„Lietuvos rytas“ pergale pradėjo Jungtinės lygos ketvirtfinalį

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Jungtinės lygos ketvirtfinalio rungtynių pradžioje dar jautė Kauno „Žalgirio“ kirtį į paširdžius LKL čempionato pusfinalyje, bet 26-ąjį gimtadienį mačo išvakarėse paminėjęs Martynas Gecevičius prikėlė vilniečius kovai. Pirmosiose ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse „Lietuvos rytas“ namuose 80:69 (12:22, 29:17, 17:14, 22:16) nugalėjo Liubercų „Triumf“ klubą.

Rungtynių akimirka.<br>V.Balkūno nuotr.

2014-05-17 16:00, atnaujinta 2018-02-13 20:13

„Lietuvos ryto“ komanda antrojo ketvirčio pradžioje atsiliko 15 taškų skirtumu, bet sugebėjo atsitiesti ir dar iki ilgosios pertraukos persvėrė rezultatą.

Po pertraukos kova vyko taškas į tašką, tačiau iniciatyva visą laiką priklausė „Lietuvos rytui“. „Triumf“ atkakliai priešinosi ir neleido vilniečiams nutolti, bet pavyti „Siemens“ arenos šeimininkų rusams taip ir nepavyko.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – M.Gecevičius 18, D.Songaila 16 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Palaciosas 14 (8 atk. kam.), S.Babrauskas ir G.Orelikas po 8, T.Lydeka 7, Z.Dowdellas 6, O.Cookas 3 (5 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Triumf“ – K.Landry 24 (6 atk. kam.), C.Higginsas 13, M.Rakovičius 12 (7 atk. kam.), V.Zariaženko 6, E.Voronovas 5, E.Vailevas 3, D.Kulainas ir A.Vichrovas po 2.

Spurtas. „Lietuvos rytas“ tarsi užmigęs pradėjo susitikimą. „Triumf“ buvo pasiruošę tokiai galimybei ir kirto Vilniaus klubui per LKL pusfinalio žaizdą. Tačiau šeimininkai negalėjo miegoti visas rungtynes. Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytą“ prikėlė M.Gecevičius. Kai „Triumf“ buvo pavojingai atitrūkę 27:12, M.Gecevičius paleido tris tritaškius iš eilės, prie galingo „Lietuvos ryto“ spurto 16:0 pridėjo 11 taškų bei persvėrė rezultatą (28:27).

Trauma. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje iš rikiuotės iškrito dar vienas „Lietuvos ryto“ krepšininkas. Skausmo perkreiptu veidu susiėmęs už kojos šalia aikštelės krito S.Babrauskas. Puolėjas negalėjo paeiti savo jėgomis ir sėdo ant atsarginių suolo. Tiesa, D.Adomaitis po mačo sakė, kad S.Babrauskui greičiausiai tik stiprus sumušimas ir vylėsi, kad krepšininkui nieko rimto nenutiko.

Žaizda. Trečiadienį „Lietuvos ryto“ krepšininkai patyrė skaudžiausią pralaimėjimą šį sezoną. Po dramatiškos kovos iki paskutinių sekundžių D.Adomaičio auklėtiniai LKL pusfinalyje nusileido Kauno „Žalgiriui“, pralaimėjo seriją 1:2 ir nepateko į lygos finalą.

Eurolyga. Jungtinė lyga – paskutinis galimas „Lietuvos ryto“ kelias Eurolygos link. Kaip vilniečiai gali laimėti kelialapį į Eurolygos atrankos turnyrą, skaitykite ČIA.

Motyvacija. „Taip, be abejo. Tai mums didelė motyvacija. Nebus lengva atsitiesti, bet stengsimės žaisti gerai ir gražiai baigti sezoną“, - kalbėdamas apie paskutinę galimybę patekti į Eurolygos atranką, sakė „Lietuvos ryto“ aukštaūgis J.Palaciosas.

Tvarkaraštis. „Lietuvos rytas“ namuose su „Triumf“ žais ir sekmadienį. Trečiasis serijos mačas trečiadienį vyks Liubercuose.

Statistika. „Lietuvos rytas“ – „Triumf“ 80:69

Dvitaškiai: 19/35 (54 proc.) – 25/45 (56 proc.)

Tritaškiai: 8/23 (35 proc.) – 2/9 (22 proc.)

Baudų metimai: 18/25 (72 proc.) – 13/17 (76 proc.)

Naudingumas: 96 – 76

Akis. LKL pusfinalyje akies traumą patyręs R.Seibutis Vilniaus komandai negalės padėti iki dviejų savaičių. Mače su „Triumf“ komandai taip pat negalėjo padėti A.Kavaliauskas ir E.Bendžius.

Gimtadieniai. Prieš susitikimą „Lietuvos ryto“ komanda su gimtadieniu sveikino snaiperį M.Gecevičių (26 m.) ir trenerio asistentą A.Gronskį (40 m.).

Sirgaliai. Palaikyti „Triumf“ į Vilnių atvyko dešimtis aistruolių.

Rungtynių eiga:

1 min. „Lietuvos rytas“, panašu, pirmosiomis minutėmis dar jautė „Žalgirio“ košmarą ir sunkiai pradėjo susitikimą – 0:6.

2 min. Kai „Triumf“ pabėgo į priekį 8:0, D.Adomaičiui nebeliko nieko kito, tik kaip budinti komandą minutės pertraukėle.

3 min. Pirmuosius vilniečių taškus prabėgus 2,5 min. pelnė G.Orelikas, pataikęs dvitaškį su pražanga (3:8).

6 min. Puolime įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ bandė ištirpdyti skirtumą, bet sėkmingai atakavo ir svečiai iš Rusijos – 9:14.

7 min. Vis dėlto 7 netaiklūs metimai iš 11 ir 4 klaidos neleido „Lietuvos rytui“ pavyti priešininkų. O pastarieji ėmė tolti ir įgijo dviženklę persvarą – 20:9.

10 min. S.Babrauskas tritaškiu nutraukė 4 minučių taškų badą (12:22), bet „Triumf“ neišleido dviženklio pranašumo (22:12).

12 min. Nuo pirmosios minutės iniciatyvą į savo rankas perėmę varžovai tęsė sėkmingą žaidimą ir antrojo kėlinuko pradžioje. „Triumf“ pavojingai didino skirtumą – 27:12.

13 min. „Lietuvos rytą“ žadino net tris iš eilės tritaškius pataikęs M.Gecevičius – 18:27. Kai tikslų metimą iš toli pridūrė ir S.Babrauskas, ištirpo beveik visa „Triumf“ persvara (24:27).

16 min. „Triumf“ įklimpo vilniečių gynyboje ir neberado kelių link krepšio. Tuo tarpu žaidimo skonį pajutęs „Lietuvos rytas“ tęsė įspūdingą spurtą (16:0) ir po M.Gecevičiaus baudų metimų pirmą kartą išsiveržė į priekį (28:27).

18 min. Keturias minutes taškų nepelnę „Triumf“ krepšininkai galiausiai atkuto puolime ir grasino vilniečiams susigrąžinti pranašumą (33:34).

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 41:39.

23 min. Po pertraukos kova aikštelėje vyko taškas į tašką. „Triumf“ turėjo keletą progų išsiveržti į priekį, bet svarstyklių į savo pusę taip ir nepersvėrė (45:45).

25 min. „Lietuvos rytą“ į priekį vedė M.Gecevičius. Jis jau buvo pelnęs 18 taškų. (50:47).

28 min. „Lietuvos rytui“ sunkiai sekėsi didinti skirtumą, bet galiausiai tai pavyko padaryti trečiojo kėlinuko pabaigoje. Po akrobatiško Z.Dowdello dvitaškio Vilniaus klubas įgijo rekordinį 9 taškų pranašumą (58:49).

30 min. „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinių pirmavo 58:53.

32 min. „Lietuvos rytas“ gynyboje sunkiai tvarkėsi su K.Landry. 19-a taškų turėjęs aukštaūgis daugiausiai prisidėjo prie to, kad „Triumf“ neleido Vilniaus komandai atitrūkti – 57:60.

35 min. Bandydamas blokuoti T.Lydekos metimą sunkiai nugarą susižeidė „Triumf“ gynėjas D.Kulaginas. Rusas sunkiai kilo nuo parketo ir atsarginių suolą pasiekė tik padedamas komandos draugų. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ įspėjus ketvirtajam kėliniui buvo priekyje 65:59.

36 min. „Lietuvos ryto“ komanda vėl buvo nutolusi apčiuopiama persvara (69:61), bet atsikvėpti niekaip neleido 24-ąjį tašką pelnęs K.Landry (69:64).

38 min. Likus žaisti 2 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 4 taškais – 73:69.

40 min. Lemiama minutė prasidėjo „Lietuvos rytui“ pirmaujant 75:69.  Po nesėkmingo rusų išpuolio vilniečiai atsakė dviem tiksliais Z.Dowdello baudų metimais, o G.Orelikas tritaškiu įtvirtino pergalę 80:69.