D. Sabonį sustabdę italai skėlė antausį Lietuvos jauniams

D.Sabonis pelnė devynis taškus.<br>V.Balkūno nuotr. iš archyvo

Jul 29, 2014, 5:11 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 4:05 PM

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) krepšinio rinktinei – dar vienas antausis. Po pralaimėjimo latviams Europos čempionate atsigauti mėginę Sauliaus Štombergo auklėtiniai ir vėl suklupo. Antrojo etapo E grupėje Lietuvos rinktinė 61:64 (20:13, 11:15, 12:18, 17:18) pralaimėjo bendraamžiams iš Italijos. Pastariesiems pavyko sulaikyti lyderį Domantą Sabonį. Jis pelnė 9 taškus ir atkovojo septynis kamuolius.

Tik M.Varnas Lietuvos rinktinėje pasiekė dviženklę taškų sumą – jis pelnė vienuolika taškų.

Iki rungtynių su italais D.Sabonio statistika buvo tokia: lietuvis vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 16,8 taško, atkovodavo 12,3 kamuolio ir atlikdavo 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

Statistika.

Lietuvos rinktinė: M.Varnas – 11, D.Sabonis (7 atk. kam.) 9 , T.Zdanavičius (7 atk. kam.) ir K.Žemaitis po 8, J.Svambaris ir R.Miniotas po 6, R.Žuklevičius ir L.Birutis po 5, T.Paliukėnas 3.

Italijos rinktinė: F.Mussini 23, D.Flaccadori 22, C.Nwohuocha – 5, A.Picarelli – 3, A.Navarini, L.Severini, R.Rossato, A.Spera ir R.Cattapanas po 2, A.Cacace 1.

Šansas. Trečiadienį lietuviai žais dėl išlikimo su Lenkijos komanda. Nugalėjusi ekipa bus ketvirta ir žengs į kitą etapą.

Kova

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui lietuviai Pirmavo 54:48, bet F.Mussini dukart veržėsi po krepšiu ir abu kartus pelnė taškus, skirtumą sumažindamas iki 52:54. Sužaidus porą minučių po D.Sabonio dvitaškio lietuviai pirmavo 58:52.

Kai iki mačo pabaigos liko žaisti minutę ir 23 sekundes, D.Flaccadori atakavo iš vidutinio nuotolio ir išlygino rezultatą – 58:58.

Netrukus D.Sabonis persvėrė rezultatą – 60:58. Likus žaisti 20 sekundžių R.Žuklevičius prarado kamuolį ir netrukus F.Mussini stojo prie baudų metimo linijos. Italai išsiveržė 63:60.

Greitai prie baudų metimo linijos stojo T.Paliukėnas, bet jis pataikė vos vieną metimą – 61:63.

Likus žaisti šešias sekundes baudas metė D.Flaccadori. Pirmasis metimas buvo netaiklus, bet antrąjį jis pataikė – 64:61.

S.Štombergas iškart paprašė minutės pertraukėlės. Paskutinį tritaškį metė R.Žuklevičius, bet jis buvo labai netaiklus.

Kirtis. Lietuvos krepšinio rinktinė dvikovas E grupėje pradėjo nesėkmingai, kai netikėtai 76:78 pralaimėjo Latvijos komandai. Tai buvo antroji lietuvių nesėkmė Europos jaunių čempionate.

Startas. Čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo B grupėje, kur iškovojo dvi pergales. Lietuviai starte 75:72 palaužė prancūzus, o vėliau 77:61 nugalėjo anglus. Sauliaus Štombergo auklėtiniai neišvengė ir nesėkmės – ekipa 66:89 pralaimėjo grupės lyderei Kroatijos komandai.