Dvidešimtmečiai pergalingai žygiuoja Europos čempionate

Antrajame ketvirtyje Vengrijos krepšininkai neleido įsismaginti lietuviams, palikę jiems tik 1 taško persvarą (25:26, 6min.). Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi rinkti taškus, tiek dvitaškiai, tiek tolimi metimai lėkė pro šalį, o tuo pasinaudoje vengrai išlygino rezultatą (28:28, 3 min.). Varžovai pristabdė Lietuvos ekipos puolimą, tačiau patys neišnaudojo savo progų. Po Mariaus Grigonio tolimo metimo lietuviai vėl buvo priekyje 31:28, persvarą dar padidino Donato Tarolio dvitaškis (35:28, 1min.). Lietuvių spurtą iki didžiosios pertraukos užbaigė Luko Lekavičiaus taiklūs baudų metimai ir Justo Tamulio tritaškis. Pasibaigus pirmajai susitikimo daliai Lietuvos komanda pirmavo 40:33.

Kitas rungtynes lietuviai žais šeštadienį.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.

Jul 12, 2014, 1:32 AM, atnaujinta Feb 12, 2018, 1:07 AM

Po didžiosios pertraukos vengrai toliau neleido atsipalaiduoti Lietuvos komandai, tačiau jiems nepavyko perlaužti rungtynių eigos savo naudai, o kelios sėkmingos lietuvių atakos leido lietuviams pirmauti dviženkliu skirtumu (52:41, 3min.). Vengrijos rinktinė buvo sumažinusi skirtumą iki vienženklio skaičiaus, tačiau neilgam. Po 30 minučių lietuviai pirmavo 56:46.

Paskutiniame kėlinyje Lietuvos rinktinė nemažino tempo ir didžiąją laiko dalį išlaikė 9-10 taškų persvarą. Likus žaisti 2 minutėms vengrai buvo pavojingai priartėję (60:65), bet tuomet lietuviai spurtavo ir neatidavė varžovams pergalės.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinės gretose buvo Donatas Tarolis, pelnęs 20 taškų (9 atk.kam.). 13 pridėjo Marius Grigonis, 12 – Tomas Dimša.

Kitas rungtynes lietuviai žais šeštadienį (07.12) su Didžiosios Britanijos rinktine. Lietuva A grupėje kovoja su Latvijos, Vengrijos, Graikijos ir Didžiosios Britanijos krepšininkais.

„Nauja diena“: kaip JAV įvertino V. Putino provokaciją perbraižyti sienas?