Lietuvos moterų krepšinio ateitis - Europos užkaboriuose

Po keturių pergalių - keturi pralaimėjimai ir sužlugusios viltis susigrąžinti vietą tarp geriausių Europos jaunimo (iki 20 m.) rinktinių. Lietuvos merginų rinktinė B pakopos varžybose Sofijoje sekmadienį po tragiškos antrosios mačo dalies pralaimėjo Portugalijai - 42:62 (15:12, 10:11, 9:24, 8:15).

Lietuvos rinktinės lyderė - R.Mizgerytė.<br>FIBA-Europe nuotr.

Jul 12, 2014, 9:12 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 12:44 AM

Likus vienam turui lietuvės jau neturi galimybių pakilti iki trečiosios vietos, kuri suteikia teisę kitąmet žaisti A pakopos varžybose.

12 taškų pelnė Justina Matuzonytė (8 atkovoti kamuoliai), 7 - Justina Kraujūnaitė, po 6 - Greta Tamašauskaitė ir Gintarė Jasiunskaitė.

Ttenerių Ričardo Maceinos ir Remigijaus Bardausko auklėtinės lemiamas rungtynes pradėjo sėkmingai ir pirmąsias penkias žaidimo minutes neleido varžovėms pelnyti taškų (6:0). Tačiau vėliau puolime stabtelėjo, todėl baigiantis ketvirčiui varžovėms pavyko išlyginti rezultatą (6:6, 2 min.). Per likusį laiką kiek tiksliau žaidusios lietuvės išsiveržė į priekį (15:12).

Antrajame ketvirtyje žaidimo svarstyklės krypo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę. Dažnai keitėsi pirmaujanti ekipa, todėl intrigos netrūko. Įpusėjus kėliniui, po G.Tamašauskaitės tolimo metimo nedidelę persvarą turėjo lietuvės (22:19). Iki didžiosios komandos sunkiai rinko taškus, bet pranašumą išlaikė Lietuvos merginos - 25:23.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 3 minutes, lietuvės dar pirmavo 4 taškais (30:26), tačiau netrukus varžovės rezultatą išlygino (30:30). Vėliau Portugalijos merginos kelias atakas užbaigė sėkmingai ir perėmė iniciatyvą (37:32). Iki ketvirčio pabaigos lietuvės nerado kelių link varžovių krepšio, o įsibėgėjusios portugalės dar labiau nutolo - 50:34.

Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos rinktinės bėdos tęsėsi, daug metimų skriejo pro šalį. Tai leido Portugalijos komandai kontroliuoti situaciją ir diktuoti savo sąlygas. Likus žaisti 5 minutes, varžovės turėjo 16 taškų pranašumą (56:40), todėl likęs laikas buvo daugiau formalumas.

Kitose šeštadienį jau pasibaigusiuose aštuntojo turo rungtynėse lydere tapusi Vengrija 79:56 sutriuškino Didžiosios Britanijos komandą, o Bosnijos ir Hercegovinos komanda 50:68 pralaimėjo Vokietijos krepšininkėms.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Vengrija 8 7 1 609:461 15

2. Vokietija 8 7 1 562:426 15

3. Portugalija 8 6 2 516:405 14