M.Lukauskis atvėrė „TonyBet“ duris į pusfinalį

Prienų „TonyBet“ komanda žengė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Prieniškiai išvykoje 84:79 (29:14, 16:19, 19:22, 20:24) nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2-0. Didžiąją mačo dalį dviženklę persvarą turėjusi „TonyBet“ komanda ketvirtajame kėlinyje turėjo pakovoti iš peties. „Juventus“ sugebėjo išlyginti ir net persverti rezultatą, tačiau paskutinę minutę labiau sekėsi svečiams.

May 8, 2014, 7:21 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 4:14 AM

„Juventus“: J.Hazellis 19, K.Petrukonis (7 atk. kam.), A.Viskontas (7 atk. kam.) 16, N.Barinovas 10, K.Sheardas 6, G.Matulis ir A.Matthewsas po 4, S.Kulvietis 2.

„TonyBet“: M.Lukauskis (8 atk. kam., 6 rez. perd,) 24, A.Valeika 14, L.Kisielius ir M.Linkevičius (6 atk. kam.) po 13, Ž.Janavičius (6 atk. kam., 7 rez. perd.) 11, V.Čepukaitis 9 .

Lyderis. Nugalėtojus į pergalę vedė Mindaugas Lukauskis. Jis per 35 su puse minutės pelnė 24 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo. Puolėjas sumetė 6 tritaškius iš 10.

Pirmasis mačas. Pirmosiose serijos iki dviejų pergalių rungtynėse „TonyBet“ iškovojo pergalę 88:70.

Pusfinalis. Pusfinalyje šios poros nugalėtoja žais su „Šiaulių“ arba Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais.

Rungtynės

„Juventus“: A.Viskontas, J.Hazellis, G.Matulis, A.Matthewsas, S.Kulvietis.

„TonyBet“: Ž.Janavičius, L.Kisielius, M.Lukauskis, A.Valeika, M.Linkevičius.

Rungtynės

1 min. Rungtynes tritaškiu pradėjo M.Lukauskis, išvesdamas svečius į priekį 3:0. 2 min. 4 taškus iš eilės pelnę prieniškiai pirmavo 7:2. 3 min. J.Hzellio dvitaškis sumažino skirtumą iki minimumo 6:7. 5 min. 9 taškus be atsako pelnę „TonyBet“ krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą (16:6).

7 min. Uteniškiai sumažino skirtumą iki 9 taškų, tačiau dvitaškį pelnęs V.Čepukaitis atstatė dviženklį Prienų ekipos pranašumą (21:10).

9 min. Prieniškiai ir toliau didino savo persvarą. Po dar vieno V.Čepukaičio dvitaškio skirtumas išaugo iki 17 taškų (29:12).

10 min. Po pirmojo kėlinio „TonyBet“ pirmavo 29:14.

Antrasis kėlinys

11 min. J.Hazellio tritaškis antrojo kėlinio pradžioje sumažino skirtumą iki 12 taškų (17:29). Keturis taškus be atsako pelnę uteniškiai mažino varžovų pranašumą iki 10 taškų (19:29).

12 min. Dar 2 taškus pelnę šeimininkai sumažino skirtumą iki vienženklio (22:29). Tačiau netrukus, 4 taškus iš eilės sumetę „TonyBet“ žaidėjai susigrąžino dviženklį pranašumą (22:34).

15 min. 5 taškus iš eilės pelnę svečiai padidino skirtumą iki 15 taškų (39:24).

16 min. Tuo pačiu atsakę uteniškiai vel grąžino 10 taškų skirtumą (29:39).

20 min. Po dviejų kėlinių „TonyBet“ ekipa pirmavo 45:33.

Trečiasis kėlinys

22 min. Trečiąjį kėlinį „TonyBet“ krepšininkai pradėjo 4 taškais iš eilė ir padidino skirtumą iki 16 taškų (49:33).

24 min. Įpusėjus trečiajam kėliniui „Juventus“ sumažino atsilikimą iki 13 taškų (39:52).

26 min. G.Matulis sumetė abu baudos metimus ir sumažino skirtumą iki 10 taškų (46:56), tačiau netrukus „Juventus“ pastangas tritaškiu nubraukė M.Lukauskis (59:46).

30 min. Po trijų kėlinių šeimininkai atsiliko 55:64.

Ketvirtasis kėlinys

33 min. „Juventus“ ketvirtąjį kėlinį pelnė 9 taškus be atsako ir pirmą kartą šiose rungtynėse išlygino rezultatą 64:64. Po K.Petrukonio dvitaškio šeimininkai pirmąkart išsiveržė į priekį 66:64.

34 min. L.Kisielius tritaškiu metimu persvėrė rezultatą prieniškių naudai 67:66. Netrukus K.Petrukonis vėl grąžino persvarą "Juventus" komandai 68:67.

35 min. M.Lukauskis tritaškiu išvedė į priekį „Juventus“, bet S.Kulvietis išlygino rezultatą (70:70). 36 min. Dar vieną tritaškį švystelėjęs M.Lukauskis vėl išvedė į priekį svečius (73:70).

38 min. Į J.Hazellio 2 taškus tolimu metimu atsakė M.Lukaiskis (76:72). Netrukus M.Linkevičius prasižengė prieš J.Hazellį, legionierius sumetė visus 3 baudos metimus ir sumažino skirtumą iki minimumo (75:76). 39 min. Į M.Lukauskio dvitaškį tuo pačiu atsakė K.Petrukonis (77:78).

40 min. Prasidėjus paskutinei minutei po L.Kisieliaus tritaškio svečiai turėjo 4 taškų pranašumą (81:77). Likus 20 sekundžių Ž.Janavičius įmetė vieną baudos metimą iš dviejų (77:82). K.Petrukonio dvitaškis sumažino skirtumą iki 3 taškų (79:82), tačiau mačą galingu dėjimu užbaigė L.Kisielius. "TonyBet" iškovojo pergalę 84:79.