Serbai be gailesčio gniuždė brazilus ir žengė į pusfinalį

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Sep 10, 2014, 7:11 PM, atnaujinta Feb 9, 2018, 4:42 PM

Į pasaulio čempionato ketvirtfinalį Brazilijos rinktinė žengė prisimindama pergalę grupėje prieš Serbiją. Be reikalo. Serbai Madride pademonstravo, kad ir neketino iškart pradėti žaisti geriausio krepšinio – sulig kiekvienu žingsniu jie gerėjo ir dabar stovi ant pusfinalio laiptelio. Serbijos rinktinė trečiadienį 84:56 (21:17, 16:15, 29:12, 18:12) sutriuškino Brazilijos krepšininkus.

Serbijos krepšininkai pirmajame kėlinyje parodė, kad reikėtų užmiršti grupės dvikovą. Jie daug geriau atakavo nuo dviejų taškų zonos (70 proc. prieš 38 proc.) ir ketvirtį laimėjo 21:17.

Intriga antrajame kėlinyje nedingo. Komandos kovojo dėl menkiausios erdvės. Sužaidus keturias minutes po N.Hilario dėjimo brazilai atsilikinėjo 28:29, tačiau M.Teodosičius inicijavo spurtą, kai privertė varžovą prasižengti ties trijų taškų zona. Jis pataikė visus baudos metimus, o netrukus N.Krstičius pridėjo du taškus (37:32), leisdamas serbams atsikvėpti prieš didžiąją pertrauką.

Po pertraukos serbai surengė tikrą šou, o brazilai viską stebėjo lyg iš šalies. Kai ketvirtąją kėlinio minutę B.Bogdanovičius pataikė tritaškį, serbai pirmavo 53:36. Trečiasis kėlinys baigėsi serbams pirmaujant 66:44.

Serbijos rinktinės dominavimas tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje. Brazilai buvo vis labiau varomi į neviltį, kai atrodė, kad Serbija neprameta metimų. Serbai vieni kitus su pergale sveikino likus žaisti minutę, kai pirmavo 30 taškų skirtumu.

Serbija: M.Teodosičius 23, B.Bogdanovičius 12, N.Krstičius ir M.Raduljica po 10, S.Markovičius 9, N.Bjelica (8 atk. kam.) 8, N.Kaliničius 5, V.Štimacas 4, S.Bircevičius 3,

Brazilija: A.Varejao (9 atk. kam.) ir M.Vieira po 12, A.Garcia 8, R.Neto 6, L.Barbosa 5, M.Huertas ir N.Hilario po 4, T.Splitteris 3, R.Hettsheimeiras po 2.