D.Songailos šou priartino „Lietuvos rytą“ prie LKL finalo

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pergalingai pradėjo žygį link LKL finalo. Dramatiškose rungtynėse Dariaus Songailos vedama sostinės komanda 90:85 (18:20, 24:19, 25:26, 23:20) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

D.Songaila sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

May 9, 2014, 6:52 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 3:09 AM

Antrosios pusfinalio rungtynės vyks pirmadienį Kaune. Jei „Lietuvos rytas“ pateks į finalą, „Žalgiris“ pirmą kartą lygos istorijoje kovoje dėl LKL aukso liks už borto.

Permainingose rungtynėse dviženklę persvarą buvo susikrovusios abi komandos. Vis dėlto lemiamomis minutėmis mūšis vyko taškas į tašką.

Kai „Žalgiris“ mačo pabaigoje pirmavo 83:79, „Lietuvos rytas“ kilo į lemiamą šturmą ir spurtavo 8:0.

Keturis taškus iš eilės pelnė įspūdingai žaidęs D.Songaila, išvedęs šeimininkus į priekį (87:83). „Lietuvos rytas“ persvaros iš rankų daugiau nebeišleido.

Žvaigždė. Paskutinį kartą taip rezultatyviai D.Songaila žaidė prieš metus, kai atstovavo „Doneck“ komandai. 36 metų aukštaūgio statistika kalbėjo pati už save – 28 taškai (12/16 dvit., 4/5 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 34 naudingumo balai.

Dar trečiojo kėlinio viduryje puolėjas savo sąskaitoje turėjo 24 taškus. Vis dėlto puikiai žaidusiam D.Songailai pritrūko kvapo, todėl D.Adomaitis savo lyderį ant atsarginių suolelio turėjo vėsinti beveik iki ketvirtojo kėlinio pabaigos.

Į aikštę veteranas grįžo pramesdamas du metimus iš vidutinio nuotolio, o „Lietuvos rytas“ jau buvo už „Žalgirio“ nugarų. Vis dėlto būtent D.Songailos keturi taškais iš eilės lemiamo spurto metu išvedė Vilniaus ekipą į priekį.

Tendencija. Tik 2 kartus iš 11-os pirmąsias „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynes pralaimėjusi komanda serijoje vėliau džiaugėsi pergale. Tiesa, LKL finalo serijos vykdavo mažiausiai iki trijų pergalių.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – D.Songaila 28, R.Seibutis 15, M.Gecevičius 9, O.Cookas 8 (7 rez. perd.), S.Jelovacas ir S.Babrauskas po 6, J.Palaciosas 5, A.Kavaliauskas ir T.Lydeka po 4, Z.Dowdellas 3, G.Orelikas 2.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (8 atk. kam.), J.Dentmonas 13, R.Javtokas 12, M.Pocius 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), T.Klimavičius 8, A.Gudaitis ir V.Lipkevičius po 7, Š.Jasikevičius ir A.Milaknis po 5, V.Čižauskas 3.

Žiūrovai. Rungtynes pirmojoje eilėje stebėjo ir J.Kazlauskas. Lietuvos rinktinės strategas, kuriam kompaniją palaikė žmona Otilija, iš arti stebėjo, kaip grumiasi bendražygio nacionalinėje komandoje G.Krapiko ir buvusio auklėtinio D.Adomaičio treniruojamos komandos.

Buvusių komandos draugų kovą su varžovais iš Kauno stebėjo ir neseniai į Lietuvą grįžęs J.Valančiūnas. „Toronto Raptors“ aukštaūgiui sezonas baigėsi šią savaitę, kai Kanados klubas NBA atkrintamosiose varžybose pralaimėjo „Brooklyn Nets“ ekipai. Į Lietuvą J.Valančiūnas grįžo savo gimimo dieną, gegužės 6-ąją.

Nokdaunas. Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Dentmonas bandydamas blokuoti geroje padėtyje atsidūrusio R.Seibučio metimą nubloškė lietuvį keliu pataikydamas į galvą. R.Seibutis nesusižeidė, bet po epizodo nesupratęs amerikiečio skėsčiojo rankomis. Amerikiečiui skirta nesportinė pražanga. „Žalgirio“ legionierius bandė parodyti, kad keliu priešininkui pataikė netyčia.

Nenugalimi. „Lietuvos ryto“ komanda „Žalgirį“ šį sezoną nugalėjo visus tris kartus. Reguliariajame sezone vilniečiai namuose triumfavo 90:58, o išvykoje – 86:84. Istorija. Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo LKL čempionate „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ pusfinalyje susitiko vienintelį kartą. 1998 metais žalgiriečiai 2:0 užtikrintai įveikė vilniečius, o finale 3:1 nukovė Kauno „Atletą“. Tuomet Vilniaus klubas dar nebuvo tarp čempionato favoritų, o reguliariajame sezone buvo penktas. Mažajame finale vilniečiai laimėjo sostinės derbį prieš „Sakalus“.

Nuo kito sezono „Žalgiris“ su „Lietuvos rytu“ žaisdavo tik finaluose.

Tvarkaraštis. Antrosios pusfinalio rungtynės vyks pirmadienį Kaune (19 val.), o lemiamos, jei prireiks, trečiadienį Vilniuje (19 val.).

Varžovai. Kitame pusfinalyje savo priešininkų laukia Prienų „Tonybet“ komanda, užtikrintai 2:0 įveikusi Utenos „Juventus“. Ketvirtfinalyje tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir „Šiaulių“ lygybė – 1:1.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 90:85

Dvitaškiai: 31/56 (55 proc.) – 20/38 (53 proc.)

Tritaškiai: 3/8 (38 proc.) – 12/23 (52 proc.)

Baudų metimai: 19/26 (73 proc.) – 9/11 (82 proc.)

Rungtynių eiga:

1 min. LKL pusfinalio seriją taikliu metimu atidarė O.Cookas (2:0).

2 min. „Lietuvos rytas“ puolime žaidė neklysdamas. Po dvitaškį pridėjo G.Orelikas ir D.Songaila (6:2). Tuo tarpu žalgiriečių metimai skriejo pro šalį.

3 min. „Lietuvos ryto“ klubas karaliavo po žalgiriečių krepšiu. Po trečio puolime atkovoto kamuolio pratęsę išpuolį, sostinės krepšininkai laikėsi priekyje (8:4).

4 min. Vis dėlto „Lietuvos rytas“ sustojo, o iš lėto įsibėgėjęs „Žalgiris“ pelnė šešis taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 10:8.

6 min. D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės, nes „Žalgirio“ spurtas jau buvo nusitęsęs iki 9:0 (13:8). Vilniečių taškų badą nutraukė aikštėje tik ką pasirodęs J.Palaciosas, kuris realizavo vieną baudos metimą (9:13).

8 min. „Žalgiryje“ prasidėjus keitimams, skirtumas ėmė mažėti (15:12).

9 min. A.Gudaitis pelnė pirmuosius taškus, bet kitoje atakoje neišnaudojo puikios progos - prametė du kartus iš po krepšio. Tiesa, vilniečių klaidos leido Kauno klubui išlaikyti persvarą (17:14).

10 min. Likus 6 sek. po A.Kavaliausko dvitaškio iš po krepšio „Lietuvos rytas“ buvo atsidūręs priekyje (18:17), bet su sirena šaltakraujišką tritaškį pataikė Š.Jasikevičius, sugrąžinęs „Žalgiriui“ trapią persvarą – 20:18.

11 min. Antrasis ketvirtis prasidėjo efektinga „Žalgirio“ ataka. Pagavęs kamuolį ore jį į krepšį sugrūdo T.Klimavičius (22:18).

13 min. „Žalgiris“ pelnė 9-ąjį tašką iš eilės, o „Lietuvos rytas“ niekaip negalėjo atidaryti taškų sąskaitos. Svečiai pirmavo 26:18.

14 min. Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ žaidė lyg iš natų. Skirtumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (28:18).

R.Javtokas užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą ir išretino „Žalgirio“ priekinę liniją. O.Cookas baudų metimais aptirpdė Kauno ekipos pranašumą iki 22:31.

15 min. „Lietuvos rytas“ pajuto žaidimą. M.Gecevičius pataikė tritaškį, R.Seibutis pridėjo dvitaškį ir 11 taškų deficitą vilniečiai apkarpė iki 4-ių – 27:31. G.Krapikui neliko nieko kito, kaip tik prašyti minutės pertraukėlės.

17 min. „Lietuvos rytas“ jau alsavo „Žalgiriui“ į nugarą (31:33), bet antrąjį tritaškį pataikęs J.Dentmonas leido komandos draugams kiek atsikvėpti (36:31).

18 min. Trečiąją pražangą užsidirbo ir J.Palaciosas. Jį iškart pakeitė A.Kavaliauskas. Tuo tarpu aktyviai žaidęs A.Gudaitis pelnė 5-ąjį tašką (37:33). Kitoje aikštės pusėje D.Songaila pelnė 10-ąjį tašką (37:35).

19 min. Po 10 minučių pertraukos D.Songaila išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 40:39.

20 min. D.Songaila į pertrauką išėjo surinkęs 14 taškų, o „Lietuvos rytas“ po dviejų kėlinių pirmavo 42:39.

21 min. „Žalgiris“ trečiąjį kėlinuką pradėjo V.Lipkevičiaus tritaškiu, bet vilniečiai atsakė D.Songailos ir M.Gecevičiaus metimais iš vidutinio nuotolio – 46:42.

23 min. D.Songaila tęsė fantastišką žaidimą – pelnė jau 18-ąjį tašką, o po sudėtingo jo dvitaškio „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę persvarą (50:42).

24 min. Trečiajame kėlinyje „Žalgiriui“ taškus rinko tik V.Lipkevičius (44:50).

25 min. G.Krapikas vis dar nerado priešnuodžių nuo D.Songailos. Jo sąskaitoje jau buvo 20 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai.

26 min. „Žalgiris“ nenuleido rankų. Iš pradžių drąsiai tritaškį pataikė V.Čižauskas, o kitoje atakoje M.Pocius pelnė du taškus su pražangas. Komandas skyrė 4 taškai – 54:50.

27 min. T.Klimavičius įsismagino prie trijų taškų zonos. Du jo tolimi metimai apkarpė „Lietuvos ryto“ persvarą iki 56:59.

28 min. D.Songaila žaidė kaip geriausiais karjeros laikais – turėjo surinkęs 24 taškus. Bet nuovargis darė savo, todėl D.Adomaitis turėjo sodinti 36 metų puolėją ant suolo (60:56).

29 min. Aikštėje prasidėjo chaosas. Abi komandos dažnai klydo, dominavo labai greitas krepšinis. Tiesa, nekito tik skirtumas (62:58).

30 min. Paskutinę trečiojo kėlinio minutę J.Dentmonas sau būdingu tritaškiu išlygino rezultatą (65:65). Ketvirtis baigėsi galingu S.Babrausko dėjimu iš viršaus. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pirmavo 67:65.

31 min. „Žalgiris“ po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį. Tai tritaškiu padarė A.Milaknis (68:67).

32 min. Karatė stiliumi J.Dentmonas po krepšiu pasiuntė R.Seibutį į nokdauną. Keliu į galvą lietuviui pataikęs amerikietis buvo nubaustas nesportine pražanga. Vis dėlto vilniečiai jos maksimaliai neišnaudojo ir pirmavo 71:70.

34 min. Š.Jasikevičius tritaškiu buvo sugrąžinęs „Žalgiriui“ pranašumą (73:71), bet R.Seibutis žaibiškai išlygino, o netrukus ir persvėrė rezultatą (75:73).

35 min. „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ keitėsi rezultatyviomis atakomis, kurių vertė buvo trys taškai. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui svečiai pirmavo minimaliai – 79:78.

37 min. Likus žaisti 3,5 min. „Žalgiris“ ėmė stabilizuoti žaidimą. Patogiai įsitaisę pirmaujančiųjų vaidmenyje, kauniečiai perėmė iniciatyvą ir kontroliavo žaidimą (83:79).

39 min. Ilgai ant atsarginių suolo poilsiavęs D.Songaila į aikštę grįžo dviem netaikliais metimais iš vidutinio nuotolio, bet po O.Cooko perimto kamuolio būtent jis lengvu metimu išlygino rezultatą 83:83.

D.Songaila laisvas pramesti negalėjo. Likus žaisti kiek mažiau nei pusantros minutės puolėjas po J.Dentmono klaidos iš patogios situacijos išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (85:83).

40 min. Paskutinė minutė prasidėjo dar viena rezultatyvia ataka. O.Cooko mestas dvitaškis pašokinėjo ant lanko, bet galiausiai įkrito į krepšį. „Lietuvos rytas“ nebebuvo pasiekiamas per vieną metimą (87:83).

Likus žaisti 20 sek. J.Dentmonas prametė tolimą metimą. Prieš tai netaikliai iš toli atakavo P.Jankūnas. Galiausiai po krepšiu kamuolį atkovoję vilniečiai džiūgavo. O.Cookas pataikė vieną baudą ir „Lietuvos rytas“ likus 14 sek. pirmavo 88:83.

Š.Jasikevičius atsakė greitu dvitaškiu (85:88), bet iki rungtynių pabaigos liko vos 6,6 sek., o kamuolys buvo „Lietuvos ryto“ žaidėjų rankose. D.Adomaitis norėjo apsidrausti minutės pertraukėle.

M.Gecevičius nepaliko „Žalgiriui“ vilčių – pataikė abi baudas ir įtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę 90:85.