Lietuvos rinktinė antrą kartą palaužė gruzinus

Lietuvos rinktinė kontrolinėse rungtynėse neklumpa. Trečiadienį Vilniuje lietuviai 81:54 (18:14, 15:12, 29:15, 19:13) antrą kartą nugalėjo gruzinus. Kaip ir pirmosiose rungtynėse persvara – solidi. Tačiau šis mačas buvo kietesnis ir net pareikalavo kraujo.

2014-07-30 18:39, atnaujinta 2018-02-11 15:25

Lietuva: D.Lavrinovičius 17, D.Motiejūnas (12 atk. kam.) 12, D.Gailius ir Š.Vasiliauskas po 9, M.Pocius, K.Lavrinovičius, A.Gudaitis po 6, A.Juškevičius 5, M.Kuzminskas ir A.Kavaliauskas po 2.

Gruzija: Z.Pačulija 18, B.Burdžanadzė ir T.Šengelija po 7, G.Cincadzė 6, V.Sanikidzė ir B.Ležava po 5, O.Pchakadzė ir L.Pacacija po 3.

Pataikymas. Tritaškiai: Lietuva 6/17 (35,3 proc.) - Gruzija 4/21 (19 proc.), dvitaškiai: Lietuva 23/39 (59 proc.) - Gruzija 15/24 (35,7 proc.), baudos: Lietuva 17/22 (77,3 proc.) - 12/17 (70,6 proc.).

Atkovoti kamuoliai. Lietuviai pralaimėjo kovą po krepšiu 34 - 39. 19 kamuolių varžovai nusiėmė puolime.

Kraujas. Šiose rungtynėse pirmą kartą šią vasarą aikštėje pasirodė Mantas Kalnietis. Tačiau pagrindinio Lietuvos rinktinės įžaidėjo pasirodymas truko neilgai. Vos 4 minutes sužaidęs M.Kalnietis rinktinės medikų buvo išvestas iš aikštės. Po susidūrimo su Z.Pačulija jam buvo praskelta galva, pasipylė kraujas. Jis buvo išvežtas į ligoninę susiūti žaizdą.

Per 4 minutes įžaidėjas taškų pelnyti nespėjo, jis atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, kartą suklydo.

Nežaidė. Šiose rungtynėse nežais Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, traumuoti Simas Jasaitis ir Žygimantas Janavičius.

Rungtynės. Lietuvos rinktinė laimėjo abejas jau žaistas draugiškas rungtynes. Pirmajame mače lietuviai 93:74 nugalėjo latvius, o antrosiose rungtynėse 82:51 sutriuškino gruzinus.

Traumos. Rinktinės treneris Jonas Kazlauskas ir po antrųjų rungtynių dalijosi nerimu dėl puolėjo Simo Jasaičio. Jam atsinaujino riešo sausgyslės uždegimas. „Nekokia. Viskas gydytojų rankose“, - sakė treneris, paklaustas kokia šiuo metu puolėjo situacija.

J.Kazlauskas šiemet tikriausiai nebegalės išbandyti Žygimanto Janavičiaus, kuriam šią savaitę lūžo delnakaulis. Nors krepšininkas liko su komanda, jo ranka gis apie mėnesį. Vargu ar Ž.Janavičius spės pagyti iki pasaulio čempionato, kuris prasidės rugpjūčio 30 dieną.

Netektis. Šiais metais rinktinėje nežais puolėjai Linas Kleiza ir Robertas Javtokas.

Grupė. Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato D grupėje žais su Angolos, Pietų Korėjos, Slovėnijos, Meksikos ir Australijos komandomis.

Rungtynės

Lietuva: M.Kalnietis, R.Seibutis, D.Gailius, D.Lavrinovičius, K.Lavrinovičius.

Gruzija: Z.Pačulija, G.Cincadzė, L.Pacacija, V.Sanikidzė, T.Šengelija.

Pirmasis kėlinys

1 min. Po D.Gailiaus perdavimo iš vidutinio nuotolio pataikė D.Lavrinovičius ir išvedė lietuvius į priekį.

3 min. Pirmosiomis minutėmis komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Sužaidus tris minutes 2 taškus pelnė K.Lavrinovičius (4:0).

4 min. M.Kalnietis perėmė kamuolį, R.Seibutis metė iš po krepšio, bet varžovas jį sustabdė pražanga. Lietuvis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (5:0). Sužaidus daugiau nei 3 minutes pirmąjį tašką gruzinams baudos metimu pelnė Z.Pačulija (5:1).

5 min. Po susidūrimo su Z.Pačulija medikų pagalbos prireikė M.Kalniečiui. Jam buvo prakirsta galva. Dėl pasipylusio kraujo krepšininkas buvo išvestas iš aikštės.

6 min. D.Lavrinovičius pelnė dvitaškį ir padidino lietuvių pranašumą iki 7 taškų (10:3). Tai jau 7-asis puolėjo taškas. Tritaškį švystelėjęs varžovas skirtumą sumažino (6:10).

7 min. G.Cincadzės baudų metimai sumažino skirtumą iki 4 taškų. Netrukus R.Seibutis atsakė tuo pačiu. Lietuviai apsigynė nuo varžovų puolimo, o greitą ataką dvitaškiu iš po krepšio užbaigė M.Kuzminskas (18:10).

10 min. Pirmąjį kėlinį gruzinai baigė 4 taškais be atsako ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (18:14).

Antrasis kėlinys

11 min. Š.Vasiliauskas kėlinį pradėjo dvitaškiu (20:14).

13 min. V.Sanikidzės dvitaškis vėl sumažino skirtumą iki 4 taškų, Š.Vasiliauskui iš vidutinio nuotolio pataikyti nepavyko (20:16). Tuo tarpu Z.Pačulija įsudė dar 2 taškus į Lietuvos rinktinės krepšį (18:20).

14 min. D.Motiejūnas sumetė abi baudas, į kurias dvitaškiu atsakė G.Cincadzė (22:20).

17 min. 18 min. T.Šengelia pelnė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 2 taškų, bet netrukus lietuviai atsakė trim taškais (D.Motiejūnas įmetė baudos metimą, o R.Seibutis pelnė 2 taškus iš po krepšio).

20 min. Kėlinį dvitaškiu užbaigė D.Motiejūnas. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 33:26.

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinėje taškus pelnė: D.Lavrinovičius 9, R.Seibutis ir D.Motiejūnas po 7, K.Lavrinovičius 4, M.Kuzminskas, A.Kavaliauskas ir Š.Vasiliauskas po 2.

Trečiasis kėlinys

21 min. Kėlinį tritaškiu pradėjo D.Lavrinovičius, padidinęs skirtumą iki dviženklio 36:26.

23 min. Aikštėje susistumdymas tarp D.Lavrinovičiaus ir Z.Pačulijos. Krepšininkams ir teisėjams pavyko žaidėjus nuraminti.

25 min. Lietuvos rinktinė pelnė 10 taškų be atsako ir padidino savo persvarą iki 19 taškų (52:33). Varžovų tylą dvitaškiu nutraukė Z.Pačulija.

27 min. Po tikslaus D.Motiejūno perdavimo į baudos aikštelę dvitaškį pelnė A.Gudaitis (56:36). Netrukus lietuviams pavyko apsiginti nuo varžovų atakos, pražanga puolime užfiksuota Z.Pačulijai.

30 min. Po trijų kėlinių lietuviai pirmavo 62:41.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. T.Šengelia kėlinį pradėjo dvitaškių, į kurį netrukus tolimu metimu atsakė D.Gailius (65:43).

36 min. Nesportine pražanga nubaustas A.Gudaitis. Z.Pačulija sumetė abu baudos metimus, tačiau surengti sėkmingos atakos gruzinams nepavyko (70:50). Lietuviai neskubėdami ruošėsi pozicinei atakai, tačiau tuomet Z.Pačulija perėmė kamuolį ir vienas nuskubėjo link lietuvių krepšio. Gruzinas ataką užbaigė galingu dėjimu (70:52).

38 min. Po D.Gailiaus tritaškio lietuviai pirmavo 74:54.

40 min. Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę 81:54.