Venesuelos krepšininkai tapo Pietų Amerikos čempionais

Pietų Amerikos vyrų krepšinio čempione tapo Venesuelos rinktinė. Namie žaidę venesueliečiai turnyro finale įveikė Argentinos komandą 74:65. Bronzos medalius iškovojo brazilai, mažajame finale pranokę Urugvajaus krepšininkus 66:61. Keturios geriausios Pietų Amerikos komandos pateko į kitų metų Amerikos čempionatą, kuriame bus kovojama dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Jul 29, 2014, 1:43 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 4:12 PM

Į Margaritos saloje (Venesuela) vykusį turnyrą dvi galingiausios žemyno krepšinio valstybės Argentina ir Brazilija atsiuntė antrąsias komandas. Geriausi argentiniečių ir brazilų krepšininkai liko namie ir jau pradėjo rengtis pasaulio pirmenybėms.

Tuo pasinaudojo Pietų Amerikos čempionato šeimininkai. Jie laimėjo visas grupės etapo rungtynes, pusfinalyje palaužė Braziliją 66:65, o finale įveikė ir Argentiną 74:65.

Venesuelos rinktinėje labiausiai žibėjo „Toronto Raptors“ gynėjas Greivisas Vasquezas, finale pelnęs 24 taškus ir išrinktas naudingiausiu pirmenybių krepšininku.

G.Vasquezas turnyre buvo vienintelis NBA lygos žaidėjas.

Rezultatyviausiu čempionato krepšininku tapo urugvajietis Mauricio Aguiaras, pelnydavęs 16,4 taško. G.Vasquezas įmesdavo 15,2 taško ir užėmė antrąją vietą.

Venesuelos rinktinė žemyno čempione tapo antrąjį kartą. Pirmą sykį venesueliečiai triumfavo 1991 metais, kai varžybos irgi vyko jų šalyje.

Daugiausia kartų Pietų Amerikos pirmenybių aukso medalius laimėjo Brazilijos (18) ir Argentinos (13) rinktinės. Pietų Amerikos čempionatas. Finalas. Venesuela – Argentina 74:65. Dėl 3 vietos. Brazilija – Urugvajus 66:61. Dėl 5 vietos. Paragvajus – Čilė 75:49. Dėl 7 vietos. Ekvadoras – Peru 90:63.