Jungtinės lygos pusfinalio starte - „Lietuvos ryto“ nesėkmė

Snaiperių fiesta paženklintas Jungtinės lygos pusfinalio startas Vilniaus „Lietuvos rytui“ baigėsi nesėkme. Trečiadienį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Rusijoje stojo į dvikovą su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ krepšininkais. Be Renaldo Seibučio, Eimanto Bendžiaus bei Antano Kavaliausko žaidęs „Lietuvos rytas“ intrigą išlaikė iki pat pabaigos, bet pralaimėjo 81:87 (19:25, 25:20, 12:18, 25:24).

Rungtynių akimirka.<br>Jungtinės lygos nuotr.

2014-05-28 18:41, atnaujinta 2018-02-13 10:26

Serijoje iki trijų pergalių Rusijos klubas pirmauja 1:0.

Blyksnis. Tritaškiu rungtynes pradėjęs Martynas Gecevičius varžovams kėlė tikrą galvos skausmą. „Lietuvos ryto“ krepšininkas per pirmąjį kėlinį pelnė 14-a taškų. Jis pataikė keturis tritaškius iš penkių. Antrajame kėlinyje jis buvo prižiūrimas akylai, tad taškų nepridėjo. Po didžiosios pertraukos M.Gecevičius vėl pabudo. Jis iš viso pelnė 23 taškus. Tarp jų – tritaškis likus žaisti 20 sekundžių iki mačo pabaigos, kai „Lietuvos rytas“ priartėjo 81:83. Iš viso M.Gecevičius metė vienuolika tritaškių ir pataikė septynis.

Snaiperiai. Pirmoji rungtynių pusė buvo gausi tritaškių metimų. Juos mėtė abi komandos. „Nižnij Novgorod“ pataikė devynis tritaškius iš septyniolikos (53 proc.). Vilniaus komanda – aštuonis tritaškius iš dvylikos (67 proc.). Rusijos klubas per mačą pataikė penkiolika tritaškių iš 33-ių (45 proc.). Vilniaus „Lietuvos rytas“ atliko 23-is tolimus metimus ir pataikė dvylika (52 proc.).

Mačas. Antrasis pusfinalio serijos mačas Rusijoje vyks gegužės 29 dieną – ketvirtadienį – 18 val. 30 min.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 23, J.Palaciosas (13 atk. kam.) 18, D.Songaila 16, O.Cookas (10 rez. perd.) 9, G.Orelikas 6, Z.Dowdellas 4, S.Jelovacas 3, T.Lydeka 2.

„Nižnij Novgorod“: T.Rochestie 17, D.Thompsonas 15, S.Antonovas 14, J.Baburinas 11, P.Korobkovas 10, P.Gubanovas ir V.Paninas po 8, V.Ivlevas 2.

„Nižnij Novgorod“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 14/29 (48 proc.) - 14/36 (39 proc.)

Tritaškiai: 15/33 (45 proc.) - 12/23 (52 proc.)

Baudų metimai: 14/16 (88 proc.) - 17/18 (94 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 30

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 20

Klaidos:  13 - 10

Parklupdė. „Nižnij Novgorod“ krepšininkai ketvirtfinalyje tėškė antausį Rimui Kurtinaičiui, kai seriją iki trijų pergalių laimėjo „sausai“. Maskvos srities „Chimki“ buvo įveikta 3:0. Be pralaimėjimų ketvirtfinalio seriją užbaigė ir „Lietuvos rytas“, nugalėjęs Liubercų „Triumf“ ekipą.

Ateitis. Kitame pusfinalyje grumiasi Kazanės „Uniks“ ir Maskvos CSKA krepšininkai.

Rungtynės.

1 min. Ginčo kamuolį atsikovojo šeimininkai ir jie iškart pelnė du taškus. D.Songailos atsakymas buvo neigiamas ir netrukus šeimininkai išsiveržė 5:0.

2 min. Prie komandos draugų prisidėjo P.Gubanovas - 7:0. Galiausiai Vilniaus klubo tylą nutraukė J.Palaciosas, bet užtai jis ir ekipos draugai buvo nubausti tritaškiu - 10:2.

3 min. Pirmąjį tolimą metimą pataikė M.Gecevičius - 5:10. Varžovai per kitą ataką nepataikė ir O.Cookas pridėjo tritaškį - 8:10.

4 min. M.Gecevičius pataikė dar vieną tritaškį ir „Lietuvos rytas“ išsiveržė 11:10, tačiau varžovai taip pat atsakė tolimu metimu - 13:11.

5 min. Įpusėjus kėliniui po P.Gubanovo baudos metimų šeimininkai pirmavo 15:14.

7 min. „Nižnij Novgorod“ klubas pirmavo 20:16.

8 min. M.Gecevičius pataikė dar vieną tritaškį ir vilniečiai priartėjo 19:20. Netrukus O.Cookas perėmė kamuolį, bet M.Gecevičius padarė klaidą. Į tai šeimininkai reagavo tritaškiu - 22:20.

9 min. Pirmąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 25:19.

11 min. M.Gecevičius kėlinį pradėjo netaikliu metimu. T.Rochestie jam parodė, kaip mesti sėkmingai - 28:19. Netrukus taškais prisidėjo S.Jelovacas - 22:28.

12 min. Kai T.Lydeka gavo kamuolį, jis sužaidė užtikrintai ir sumažino skirtumą, tačiau D.Thompsonas į tai reagavo tritaškiu - 31:24.

13 min. Po D.Songailos dvitaškio svečiai atsilikinėjo 26:33.

15 min. Įpusėjus antrajam kėliniui po O.Cooko tritaškio vilniečiai atsilikinėjo 31:37, tačiau varžovai ir vėl pataikė tolimą metimą - 40:31. Netrukus O.Cookas vėl pataikė iš toli - 34:40.

16 min. J.Palaciosas užtikrintai sužaidė po krepšiu - 36:40.

17 min. Jis pridėjo dar du taškus ir „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo vos dviem taškais. Netrukus D.Songaila rezultatą išlygino - 40:40.

18 min. Kai D.Chvostovas nepataikė tritaškio, lietuviai nesugebėjo atsikovoti kamuolio po savuoju krepšiu ir netrukus V.Paninas pataikė tritaškį - 43:40.

19 min. Į didžiąją pertrauką pirmaudami išėjo šeimininkai - 45:44.

21 min. D.Songaila persverė rezultatą - 46:45.

22 min. O.Cookas mėgino pridėti tris taškus, bet buvo netaiklus. Tačiau ir varžovai nepataikė.

23 min. Tylą nutraukė J.Baburinas, pelnęs tris taškus - 48:46.

24 min. Kai T.Rochestie pataikė dvitaškį, šeimininkai pirmavo 50:48.

25 min. Prabilo ilgai tylėjęs M.Gecevičius, pataikęs tritaškį, bet T.Rochestie atsakė tuo pačiu - 53:51.

26 min. J.Palaciosas pademonstravo, kad turi jėgos, kai dėjo į krepšį - 53:53. Koks buvo S.Antonovo atsakas? Tritaškis - 56:53.

27 min. J.Palaciosas vėl mažino skirtumą - šįkart baudų metimais - 55:56.

28 min. P.Korobkovas ir J.Baburinas pridėjo taškų ir „Nižnij Novgorod“ pirmavo 60:56.

29 min. „Nižnij Novgorod“ po trijų kėlinių pirmavo 63:56.

31 min. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo M.Gecevičiaus tolimu metimu, kuris buvo taiklus - 59:63.

32 min. Netrukus taškus pridėjo Z.Dowdellas (61:63), bet D.Thompsonas taikliai metė du baudų metimus - 64:61.

34 min. Z.Dowdellas dvitaškiu priartino savo ekipą - 68:69. Šeimininkai nutolo, kai T.Rochestie pataikė du baudų metimus - 71:68.

35 min. D.Thompsonas pergudravo svečius - 73:68.

36 min. Po S.Antonovo metimo šeimininkai pirmavo 74:70. Netrukus D.Songaila pataikė du taiklius baudų metimus - 72:74.

37 min. „Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą, bet S.Antonovas pataikė tolimą metimą - 77:74.

38 min. Po D.Songailos metimo vilniečiai atsilikinėjo 76:77, bet šeimininkai ištampė D.Adomaičio gynybą - 79:76.

39 min. O.Cookas nepataikė iš po krepšio, bet J.Palaciosas atkovojo kamuolį ir mesdamas privertė prasižengti varžovą. Pirmoji bauda buvo taikli, antroji - taip pat - 77:79. D.Chvostovas pelnė du taškus - 81:77. G.Orelikas mėgino komandą sugrąžinti tritaškiu, bet buvo netaiklus.

Netrukus prie baudų metimo linijos stojo D.Thompsonas ir jis mėtė taikliai - 83:77. D.Adomaitis prašė minutės pertraukėlės. M.Gecevičius tritaškiu intrigą atgaivino - 80:83. (liko žaisti 23 sek.). Per kitą vilniečių ataką D.Songaila ir J.Palaciosas nepataikė iš po krepšio. Vilniaus komandos žaidėjai nuleidę galvas judėjo savo krepšio link, kai baudų mesti ėjo S.Antonovas.

„Nižnij Novgorod“ mačą laimėjo 87:81.