Lietuviai svetur: J.Mačiulio ir R.Kaukėno nesėkmės

Pirmoji savaitės diena užsienio klubuose žaidžiantiems Lietuvos krepšininkams nebuvo sėkminga. Pralaimėjimus patyrė ir Atėnų „Panathinaikos“ su Jonu Mačiuliu, ir Emilijos Redžo „Grissin Bon“ su Rimantu Kaukėnu.

Rolandas V.Eidvilas

2014-05-27 12:53, atnaujinta 2018-02-13 11:43

Sutriuškino. Graikijos lygos finale – lygybė. Pirmadienį Pirėjo „Olympiakos“ namie sutriuškino Atėnų „Panathinaikos“ komandą 89:64 ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:1.

Darniai žaidęs „Olympiakos“ nepaliko varžovams nė mažiausių vilčių. Šeimininkai dvikovą pradėjo spurtuodami 8:0, jau per pirmąjį kėlinį nutolo 29:12 ir ramiai sulaukė finalo sirenos.

Atėnų ekipos puolėjas Jonas Mačiulis žaidė 18 min. ir pelnė 8 taškus (2/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/1 baudos).

„Pirmajame kėlinyje mes visai nežaidėme ir rungtynių baigtis buvo nulemta, – sakė „Panathinaikos“ treneris Fragiskos Alvertis. – Šįkart varžovai buvo stipresni, bet dabar grįšime į mūsų areną ir kitos rungtynės bus visiškai kitokios“.

„Olympiakos“ didesniu skirtumu prieš „Panathinaikos“ klubą finale yra laimėjęs vos kartą. 1996 metais Pirėjo komanda pasiekė pergalę net 35 taškais 73:38.

Vėl lygu. Emilijos Redžo „Grissin Bon“ krepšininkams nepavyko savo aikštėje baigti Italijos lygos ketvirtfinalio serijos. Ketvirtose rungtynėse „Grissin Bon“ nusileido čempionės vardą ginančiai Sienos „Montepaschi“ komandai 81:85 ir serijos rezultatas tapo lygus 2:2.

Lemiamos penktosios rungtynės trečiadienį vyks Sienoje.

Permainingoje ketvirtojoje dvikovoje abiem komandoms buvo pavykę įgyti dviženklį pranašumą („Montepaschi“ – jau pirmomis minutėmis 13:2, 16:4, „Grissin Bon“ – trečiojo kėlinio pradžioje 59:49), bet paskutinis kėlinys vyko taškas į tašką ir tik pabaigoje truputį tikslesni buvo svečiai iš Sienos.

„Grissin Bon“ gynėjas Rimantas Kaukėnas į savo buvusios komandos „Montepaschi“ krepšį vėl mėtė labai netaikliai. Lietuvis žaidė 29 min. ir pelnė 8 taškus (2/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/4 baudų). Be to, jis atkovojo 5 kamuolius ir išprovokavo 7 pražangas.

Ketvirtfinalio serijoje R.Kaukėnas pelno tik 6,3 taško ir pataiko 22,9 proc. metimų (8/35). Reguliariajame sezone jis įmesdavo 12,1 taško ir pataikydavo 48,6 proc. metimų.

Suklupo. Pirmą pralaimėjimą nuo tada, kai tapo Eurolygos čempionu, patyrė Tel Avivo „Maccabi“ klubas. Izraelio lygos pusfinalio antrose rungtynėse „Maccabi“ krepšininkus ant žemės nuleido Eilato „Hapoel“ komanda, savo aikštėje įveikusi naujuosius Eurolygos čempionus 81:71.

„Hapoel“ išlygino serijos rezultatą 1:1. Pusfinalyje kovojama iki trijų pergalių.

„Nuostabu įveikti Eurolygos čempionus, bet mums „Maccabi“ yra eilinė komanda. Esame pasirengę kovoti ir kitose rungtynėse“, – pareiškė „Hapoel“ puolėjas Terrico White‘as.

Pirmadienio rezultatai

Graikijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Pirėjo „Olympiakos“ – Atėnų „Panathinaikos“ 89:64 (G.Printezis 18, B.Dunstonas ir V.Spanoulis po 12/L.Maurokefalidis 19, D.Diamantidis 12, J.Mačiulis 8, 18min.; serija 1:1).

Mačo dėl 3-osios vietos antrosios rungtynės. Salonikų PAOK – Atėnų „Panionios“ 81:63 (2:0). Italijos lyga. Ketvirtfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (R.Kaukėnas 8, 29 min., 2/10 metimų, 5 atk.kam., 7 išpr.praž.) – Sienos „Montepaschi“ 81:85 (serija 2:2).

Prancūzijos lyga. Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Nansi SLUC – Strasbūro SIG 57:62 (serija 2:2), Dižono JDA – Limožo CSP 79:73 (2:2).

Izraelio lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Eilato „Hapoel“ – Tel Avivo „Maccabi“ 81:71 (serija 1:1).