D.Lillardas paskutinę sekundę užbaigė D.Motiejūno sezoną

Likus žaisti 0,9 sek. „Houston Rockets“ komandos atsarginių suolas kartu su Donatu Motiejūnu džiūgavo. Chandleris Parsonsas dvitaškiu išvedė klubą į priekį (98:96) ir „Rockets“ buvo belyginą NBA atkrintamųjų varžybų Vakarų konferencijos serijos rezultatą su „Portland Trail Blazers“.

D.Lillardas su sirena pražudė Hjustono klubą.<br>USA Today Sports nuotr.

2014-05-03 09:38, atnaujinta 2018-02-14 09:17

Tačiau jau greitai visas „Moda Center“ drebėjo iš euforijos. Po minutės pertraukėlės kairiajame aikštės krašte kamuolį sugriebęs „Trail Blazers“ įžaidėjas Damianas Lillardas švystelėjo tolimą metimą, o kamuolys negailestingai skrodė tinklelį – 99:98 (28:29, 28:29, 22:21, 21:19).

Mačo pabaigoje žibėjęs Dwightas Howardas liko be žado ir net negalėjo patikėti – „Rockets“ sezonas baigtas. Serijoje iki keturių pergalių didelių ambicijų šiemet nestokojusi Hjustono komanda pralaimėjo 2:4.

D.Howardas darė viską, kad „Rockets“ sezonas nesibaigtų. „Trail Blazers“ ketvirtojo kėlinio viduryje dar pirmavo 91:87, tačiau iniciatyvos ėmėsi D.Howardas. Jis pelnė 9 taškus iš eilės ir išvedė savo komandą į priekį 96:94.

Likus žaisti 39 sek. prancūzas Nicolas Batumas išlygino rezultatą (96:96). Lemiamai atakai „Rockets“ turėjo 28 sek. J.Hardeno metimas buvo netaiklus, bet laiku ir vietoje atsiradęs Chandleris Parsonsas sugriebė kamuolį puolime ir pelnė du lengvus taškus iš po krepšio likus žaisti vos 0,9 sek.

Bet netrukus sužibėjo 23 metų D.Lillardo žvaigždė, paskandinusi visą didelį „Rockets“ laivą.

Amerikietis iš viso pelnė 25 taškus (6/10 trit.), 30 pridėjo LaMarcusas Aldridge‘as (13 atk. kam.), po 12 – Robinas Lopezas ir Wesley Metthewsas.

„Rockets“ komandai J.Hardenas surinko 34, D.Howardas (11 atk. kam.) – 26, Ch.Parsonsas (12 atk. kam.) – 16, Jeremy Linas – 11 taškų.

D.Motiejūnas šiose rungtynėse, kaip ir visoje serijoje, nuo atsarginių suolo nepakilo.

Kitame etape „Trail Blazers“ susitiks su „San Antonio Spurs“ ir „Dallas Mavericks“ poros nugalėtoju.

Šeštosiose šių komandų rungtynėse „Mavericks“ šventė dramatišką pergalę 113:111 (34:26, 24:26, 18:29, 37:30) ir išlygino serijos rezultatą 3:3.