NBA – dar vienas galingas K.Duranto mačas ir lenko M.Gortato šou

„Washington Wizards“ komanda visiškai karaliavo po krepšiais, sumažindama varžovų pranašumą Rytų konferencijos pusfinalyje iki 2:3. Antradienio vakaro rungtynėse dominavusi „Wizards“ 102:79 (25:19, 20:19, 31:14, 26:27) sutriuškino „Indiana Pacers“ krepšininkus.

M.Gortatas sužaidė vieną geriausių karjeros mačų.<br>AP nuotr.

May 14, 2014, 8:05 AM, atnaujinta Feb 13, 2018, 11:43 PM

Jų žudiku tapo Marcinas Gortatas. 30 metų lenkas pelnė 31 tašką ir atkovojo šešiolika kamuolių. M.Gortatui šie rodikliai – itin svarbūs, nes krepšininkas antrą kartą karjeroje pasiekė tokį taškų skaičių ir anksčiau nebuvo atkovojęs tiek kamuolių atkrintamosiose.

„Wizards“ komanda po krepšiais sugriebė 62 kamuolius, o „Pacers“ - 23-is.

„Wizards” krepšininkai apie savo ambicijas pranešė antrajame kėlinyje, kai spurtavo 15:6 ir ilsėtis išėjo pirmaudami 45:38. Vėliau išvykoje žaidusi komanda skirtumą padidino iki 24-ių taškų, o ketvirtajame buvo pasiekę 30 taškų pranašumą.

„Pacers“ komandai itin sunkiai sekėsi, nes ji itin prastai kovojo dėl kamuolių. „Wizards“ po varžovų krepšiu nusiėmė aštuoniolika kamuolių, kai patys „Pacers“ žaidėjai tai padarė keturiskart.

„Wizards“: M.Gortatas (16 atk. kam.) 31, J.Wallas 27, B.Bealas (8 atk. kam.) 18.

„Pacers“: D.Westas 17, P.George'as 15, C.Copelandas ir L.Stephensonas po 9.

Kevinas Durantas dar kartą pademonstravo, kodėl yra naudingiausias NBA sezono žaidėjas. Nors nebuvo rezultatyviausias, būtent jis svariausiai prisidėjo prie „Oklahoma City Thunder“ komandos pergalės. „Thunder“ panaikino trylikos taškų deficitą ir 105:104 (25:34, 27:24, 28:28, 25:18) namuose palaužė „Los Angeles Clippers“ ekipą.

Dabar „Thunder“ Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:2.

„Thunder” komanda ketvirtajame kėlinyje rimtai paplušėjo, kai spurtavo ir pavojingai priartėjo prie varžovų. Likus žaisti keturias minutes J.Crawfordas pataikė tritaškį ir „Clippers“ tuomet pirmavo 101:88.

Tačiau tada „Thunder“ ekipa atgijo – R.Westbrookas pelnė dvitaškį iš po krepšio, K.Durantas – tris taškus, o netrukus sumetė ir baudų metimus – 94:101.

Likus žaisti pusantros minutės dvitaškį pridėjo ir S.Jacksonas – 97:101.

Tylą „Clippers“ nutraukė likus žaisti minutę, kai B.Griffinas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Tačiau „Thunder“ nesugebėjo nusiimti kamuolio po savuoju krepšiu ir Ch.Paulas pridėjo dar du taškus – 104:97.

„Thunder” komanda paprašė minutės pertraukėlės ir tada K.Durantas pademonstravo, kodėl jis yra MVP. Jis pataikė tritaškį, o netrukus pridėjo ir du taškus. Likus žaisti 18 sekundžių „Thunder“ atsilikinėjo 102:104.

Netrukus R.Westbrookas perėmė kamuolį. „Clippers“ aistruoliai susiėmė už galvų, kai patarąjį subaudavo Ch.Paulas. R.WEstbrookas stojo mesti trijų baudos metimų ir tai darė taikliai.

„Thunder“ pirmavo 105:104, Los Andželo komandai buvo likusios šešios sekundės ir per jas Ch.Paulas sugebėjo kartą suklysti.

R.Westbrookas pelnė 38 taškus, o K.Durantas prie pergalės prisidėjo dvigubu dviženkliu – 27-iais taškais ir dešimčia atkovotų kamuolių.

„Clippers“ rezultatyviausiai sužaidė B.Griffinas. Jis pelnė 24 taškus ir atkovojo 17-a kamuolių.

„Thunder”: R.Westbrookas 38, K.Durantas (10 atk. kam.), S.Adamsas 9.

„Clippers”: B.Griffinas (17 atk. kam.) 24, J.Crawfordas 19, Ch.Paulas (14 rez. perd.) 17