylą nutraukė J.Valančiūnas, nepabūgęs K.Garnetto - 78:82. Bet Bruklino krepšininkai ir toliau atakavo užtikrintai - 84:78.

47 min. Toronto komanda atsilikinėjo 81:86, bet P.Pierce'as padidino Bruklino komandos pranašumą iki 88:81.

48 min. Bruklino komanda pergalę iškovojo 94:87.

Starto penketai. „Raptors“: J.Valančiūnas, A.Johnsonas, T.Rossas, D.DeRozanas, K.Lowry

„Nets“: K.Garnettas, J.Johnsonas, P.Pierce'as, S.Livingstonas, D.Williamsas

***

Žodžiai. 21-erių J.Valančiūnas prieš dvejus metus atvyko į „Toronto Raptors“ klubą ir būtent dabar pirmą kartą ragauja NBA atkrintamųjų varžybų duonos. „Apie jas žinau tiek pat, kiek ir jūs“, - išskirtiniame interviu lrytas.lt sakė J.Valančiūnas.

Laikas. Prieš atkrintamųjų dvikovas J.Valančiūnas sulaukė nemažai krepšinio specialistų liaupses. Lietuvis per balandžio mėnesį vidutiniškai atkovodavo po 11,7 kamuolio ir pelnydavo po 18-a taškų, tad tokie skaičiai įtikino ekspertus, kurie pareiškė – atkrintamosios varžybos yra tas laikas, kur J.Valančiūnas gali pademonstruoti visas savo galimybes ir tapti „Raptors“ pergalių „X faktoriumi“.

Patirtis. Svarstykles į „Nets“ klubo pusę sveriantys specialistai buvo vieningi – Bruklino ekipa turi daugybę patirties, krūva žaidėjų ne kartą rungtyniavo atkrintamosiose, tad tai taps lemiamu veiksniu. Šios komandos žaidėjai starto penkete yra pradėję 417-a atkrintamojo etapo mačų. Jie sužaidė 17 tūkstančių minučių.

Žvaigždės. „Nets“ komandoje – nemažai krepšinio žvaigždžių. Ekipa turi aukštaūgį Keviną Garnetą, visiems puikiai žinomą Paulą Pierce'ą, gynėjų grandyje darbuojasi Deronas Williamsas, Jose Johnsonas. Visą grietinėlę papuošia neabejotina garsenybę – talentų garsėjęs įžaidėjas Jasonas Kiddas, dabar užimantis trenerio postą.