S.Ibakos prakeiksmą nutraukę „Spurs“ – prie NBA superfinalo

Po dviejų nesėkmių Oklahomoje į savo areną grįžę „San Antonio Spurs" krepšininkai varžovams kirto iš peties. NBA Vakarų konferencijos finalo penktosiose rungtynėse „Spurs" namie 117:89 (32:32, 33:23, 29:19, 23:15) sutriuškino „Oklahoma City Thunder" ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:2.

T.Duncanas pelnė 22 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.<br>AFP/Scanpix nuotr.

May 30, 2014, 8:24 AM, atnaujinta Feb 13, 2018, 9:17 AM

Abi komandos šioje serijoje laimi visas namų rungtynes. „Spurs“ tai daro vidutiniškai net 26,7 taško skirtumu.

„Spurs“ prieš „Thunder“ šį sezoną dar nebuvo laimėję nė vienerių rungtynių iš šešerių, kuriose dalyvavo Ispanijos pilietybę turintis Kongo puolėjas Serge‘as Ibaka.

Oklahomoje netikėtai anksti po traumos grįžęs ir po krepšiu dominavęs aukštaūgis San Antonijuje nublanko – pasižymėjo tik 6 taškais ir 2 atkovotais kamuoliais.

S.Ibakos mįslę „Spurs“ treneris Greggas Popovičius išsprendė į starto penketą leisdamas iš toli pataikantį puolėją Mattą Bonnerį ir taip atitraukdamas „Thunder“ priekinės linijos žaidėją toliau nuo krepšio.

Lyg ant sparnų puolime žaidę „Spurs“ jau po dviejų kėlinių pirmavo dviženkliu skirtumu (65:55). Po pertraukos šeimininkų pranašumas tik dar labiau išaugo, todėl ketvirtajame kėlinyje abu treneriai leido pasireikšti mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams.

Nugalėtojams T.Duncanas (12 atk. kam.) pelnė 22 taškus, E.Ginobili (6 rez. perd.) 19, K.Leonardas (7 atk. kam.) ir D.Greenas po 14, B.Diaw (6 atk. kam.) 13, T.Parkeris (6 rez. perd.) 12.

Svečių ekipą tempė tik K.Durantas ir R.Westbrookas. Pirmasis surinko 25 taškus ir atkovojo 5 kamuolius, o antrasis pelnė 21 tašką ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. R.Jacksonas pridėjo 11 taškų.

Šeštosios serijos rungtynės šeštadienį vyks Oklahomoje.