D. Sabonis prametė lemiamą metimą iš po krepšio

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė Vilniuje sužaidė paskutines kontrolines rungtynes. Sauliaus Štombergo auklėtiniai Vilniuje antrą kartą jėgas išbandė su Latvijos bendraamžiams ir nusileido jiems 69:68 (20:26, 10:18, 21:18, 17:7).

D.Sabonio metimas būtų išplėšęs pergalę.<br>V.Balkūno nuotr.

Jul 19, 2014, 2:26 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 9:03 PM

Tai buvo pirmasis lietuvių pralaimėjimas kontrolinių rungtynių cikle, rašo LKF.

Pirmoje rungtynių dalyje sėkmingiau ir tiksliau žaidė Latvijos krepšininkai, norėję atsirevanšuoti šeimininkams už vakarykštį pralaimėjimą. Pirmąjį ketvirtį svečiai laimėjo 6 taškų skirtumu, antrajame latviai kontroliavo žaidimą ir tik dar labiau padidino savo persvarą. Prasidėjus didžiajai pertraukai ekipas skyrė 14 taškų (44:30).

Antroje susitikimo dalyje Lietuvos komanda suaktyvino žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje ir nebeleido varžovams diktuoti savo sąlygų. Ypač sėkmingai šeimininkai sužaidė paskutinį ketvirtį, kurį laimėjo 17:7, tačiau pergalei pritrūko vieno taiklaus metimo.

Lietuvos krepšininkai šiame mače atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17-12), mažiau klydo (14-18) ir taikliau atakavo krepšį. Rezultatyviausias Lietuvos komandoje buvo Margiris Normantas, pelnęs 14 taškų, 13 pridėjo Martynas Varnas.

D.Sabonis per 27 minutes pasižymėjo 5 taškais (2/4 dvit., 1/2 baud.) ir atkovojo 2 kamuolius. Prieš rinktinės lyderį varžovai dažniausiai dvigubindavo, o kartais ir trigubindavo gynybą.

Lietuva: M.Normantas 14, M.Varnas 13, R.Miniotas ir L.Birutis po 9, J.Vazalis 6, D.Sabonis 5.

Europos čempionatą Konijoje (Turkija) Lietuvos U18 vaikinų rinktinė pradės liepos 24 d. rungtynėmis su Prancūzija. Be jos B grupėje lietuviams teks kautis su Anglijos ir Kroatijos bendraamžiais.