Paaiškėjo visi NBA Rytų ir Vakarų konferencijų finalo dalyviai

Dėl NBA čempionų žiedų liko varžytis keturios komandos. Po dvi stipriausias iš Rytų ir Vakarų konferencijų. Tai paaiškėjo po šeštųjų atkrintamųjų varžybų pusfinalių rungtynių Vašingtone bei Los Andžele.

May 16, 2014, 6:48 AM, atnaujinta Feb 13, 2018, 9:27 PM

Neišsprendė K.Duranto problemos

„Los Angeles Clippers“ taip ir neįminė naudingiausio sezono žaidėjo Kevino Duranto mįslės. O vėl rezultatyviai žaidęs MVP atvedė „Oklahoma City Thunder“ ne tik į pergalę Los Andžele 104:98 (16:30, 26:20, 30:22, 32:26), bet ir visoje serijoje 4:2.

K.Durantas įmetė 39 taškus (7/15 dvit., 5/8 trit.), sugriebė net 16 atšokusių kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Serijoje su „Clippers“ K.Durantas rinko vidutiniškai net 34,8 taško (47 proc. taiklumas), atkovojo 10,6 kamuolio ir atliko 5,6 rezultatyvaus perdavimo.

Pirmoje mačo pusėje blankiai žaidęs, bet po pertraukos atsitiesęs Russellas Westbrookas pridėjo 19 taškų (4/11 dvit., 0/4 trit.) ir 12 rezultatyvių perdavimų, Reggie Jacksono sąskaitoje – 14 taškų.

Pralaimėjusiems Chrisas Paulas surinko 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, Blake‘as Griffinas (8 atk. kam., 8 rez. perd.) įmetė 22, J.J.Redickas – 16 taškų.

Į Vakarų konferencijos finalą „Thunder“ pateko po metų pertraukos. Prieš dvejus metus Oklahomos klubas žaidė net NBA superfinale, o pakeliui į jį įveikė „San Antonio Spurs“ – varžovus, su kuriais ir vėl susitiks lemiamoje konferencijos serijoje.

Netvirtos namų sienos

Washington Wizards“ klubo namų sienos NBA atkrintamosiose varžybose niekada nebuvo tvirtos. Todėl nenuostabu, kad jos neišgelbėjo JAV sostinės ekipos sezono Rytų konferencijos pusfinalyje. Šeštosiose rungtynėse „Wizards“ 80:93 (23:29, 17:23, 23:19, 17:22) turėjo pripažinti „Indiana Pacers“ pranašumą ir serijoje nusileido rezultatu 2:4.

Per penkis atkrintamųjų varžybų mačus „Verizon Center“ arenoje „Wizards“ laimėjo tik kartą.

Šį sykį Vašingtono komandą nubloškė galingas „Pacers“ finišas. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 6 minutes lenkas Marcinas Gortatas dvitaškiu sušvelnino Indianos klubo persvarą iki 76:79.

Tačiau „Wizards“ penkias minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, o „Pacers“ atsakė spurtu 11:0 (90:76), kuris galutinai palaidojo Vašingtono krepšinio sezoną.

Nugalėtojams Davidas Westas surinko 29, Lance‘as Stephensonas (8 rez. perd.) – 17, Paulas George‘as – 12 taškų.

„Wizards“ gretose išsiskyrė 19 taškų surinkęs M.Gortatas, 16 pridėjo Bradley Bealas, 15 – Nene.

Į Rytų konferencijos finalą patekę „Pacers“ susitiks su „Miami Heat“. Pasikartojo praėjusių metų scenarijus.

REPORTERIS: narystės ES 20-mečio proga sveikinimai iš U. von der Leyen